• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ryu III

Igaz volt, jobb lett a kis kövek nélkül. Jobb oldalról kivettem a nagy lávakövet is, kisebbeket raktam a helyére.
Egyáltalán nem érzem, hogy jó irányba haladok-e. Kezd elgurulni a gyógyszerem és egyre vadabb átalakításokon agyalok. Az előtérrel sem vagyok megelégedve olyan semmilyen. Lehet, hogy hagyni kellene az átalakítgatásokat, és a növényesítéssel érvényre juttatni egy kis perspektívát, amennyit ez a keresztbe szőlőtőke enged. Lehet, hogy rakni kellene még bele fát, kiegészítve a mostaniakat. Mondjuk bal oldalra. Lehet, hogy nem kellene erőltetni ezt a homokos előteret, hanem sötét színű aljzatot lefektetni, és befuttatni gyeppel. Az nem baj, ha menet közben változik a koncepció, de lehet hogy itt elveszett.

Mindezek ellenére amikor hazajövök és rápillantok, megüt a látvány, mert élőben így ahogy van gyönyörű. Főleg innen a kanapéról úgy 45 fokos szögben látni jobbról és letaglóz a fa oldalra hajló ága. Kolosszális hatása van.

View attachment 26287
Hidd el, én tökéletesen átérzem mindazt amit leírtál. Személyes véleményem, hogy az átalakítások többsége nem jó irányba vitte a nagyszerű alapfelállást. De ez lehet attól is, hogy nagyon szegény a képzelőerőm és attól is, hogy szimplán csak más az ízlésünk. Nálam volt, hogy "idegből" nyúltam hozzá a berendezéshez, mert rettenetesen bosszantott, hogy nem jó irányba haladok. Ez nem jó. De volt, hogy szimplán csak az építgetés, reformálás öröme vitt rá, ezeket nagyon szerettem (főleg, ha jó irányba változott a helyzet). Éppen ezért neked is azt javaslom, hogy amíg szívesen alakítgatsz, bátran próbálj ki több mindent, ami csak megfordul a fejedben. Ez visz előre, gyorsítja a fejlődésedet is és nem fogsz azon rágódni, hogy "lehet úgy jobb lett volna, ha..". Ezen kívül így jó eséllyel megtalálod azt az irányt, ami neked leginkább tetszik és nem kell ugyanezeket a köröket lefutnod a következő években egy újabb és újabb alkotásodnál. Szóval én szurkolok és lelkesen figyelem a hadjáratodat.

Ezért pedig irigyellek, én is azt gondolom, hogy ez egy aduász ennél az akváriumnál, tuti nagyszerű érzés lehet:
innen a kanapéról úgy 45 fokos szögben látni jobbról és letaglóz a fa oldalra hajló ága. Kolosszális hatása van.
 
Utoljára módosított:
Egyértelműen jobb az apró kövek nélkül.(y)
Azt is maximálisan támogatom, hogy ne erőltesd a dekorhomokot elöl, inkább sötét talaj, gyepesítés, akár ezekre a nagyobb kövekre is bokrokba valami moha, bár azt őrült macera kordában tartani, de az az igazi kihívás, Te pedig épp azt keresed!;)
Jó lesz ez! Így csinálják a nagyok is. Aztán amikor minden okés, olyan, amilyenre vágytak, akkor szétkapják/széttörik - bocsi- és belevágnak egy újba!:banghead:
 
Alakítás nem történt. A növények szépen fejlődnek.

View attachment 26516
Nekem így most nagyon bejön! Kicsit olyan érzésem van, hogy a fa valami "megtámasztást" kíván, mondjuk egy kb. méretű kővel vagy sötéttűrő növénnyel... Valami még hiányzik onnan. Szerintem jó úton haladsz. Ha szándékosan ilyen "instabilnak" szeretted volna a scapet, akkor nem szóltam! :)
 
Nekem így most nagyon bejön! Kicsit olyan érzésem van, hogy a fa valami "megtámasztást" kíván, mondjuk egy kb. méretű kővel vagy sötéttűrő növénnyel... Valami még hiányzik onnan. Szerintem jó úton haladsz. Ha szándékosan ilyen "instabilnak" szeretted volna a scapet, akkor nem szóltam! :)
Már nem sokáig haladok ezen az úton, heteken belül szétszedem az akit. Mostmár csak tesztelésre használom, próbálgatok rajta néhány dolgot, amit a következőben alkalmazni szeretnék. Emellett szépen burjánzik a növényzet.

