• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala sp. Vietnam [Törölve]

Status
Not open for further replies.

viktorlantos

Alapító
Admin
Rotala sp. Vietnam - Vörös finom levelű stem növény

Család: Lythraceae
Származási hely: Ázsia - Vietnám
Elhelyezkedés : Háttér növény
Fényigény: közepes-magas
CO2 adagolás ajánlott
Nehézség: Közepes
Növekedési ütem: Gyors

Hasonló igényekkel rendelkezik, mint a Rotala Wallichii. Közepes fénynél zöld színű levélzetet növeszt vörös szára mentén, míg erős fénynél egy nagyon szép arany-narancs színezetet kap a növény. CO2 adagolás nélkülözhetetlen a jó eredményhez. Gazdag tápanyagot meghálálja, tápanyag hiány esetén viszont visszafordíthatatlan...

12484575545_90e34d184f_z-jpg.7


Bővebben...
 
Utoljára módosított:
Nem, ez mindig így néz ki :)
Gyönyörű növény, méltánytalanul hanyagolt mostanában. Egy 60-as akváriumba a legjobb zöld bokor, de nagyobb akváriumoknál is megfontolandó, ha az arányokat nem akarod eltolni.

Pl ő is HM volt anno csak itt több helye volt növekedni

IAPLC 2011 #227 - Green Aqua by viktorlantos, on Flickr
Volt már nekem is :) éppen ezért furcsáltam :) de a mostaniban is lesz úgyhogy majd leglátjuk ;) high-techben még sosem használtam :) izgatottan várom :)
A Vietnamróp tudtok mondani valami véleményt, hogy mennyire nehéz tartani? :)
 
Volt már nekem is :) éppen ezért furcsáltam :) de a mostaniban is lesz úgyhogy majd leglátjuk ;) high-techben még sosem használtam :) izgatottan várom :)
A Vietnamróp tudtok mondani valami véleményt, hogy mennyire nehéz tartani? :)

KÖnnyebb mint a Rotala Wallichii. De igazán szép csak sok fény mellett lesz.
 
Egy baj van vele :) hogy olyan mint a wallichii. Tőben kell levágni :(

Mindig meg kell hagyni a felső részt és visszaültetni.
A wallichii borzalmasan nehezen regenerálódik. A vietnám nem ilyen. Az alig algásodik és gyorsabban lesz újra új hajtása.

Tropicanak már javasoltam hogy cseréljék ki a két fajt, de még nem történt előrelépés.
 
Mindig meg kell hagyni a felső részt és visszaültetni.
A wallichii borzalmasan nehezen regenerálódik. A vietnám nem ilyen. Az alig algásodik és gyorsabban lesz újra új hajtása.

Tropicanak már javasoltam hogy cseréljék ki a két fajt, de még nem történt előrelépés.
És minimum mekkora akváriumba ajánlod? :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére