• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala SP. "Najeanshan"

viktorlantos

Alapító
Admin
Az előző topik felhívása után szeretnék pár sort írni erről a növénykéről.

Jelenlegi formájában az Anubias neveldéjéből érkeznek. Kezdetben narancs színű kissé tüskés levelű stemből (ami inkább egy tömzsi bokros Rotala Wallichii-re emlékeztet) néhány hét elmúltával a víz alatt gyönyörű zöld Rotala Sp Green-hez hasonló bokros stem lesz. Sp Green-hez képest keskenyebb kecsesebb levélzettel.

Nálunk lágy vízben van 150W HQI alatt. Ott határozottan élénkzöld lett, de el tudom képzelni, hogy némi narancs szín azért visszajön extrém világítás alatt.

Lassú növésű és most még nem látszik hogyan reagál a nyírásra. Lehet nehezebben viseli hasonlóan, mint a Wallichii. Ahol most neveljük nem látszik, hogy sok oldalgyökeret növesztene, mint az SP. Green

Ideális háttérnövény, ha valami új dolgot szeretnél ami hozza az SP Green tömörségét és kecsességét.

Bővebb info: http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/plantfinder/details.php?id=169


Víz alatti formája:

Rotalananjenshan_Bjarne2.jpg


url.php
 
Tegnap ültettem 2 dobozzal az uj scape-be.Mar untam az sp greent,remelem hoz majd valami kis szint is.Kivancsian varom a fejlemenyeket!
 
Back
Oldal tetejére