• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryuboku 54l-ben

neGGa1988

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Kb. egy éve próbálom magam átrágni a rengeteg hasznos infón, amit itt a fórumon lehet találni, de nem sikerült [emoji18] Annyi viszont igaz, hogy teljesen megfertőződtem a hobbival. Ahogy sok mindenkinek, nekem is egy gömbakváriummal kezdődött a “betegség”, amit egy akvárium szett követett. A szettből azóta csak a tank van meg, ami 54l. Hosszasan írkálhatnék az eddig elkövetett hibákról, de nem teszem, mert nem ez a célja a naplómnak. Minden hibát elkövettem, amit lehetett a műnövénytől kezdve a túltelepítésig.....
!!!!DE!!!!! Elhatároztam, hogy elég a kinlódásból és jöhet egy minden részletében átgondolt akvárium.
Zárójelben szeretném megjegyezni, hogy ez csak egyfajta felkészítő lenne a nagy gigamega, übebrutál, mocskosdisznó projekthez, ami a készülő házunkban kap majd helyet (valahol) .
Szóval...Anyától(Feleségem) is megkaptam az engedélyt, illetve szerintem csak feladta a küzdelmet [emoji41][emoji41]. A stílusok közül a ryubokura esett a választásom.
Egyelőre még nem csókolt homlokon (máshol sem[emoji17]) a múzsa, ezért folyamatosan kutatgatok a neten ilyen irányban. Megköszönöm Nektek, ha valami kapszkodót tudnátok adni. Pl meg szoktátok előre venni a köveket, gyökereket, talajt és legóztok a hardscape-pel vagy csak megrajzoljátok?
Köszönöm, ha végigolvastad, igérem, folyamatosan jelentkezni fogok!
Pacsi!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
03a3a3055fe5513e79fea756f2cadfdf.jpg

Ez a jelenlegi állapot...ettől nem lesz nehéz jobbat alkotni. Egy ajándékba kapott szőlőtőkét tettem bele most ázni az aksiba, mert nem tudtam tétlenül lenni. Természetesen ez az akva szét lesz kapva...már alug várom, hogy legyen időm foglalkozni vele.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
18808003023ad6b356608f15c349cd69.jpg

Nos....a lávakő és némi redmoor beszerezve. A talaj is megvan. Egyelőre 9l tropica. Az aljzat emelését a régi scape-ből megmaradt bazalt zúzalékkal tervezem, amit majd valami hálóba fogok rakni.
Az esti program adott, jelentkezem, amint sikerül valami hardscape szerűséget összelegózni.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Üdv! Mennyire egyszerűnek tűnik ez a hardscape építés a videókon...hát rohadtúl nem az [emoji846]
A tegnap estét a mosókonyhában töltöttem, ugyanis a tank még feltöltve, benne vannak a halak is, akiket nem tudom hová fogok majd rakni, míg kipucolom az akvát...
Van ott egy komód, amin elkezdtem a legózást. Mindebben a Pampers szponzorált :ROFLMAO::ROFLMAO:
Kérlek benneteket, akik olvassátok a naplót, segítsetek dönteni, melyik összeállítás a legjobb! Nyugodtan lehet savazni, nem vagyok sértődékeny!
Jó az irány, amerre haladok, vagy teljesen gondoljam újra?
Íme az eddigi összeállítások:


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi a tippet! Nem is gondoltam rá. [emoji1303][emoji1303]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
c6134f86d20969d5d66663aa933e8d4e.jpg

A régi “scape” szétszedve, új bepróbálva....hát bármennyire is ügyeltem a centikre a komódon, csak nem fért úgy el a tankban a cucc. Várom a hozzászólásaitokat, min lenne érdemes esetleg változtatni. Még le-lecsípek majd a fájból, hogy ne érjenek az üveghez.
Köszi!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi a véleményt! Nálam is ez a varuáció volt a legjobb, csak jócskán faragni kell majd a bal oldali fán, hogy így beférjen. Megpróbálom,csak elkezdtem áztatni a redmoorokat időközben. A jobboldali kapaszkodós gyökér engem is egy élőlényre emlékeztetett, csak nem tudtam mire :) mostmár tudom [emoji38]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Még mindig áznak a redmoorok. Lesüllyedtek már, de még színezik a vízet, úgyhohy még várok, bár fogy a türelmem. Meddig színeznek ezek a fák szerintetek? 2hete áznak úgy, hogy 2 naponta cserélek rajta vízet.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Összeraktam a hardscape-et. A “tarisznyarákot” elforgattam, élőben jobbat mutat, mint képen, pedig igyekeztem mindig fotózni, hogy lássam úgy is az összképet.
A hátsó redmoort először fbs-el ragasztottam a lávakőre, de egyszer elborult és le is vált róla...nem voltam ideges [emoji35]
Most damillal van odafogatva. Köveket még rakok be, de kiváncsi vagyok, így mit szóltok hozzá!835e057cb0461d6cc10ed08bd0a5f4b4.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Összeraktam a hardscape-et. A “tarisznyarákot” elforgattam, élőben jobbat mutat, mint képen, pedig igyekeztem mindig fotózni, hogy lássam úgy is az összképet.
A hátsó redmoort először fbs-el ragasztottam a lávakőre, de egyszer elborult és le is vált róla...nem voltam ideges [emoji35]
Most damillal van odafogatva. Köveket még rakok be, de kiváncsi vagyok, így mit szóltok hozzá!View attachment 49768


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hali,
Nekem tetszik az elrendezés! ;)
A jobb oldala kifejezetten jó lett. A balon kezdenék valamit azzal a két nagyon párhuzamosnak tűnő ággal. Ha jól látom az egy tőről jön ezért max a kettő közé még betennék valamilyen ágat ami megtöri ezt a párhuzamosságot. De egy kicsit mindenképp mozgatnám vagy fel vagy le, mert így az akva tetejével/aljával is párhuzamosan van.
Amúgy teljesen jó úton vagy ;)
 
Nekem is nagyon tetszik ez a végső verzió, de én jóval erősebben megdönteném, akár felfelé ki is emelkedhetne pár ág, bár úgy meg a bal oldal maradna üresen.(n)

Mi fogja megfogni a talajt, hogy ne csorogjon majd le?
 
Összeraktam a hardscape-et. A “tarisznyarákot” elforgattam, élőben jobbat mutat, mint képen, pedig igyekeztem mindig fotózni, hogy lássam úgy is az összképet.
A hátsó redmoort először fbs-el ragasztottam a lávakőre, de egyszer elborult és le is vált róla...nem voltam ideges [emoji35]
Most damillal van odafogatva. Köveket még rakok be, de kiváncsi vagyok, így mit szóltok hozzá!View attachment 49768


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Csak egy kis figyelmeztetés, még mielőtt feltöltenéd vizel. Ellenőrizd le a akvárium ragasztásait, nehogy úgy járjál mint én tavaly.

Nekem is Diversa akváriumom volt. Nem volt öröm teli a látvány mikor haza jöttem, és majdnem a víz negyede hiányzott a akváriumból. Meg az sem volt öröm hogy a parketta és a szőnyeg úszott. És mikor volt ez a "öröm", szombat este, mikor másnap sehol sem tudsz venni egy új üveget. Nálam a hátcső bal sarok szétnyílt mint egy rózsa.
 
Back
Oldal tetejére