• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Royal 1-es

Mandano

Kertész szaki
Sziasztok! Üdvözlök mindenkit vadonatúj naplómban! :D
Egy csodálatos, átdolgozott nap után bemutatom legújabb alkotásom:
DSC_0301.JPG
A kövek nem maradnak a fán, csak nem mertem mindenféle súlyozás nélkül feltölteni az akváriumot vízzel!
Technika annyiban változott, hogy most csak 15w led világítja a vizet. (Ha nagyon kíváncsiak vagytok, kérdezzetek és válaszolok.)
Növény választást nem bonyolítottam túl, most nem szeretnék gyepet, csak valami könnyen karbantartható zöldséges tálat! :)
A lista:
Pogostemon helferi
Staurogyne repens
Cryptocoryne wendtii 'Broad Leaf'
Cryptocoryne wendtii kompakt
Cryptocoryne flamingo
Cryptocoryne Petchii Pink

Állatvilágban is változás lesz, elengedem a csak garnélás vonalat és jöhetnek a kopoltyúsok. Még nem tudom kik jönnek, majd megálmodom...
 

Attachments

  • DSC_0301.JPG
    DSC_0301.JPG
    135.8 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0301.JPG
    DSC_0301.JPG
    135.8 KB · Megtekintések: 16
Szia! Nem tudom mekkora a kalitkád, ha megengedsz egy tippet a kopoltyúsra: mikro razbóra-> Boraras micros - háromfoltos törperazbóra max. 1,3 cm.
Most olvasgattam utánuk. Egy akvarista 4,5L-be pakolta őket. :bored: Mondjuk nem tudom meddig, lehet csak a fotózás erejéig voltak lakók, ez nem derült ki.
 
Miért is indítottam én ezt a naplót? :unsure:
Hát már nem emlékszem! A lényeg, hogy még ketyeg az akvárium. Indítás óta annyi változott, hogy csak a Crypto-k maradtak meg, a többi növény elfogyott. Végül egy Kakadu pár lakta 1,5 évig. Párszor ikráztak, de nem lett belőle semmi.
Miután már ők is a múlt homályába vesztek jelenleg CRS-ek lakják néhány apró lazaccal.
Íme a kép:
 

Attachments

  • 3.jpg
    3.jpg
    300.5 KB · Megtekintések: 19
De ha már van egy naplóm, megmutatom mim van még:
Szobám dísze:
80x35x35 Opti by GA, Jbl e901, Odyssea 2x39w, nagynyomású Co2, külső fűtő.
Növényneveket elfelejtettem :X3:
1.jpg8.jpg
 
Plusz egy a Garniknak otthonra is:
35x35x40, Eheim 2213, Amazonia talaj, majd egy kis vasfa még megy bele.
9.jpg
 
Back
Oldal tetejére