• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sacem Marathon 1500

zsotyi

Kertész szaki
http://www.moszkvicsklub.hu/akvárium/sacem.jpg

Egy régi olasz márka középkategóriás szűrőjének titulálnám a pillanatnyilag általam használt 1500-as típusszámú masinát.Netto 150 litert szűrök vele.Óránkénti 1600 literes teljesítménye persze erősen elméleti érték.Egy Eheim 2213-ast váltott le,de a különbséget nagyon is megérezni.Mivel az Eheim teljesítménye kevés volt és próbáltam a pénztárcámnak megfelelő nagy vödörrel,teljesítménnyel rendelkező szűrőt találni,így a Sacem megfelelő választásnak tűnt.
Persze nem vártam az Eheim után csodát,ez be is igazolódott.
Talán nem is illene összehasonlítani a két márkát,én is inkább a jó és rossz oldalakat említeném csak meg.
Előny:
- Nagy,8,5 literes szűrőház.Lehet bele rakni bőven filter anyagot,öt emelet magasan,ezáltal bőséges tér jut a lebontó baciknak.
- bika nagy motor és üzemi nyomás,
-alapfelszerelésként hozzáadott elzáró csapok.


Hátrányai:

-Hangos,legalábbis egy Eheim után.Szekrényben nem olyan zavaró,de nem aludnék vele egy szobában.
Betudható ez a kerámia tengely hiányának is.
-A szét és összeszerelés egy rémálom.A tömítő O gyűrűt aki fel tudja rakni legalább három kéz segítsége nélkül,az egy mágus. :|
-Gyengébb minőségű csapok.

Összességében azonban ezért a pénzért egy kompromisszumokkal tűzdelt,de jó,erős,megbízható szűrőt kaphatunk.

Specifikáció:

http://www.sacem.it/_portal/contenuto/user_contenuto.php?f_codpag=MARATHON&f_codlingua=EN
 
Hali!

Ez így igaz, nekem volt 2 db. mindkettő bírta 4-6 hónapig, aztán ok nélkül leálltak.A ház törékeny, a gyűrű felrakása nagy rutint igényelt, az sem volt mindegy hogy hová rakod.Hangszigetelő doboz ellenére a hangja rémálom.Én még ekkora rakás sz ... nem láttam.A 2000-es sem különb, az is volt.
 
jojo said:
Hali!

Ez így igaz, nekem volt 2 db. mindkettő bírta 4-6 hónapig, aztán ok nélkül leálltak.A ház törékeny, a gyűrű felrakása nagy rutint igényelt, az sem volt mindegy hogy hová rakod.Hangszigetelő doboz ellenére a hangja rémálom.Én még ekkora rakás sz ... nem láttam.A 2000-es sem különb, az is volt.
Hát,igen.Mondjuk láttam én már 10 éveset is a mai napig menni hiba nélkül.Meglátom,ha leáll jó lesz virágcsrépnek a vödör :p
 
Tényleg,tud valaki valamilyen támpontot adni,hogy egy 1600 liter/órás szűrő(8.5 literes vödörrel) egy 150 literes akiban milyen időközönként szorul tisztításra?
Nekem elég drasztikusan lecsökkent a teljesítménye,halkult is jócskán, a csöveken is van belül szép baktériumréteg,ergo arra következtetek,hogy ideje lenne kipucolni.De még csak két hónapja megy.Vélemény?
 
zsotyi said:
Tényleg,tud valaki valamilyen támpontot adni,hogy egy 1600 liter/órás szűrő(8.5 literes vödörrel) egy 150 literes akiban milyen időközönként szorul tisztításra?
Nekem elég drasztikusan lecsökkent a teljesítménye,halkult is jócskán, a csöveken is van belül szép baktériumréteg,ergo arra következtetek,hogy ideje lenne kipucolni.De még csak két hónapja megy.Vélemény?

szerintem havi rendszerességgel illik. főleg ha csak ez az egy szűrő van az akihoz.
 
zsotyi said:
Tényleg,tud valaki valamilyen támpontot adni,hogy egy 1600 liter/órás szűrő(8.5 literes vödörrel) egy 150 literes akiban milyen időközönként szorul tisztításra?
Nekem elég drasztikusan lecsökkent a teljesítménye,halkult is jócskán, a csöveken is van belül szép baktériumréteg,ergo arra következtetek,hogy ideje lenne kipucolni.De még csak két hónapja megy.Vélemény?
Sztem a csöveket mindenképpen érdemes 2-3 hetente, de maximum havonta tisztítani, mert a kialakult biofilm nagyon sokat le tud venni a teljesítményből. Bár valamilyen szintű vízszűrést a csövekben kialakuló biofilmet alkotó baktériumok is végeznek, de olyan mértékben csökkentik az áramlás sebességét, hogy érdemes inkább kipucolni őket. Én pl. kéthetente takarítom a csöveket (bár az enyém csak 700 l/h). Magát a szűrőt meg kb. kéthavonta.
 