Az ok, amiért szétszedem a térhatás hiánya. Szemből laposnak hat az egész. Egyáltalán nem fotogén az akvárium. A következő scape teljesen más lesz, sok ötletem van, és sokat kutattam, kérdeztem, tanultam eme akvárium megépítése óta. Persze amit lehet azt fel fogom használni ebből az akiból: a beérett vizet, szűrőt, talajt mind átrakom és lehet, hogy a Rotalákat is átemelem. A többit meg majd elviszi valaki...
 
Utoljára módosított:
Minek kapkodsz??Ezt fejezd be elöször.
Úgy érzem, hogy ennél sokkal jobbat is tudok csinálni. Jobbat akarok. Számomra ebbe a hobbiba nem fér bele semmilyen megalkuvás és addig fogom hajtani, amíg egyszercsak ránézek az alkotásra és azt érzem, hogy "megérkeztem". Nem számít, hogy hátrahagyok nem befejezett aksikat, ez is az utam része. Folyamatosan tanulok. Csak egy medencém van, egyelőre nem is lesz több és ebben akarom megvalósítani a célomat.
 
Úgy érzem, hogy ennél sokkal jobbat is tudok csinálni. Jobbat akarok. Számomra ebbe a hobbiba nem fér bele semmilyen megalkuvás és addig fogom hajtani, amíg egyszercsak ránézek az alkotásra és azt érzem, hogy "megérkeztem". Nem számít, hogy hátrahagyok nem befejezett aksikat, ez is az utam része. Folyamatosan tanulok. Csak egy medencém van, egyelőre nem is lesz több és ebben akarom megvalósítani a célomat.
Ídezs tezsvírem :D
 
Úgy érzem, hogy ennél sokkal jobbat is tudok csinálni. Jobbat akarok. Számomra ebbe a hobbiba nem fér bele semmilyen megalkuvás és addig fogom hajtani, amíg egyszercsak ránézek az alkotásra és azt érzem, hogy "megérkeztem". Nem számít, hogy hátrahagyok nem befejezett aksikat, ez is az utam része. Folyamatosan tanulok. Csak egy medencém van, egyelőre nem is lesz több és ebben akarom megvalósítani a célomat.
Sztem meg ezt kéne befejezned!Gyakorolnád az aki csúcsra járatását!A verseny fotóig!Lenne egy kis tapasztalatod,én most csináltam meg a 8-ik verseny fotót!Kb fel óra alatt meg volt!Korábban 2oraig tartott!Miért?Mert most mar van rutinom benne!De ez a te akid,te dolgod!En csak segíteni akarok!
 
Sztem meg ezt kéne befejezned!Gyakorolnád az aki csúcsra járatását!A verseny fotóig!Lenne egy kis tapasztalatod,én most csináltam meg a 8-ik verseny fotót!Kb fel óra alatt meg volt!Korábban 2oraig tartott!Miért?Mert most mar van rutinom benne!De ez a te akid,te dolgod!En csak segíteni akarok!
Köszönöm. Lesz még rutinom a versenyfotózásban! Egyszer az is eljön.
 
Miért nem épited meg szárazon amit akarsz,és utánna ragd üvegbe könnyebb dolgod volna
Patriknak igaza van ne kapkodj ide oda:D
Béla, nem értem miét írod ezt, mert Te mondtad legelőször, hogy szedjem szét. Hálás vagyok az építő jellegű kritikáért.
 
Béla, nem értem miét írod ezt, mert Te mondtad legelőször, hogy szedjem szét. Hálás vagyok az építő jellegű kritikáért.
Egyetertek a gondolattal, hogy tobbet latsz az uj terben. Nekem is nagyon bejovos. Viszont bennem van az elso Ryu mekkora lendulettel alltal neki. Majd egy perc alatt kiszerettel belole es jott ez. Hatalmas elokeszulet stb. Az elso riu is jo volt. Az elotte levo is. Ez a mostani is remek alap. Nyilvan a Te akid ezt tiszteletben tartom. De ez nagyon komolyan nez ki. Biztos folytatnam.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Nyilván a te akvád, a te döntésed, de én sem értem ezt a kapkodást. Az előzőt sem, ezt sem fejezted/fejezed be....
Nekem úgy tűnik, mintha görcsösen ragaszkodnál ahhoz, hogy azonnal valami híres, maradandó berendezést alkoss, és ehhez türelmetlenség társulna.
Nem tudom, (nem hiszem) hogy ez a helyes út-e, vagy hogy ezt az utat járták-e be a híres scaperek....de tehetséged van, sikert kívánunk neked mindenképp ezen az úton.:) Let it grow!!;)
 
Back
Oldal tetejére