• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryuboku 54l-ben

Nagyon köszönöm a visszajelzéseket! Fel sem tűnt, hogy mennyire párhuzamos a bel oldali redmoor. Az aljzatot kövek behelyezésével “rögzítettem”,amiről rakok is fel képet. A tank úgy tűnik egyben van, remélem kibírja ezt a néhány hónapot, míg az új otthonunkba költözhetünk, ahol egy sok-sok literes akvát indítok majd.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Lassan egy hónapja megtörtént az indulás. Minden lehetséges “rossz” megtörtént, de már látszik a fény az alagút végén. A fák isszonyatosan taknyosodtak, amit eltávolítani nem volt egyszerű, hiszen ahogy lesubickoltam fogkefével, lesüllyedt az aljnövényzetre, ahol mindenféle algavirágzást idézett elő. A megoldást egy kisebb átmérőjű cső hozta, amit odatartottam, ahonnan éppen a taknyosodást/algásodást távolítottam el, így fokozatosan tisztul a víz. A növények szépen fejlődnek, a tisztogatásban 3db oto segít nekem. Több élőlényt még nem telepítettem, mert félek, hogy kikapálják a növényzetet(amanokra gondolok). A növénylistát és egyebeket is közlöm hamarosan. A víz sere 3 naponta történik jelenleg még csapvízzel, a talaj miatt. Tf mikro makro megy illetve egy kis plusz foszfát 2 naponta. Holnap dobok fel képeket a jelenlegi állapotról.
Nano halakban szívesen venném a tanácsaitokat.
Pacsi
 
Sziasztok “ismét’”!
Az 54l-es projekt költözködés miatt meghiúsult,de most nagyban indul az újrakezdés. Nem fejeztem be az előző akva naplózását, ezért folytatom inkább itt.
Nos, az új egy 120p akva (120x45x45) opti üvegből, kivéve az alja. Az inspirációt a Florestas Submersas adta, annak is egy kimondott részlete, amit mindjárt linkelek.
Technika:
ATI 4x54w dimmelhetős lámpa
2 külső szűrő: Hydor professional 600 és OASE Biomaster 250 thermo
Nagynyomású co2 szett 2kg-os palack aquamedic reaktorral

Egyelőre ennyi. Még most kezdtem el sikálni a köveket, fákat is rendbe tenni, csak 2 gyerkőc mellett nem olyan gyorsan mennek a dolgok, mint szeretném.
Az első nagy kihívást a lámpatartó konzolok rögzítése okozta, de végül megoldódott. Erről készítettem egy timelapse videót, mert tesztelnem kellett a GoPro-t :-D

 
Sziasztok “ismét’”!
Az 54l-es projekt költözködés miatt meghiúsult,de most nagyban indul az újrakezdés. Nem fejeztem be az előző akva naplózását, ezért folytatom inkább itt.
Nos, az új egy 120p akva (120x45x45) opti üvegből, kivéve az alja. Az inspirációt a Florestas Submersas adta, annak is egy kimondott részlete, amit mindjárt linkelek.
Technika:
ATI 4x54w dimmelhetős lámpa
2 külső szűrő: Hydor professional 600 és OASE Biomaster 250 thermo
Nagynyomású co2 szett 2kg-os palack aquamedic reaktorral

Egyelőre ennyi. Még most kezdtem el sikálni a köveket, fákat is rendbe tenni, csak 2 gyerkőc mellett nem olyan gyorsan mennek a dolgok, mint szeretném.
Az első nagy kihívást a lámpatartó konzolok rögzítése okozta, de végül megoldódott. Erről készítettem egy timelapse videót, mert tesztelnem kellett a GoPro-t :-D


Itt pedig néhány kép az általam megvalósítandó részletről a Mester legutolsó munkájából:
 

Attachments

  • 23781312979_55960b8047_b.jpg
    23781312979_55960b8047_b.jpg
    449.7 KB · Megtekintések: 41
  • 33117964972_97b6aed1c9_b.jpg
    33117964972_97b6aed1c9_b.jpg
    251.5 KB · Megtekintések: 42
Elkezdtem a legózást. Veszek még redmoort, mert a bal oldallal egyelőre nem tudtam foglalkozni fa nélkül. Jöhetnek a kritikák! [emoji3]7e032f118e3ccb5839945af3fb2a4757.jpg
 
Sziasztok! Jelenleg így áll a projekt. Még a vízellátást kell megoldanom, mert kb 15m-re van a kazánház az akváriumtól. Gábor Verébbel egyeztetve 9l tropica substrat ment alulra, felé az előző akiban használt 9l tropica és még megy rá egy kis ista talaj is. Előre dekorhomok megy. 2 szűrő hajtja (hydor 600 és egy OASE Biomaster 250 thermo). A co2 reaktorral lesz beoldva. A világítás egy 4x54w-os ATI sunpower, ami dimmelhető. Az elején hardscape indítással kezdek, mert előzőleg a friss tropicának, a redmoor taknyosodásának, meg a növények levélváltásának köszönhetően inkább hagyjuk, hogy mit kinlódtam. Most remélem, hogy az algainváziót el tudom kerülni. Szívesen fogadok minden kritikát! Pacsiacb9b46221b0b2cb8742791c2a69ce68.jpg
 
Sziasztok!
Hardscape indítással víz alá került a scape. Jön ismét egy kis várakozás, amíg beállnak a szűrők, illetve a talaj is lenyugszik. Addig megpróbálom megtervezni a növények helyét. Ötleteket szívesen fogadok.

0e9117d3801f390f5e77dbbeaa7a0f4c.jpg
 
2.hete víz alatt a hardscape. Vettem egy 100ml-es purigent, mert a redmoorok kicsit színezik a vízet. Egyelőre 3-4 naponta 50%vízcsere pihentetett csapvízzel. Lassan rámérek majd a keménységre az új ista talaj réteg miatt, aztán ha úgy látszik, hogy már nem lágyít a talaj, jöhet a növényesítés....alig várom!!!!
 
Back
Oldal tetejére