A szűrőhöz és alkatrészeihez akkor kell csak nyúlni, ha drasztikus teljesítményesést tapasztalunk. A csöveket is lehet külön pucolni, a szűrő bolygatása nélkül. Akármilyen precízen is próbáljuk a szűrőt takarítani, az mindig nagy baktériumvesztéssel jár. Akkor működik igazán, ha különösebb ok nélkül nem szedjük szét a szűrőt! Nálam már 6 hónapja üzemel folyamatosan és tökéletes a működés, nulla az ammónia és nitrit szint. Viktor ezt a kérdést egy kicsit túlspirázza. :)
 
Nekem van egy Eheim 2078-asom, aminek az az előnye, hogy érzékeli, ha csökken a teljesítmény és utánaállít az elektronika. Azt is meg lehet nézni, hogy mennyi ideig tud még menni a következő nagytakarításig.
 
Levinen said:
A szűrőhöz és alkatrészeihez akkor kell csak nyúlni, ha drasztikus teljesítményesést tapasztalunk. A csöveket is lehet külön pucolni, a szűrő bolygatása nélkül. Akármilyen precízen is próbáljuk a szűrőt takarítani, az mindig nagy baktériumvesztéssel jár. Akkor működik igazán, ha különösebb ok nélkül nem szedjük szét a szűrőt! Nálam már 6 hónapja üzemel folyamatosan és tökéletes a működés, nulla az ammónia és nitrit szint. Viktor ezt a kérdést egy kicsit túlspirázza. :)

Levi,
nalam 1 honap utan mar teljesitmeny csokkenes lathato a szuronel. a bakteriumvesztesre sok dolgot kitalaltak mar az okosok. de leginkabb a szuro tisztitas utani bakterium erositest. most mondanam hogy az ADA ezt minden ilyen muvelethez ajanlja, de leteznek mas gyartonal is bakterium keszitmenyek. Igy 1 szuro eseten sem gyengited a bakteriumtorzset. peldanak okaert: Sera Safestart, JBL Denitrol, ADA Green Bacter, ADA Bacter Ball...

nalam 2 szuro van. valtott idoszakokban takaritok. szoval semmikepp sem egyszerre. lehet tovabb huzni, de egy jol betelepitett akinal mar tekintelyes szemet halmozodik fel a szuroben ennyi ido utan is.

skacok es tenyleg komolyan mondom, ha japan akvarisztika, meg novenyes meg minden a bakterium kultura erositeset meg kellene tanulni! ;)
ez is egy olyan dolog mint a jo CO2, a profi novenytap, vagy a megfelelo vilagitas.
 
Köszi srácok a tanácsokat, megvan a hétvégi programom. :) A csöveket hozzávaló speciális hosszú kefe hiányában mivel tudnám kitakarítani?
 
Zsotyi!
Én amig nem vettem kefét igy csináltam és bevált. :lol:
Fogsz egy hálot amiben krumplit, hagymát szoktak árulni rákötsz egy madzagot, vagy levegőcsövet és azt áthúzod a csövön... Nagyon jól fenakad benne a kosz. :p
 
Egy hosszú drót(villanyszerelési),ami olyan hosszú,mit a cső,vagy inkább úgy 20 centivel hosszabb,végére kössél egy erős spárgát,ennek a végére pedig egy kicsi szivacsot.A drótot dugd keresztül a csövön , majd a másik végét fogd meg és húzd keresztül a szivacsot a csövön.Ezzel az ú alakú csövet is ki tudod tisztítani.Kár költeni holmi csőtisztítóra.Én épp ma tisztítottam így a szűrőt.
 
tibicuk said:
Egy hosszú drót(villanyszerelési),ami olyan hosszú,mit a cső,vagy inkább úgy 20 centivel hosszabb,végére kössél egy erős spárgát,ennek a végére pedig egy kicsi szivacsot.A drótot dugd keresztül a csövön , majd a másik végét fogd meg és húzd keresztül a szivacsot a csövön.Ezzel az ú alakú csövet is ki tudod tisztítani.Kár költeni holmi csőtisztítóra.Én épp ma tisztítottam így a szűrőt.

Én is így csinálom, csak villanyszerelési kábel behúzóval. Nagyon praktikus.

Viktorlantos:
A Sera az Filter Biostart. A Safestart az meg Tetra.
 
fitti65 said:
Nekem van egy Eheim 2078-asom, aminek az az előnye, hogy érzékeli, ha csökken a teljesítmény és utánaállít az elektronika. Azt is meg lehet nézni, hogy mennyi ideig tud még menni a következő nagytakarításig.
Még a gondolkodó szűrő gondolatára is elborzadok. :)

Nekem egy szűrő ne gondolkodjon, hanem szűrjön. És a havi-kéthavi karbantartások között ne produkáljon olyan flow-különbségeket, amelyek egyáltalán indokolttá tennék az "automatikus utánaállítást". Ha valaki 7-10x-es megforgatású minőségi szűrőt használ, minimum 5%-os vödörteljesítménnyel (100 literre 5 liter szűrőanyag) és ilyen időközönként takarítja, észre sem szabad vennie, hogy bármi változik a flow-ban (maximum a tisztítás után 1-2 napig). Fogadjunk, hogy nem egy 100 liter körüli akváriumhoz használod :)

Ezért is fontos a megfelelő szűrőválasztás.
 
Keymaker nyertél!
480 literes az akvárium, amihez használom. Nem igazán növényes, bár elég sok növény van benne. Egyébként napi rendszerességgel figyelek mindent az aksinál, így a szűrőt is, tehát be tudok avatkozni a nem kívánt folyamatokba. Szerintem nem hátrány, hogy állandó a flow a szűrőben. Ha kell, akkor pedig manuálisan is utána tudok állítani.
 
Én 3 napja tisztítottam a csöveket,de csak azokat,vajon mi történik alapon.Szemmel láthatóan nőtt az áramlás,a bubik eljutnak az akvárium túlsó végébe is.Már majdnem vettem még egy szűrőt.Erre felbuzdulva a tartályt is kipucoltam tegnap.Ezután havonta fogyok a szűrővel foglalkozni.
 
Sziasztok!
Nekem is volt egy Sacem Marathon 1500-as csodám. Igaz 2 évig bírta, de jót elmondani róla nem nagyon tudok. Most 1 hete ledöglött. Nem a motorjával volt baj bár kezdetektől nagyon hangos volt, annyira, hogy amikor kedvesemmel összevesztem ő úgy döntött a nappaliban alszik de a szűrő hiába volt a szekrényben ő csakhamar visszatalált hozzám. ;)
A tisztításnál az o gyűrű felhelyezése katasztrófa volt, a bár egy idő után már kezdtem belejönni.
Nálam egy 500 literest hajtott, de nem volt közel sem elég, bár nekem kevés a növényem a diszkoszok mellett nem sok minden képes életben maradni.
A csapok 1,5 év után ereszteni kezdtek és s gyenge minőségű műanyagból készült váz is hosszában megadta magát egy hajszálrepedés formájában.
Ajánlani sajnos senkinek nem tudom a fent leírtak miatt.
Utódja egy Eheim III professional 2080 ami viszont remélem be fog válni.

üdv

Aquanauta
 
Nem a motorjával volt baj bár kezdetektől nagyon hangos volt, annyira, hogy amikor kedvesemmel összevesztem ő úgy döntött a nappaliban alszik de a szűrő hiába volt a szekrényben ő csakhamar visszatalált hozzám.

Bár nem sok jó dolgot írtál róla, ha másért nem ezért minden pénzt megért. :p

Valamit találj ki hasonló esetekre mert a 2080 nem fog megmenteni ;) Az csak dolgozik mint egy profi.
Esetleg egy zajos levegő pumpa estére? :lol:
 
Szia Viktorlantos!

Ezen én is gondolkoztam, a megoldás még várat magára. A légpumpa egy nem elvetendő alternatíva. ;)

üdv

Aquanauta
 
Back
Oldal tetejére