• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala rotundifolia

Sok teória kering, hogy mitől pirosodik be. Igazán pirosnak még sosem láttam, ez betudható a nitrát magasabb szintjeinek, de határozott narancssárgának, vagy inkább rózsaszínnek már sokszor láttam. Ez rendszeresen akkor tapasztalható, ha meg van az 1Wliter fölötte.
Oldalhajtás akkor lesz, ha megnyírod. ;)
 
Az igazi szamurájok megnövesztik a növényt és mindig a legszebb részét ültetik visssza. Így folyamatosan egyre vörösebb lesz. Ha mindig lenyírod sokkal kevesebb ideje van színesedni és felkopaszodik egy idő után.
 
Tapasztalatot szeretnék írni a növényről.Low-tech körülmények között tartom háttérnövényként.A Tropica ajánlása szerint közepes mennyiségű fénnyel már elvan, ez így is igaz!Én 0,5W/l felett tartom kicsivel.Micro-Macrot és Carbot kap,valamint táptalaj is van alatta.Elvan,növöget,hetente 2cm-t nő,nem lóvágtában.A kondija sem kicsattanó,de azért szép.A magasabb fényt és a magasnyomású CO-t biztos meghálálná.Két adagot vettem annó,azóta szépen besűrűsödött és azt a 20-25 cm-es teret szépen ki is töltötte,amit neki szántam.Úgy két hete,már úgy éreztem meg kellene nyírnom(Lehet már későn :( ).Ekkor átlagban 30 centi magasságúak voltak.Úgy 5-10 centit vágtam vissza belőlük,változóan.Vele egy időben vágtam vissza a Ludwigiát is.Tapasztalat: A Ludwigia már hozza a pár centis elágazó hajtásokat a vágás alatt,de a Rotala még mintha most sem heverte volna ki a metszésből adódó sokkot.A visszavágott szárak csak stagnálnak,semmi friss hajtás(lassan két hete lesz),amelyik szárakhoz nem nyúltam ugyanúgy lassan-lassan növögetnek.Tehát szerintem a rotalának kicsivel magasabb lenne az igénye amit jelenleg biztosítani tudok neki.Valakinek valami észrevétele,tapasztalata ezzel kapcsolatban??
 
svarci2 said:
Úgy két hete,már úgy éreztem meg kellene nyírnom(Lehet már későn :( ).Ekkor átlagban 30 centi magasságúak voltak.Úgy 5-10 centit vágtam vissza belőlük,változóan.Vele egy időben vágtam vissza a Ludwigiát is.Tapasztalat: A Ludwigia már hozza a pár centis elágazó hajtásokat a vágás alatt,de a Rotala még mintha most sem heverte volna ki a metszésből adódó sokkot.A visszavágott szárak csak stagnálnak,semmi friss hajtás(lassan két hete lesz),amelyik szárakhoz nem nyúltam ugyanúgy lassan-lassan növögetnek.
Egy friss helyzetjelentés: Csak megmakacsolták magukat a visszavágott szárak ;) már jó pár száron bújnak az elágazó kis friss száracskák.Úgy látszik kicsivel több idő kellett neki(+1 hét) mint a Ludwigiának,low-tech körülmények között-CO nélkül!
 
svarci2 said:
svarci2 said:
Úgy két hete,már úgy éreztem meg kellene nyírnom(Lehet már későn :( ).Ekkor átlagban 30 centi magasságúak voltak.Úgy 5-10 centit vágtam vissza belőlük,változóan.Vele egy időben vágtam vissza a Ludwigiát is.Tapasztalat: A Ludwigia már hozza a pár centis elágazó hajtásokat a vágás alatt,de a Rotala még mintha most sem heverte volna ki a metszésből adódó sokkot.A visszavágott szárak csak stagnálnak,semmi friss hajtás(lassan két hete lesz),amelyik szárakhoz nem nyúltam ugyanúgy lassan-lassan növögetnek.
Egy friss helyzetjelentés: Csak megmakacsolták magukat a visszavágott szárak ;) már jó pár száron bújnak az elágazó kis friss száracskák.Úgy látszik kicsivel több idő kellett neki(+1 hét) mint a Ludwigiának,low-tech körülmények között-CO nélkül!
Tapasztalataim szerint Co2 adagolással, olyan minimum 2 hét kell nekik hogy regenerálódjanak, ha nagyon visszavágod akkor akár több is!! ;)
 
Cecska said:
Tapasztalataim szerint Co2 adagolással, olyan minimum 2 hét kell nekik hogy regenerálódjanak, ha nagyon visszavágod akkor akár több is!! ;)

Akkor reális a 3 hét Co2 nélkül,kösz az összehasonlítási alapot Cecska!
 
Sziasztok!
Csak képzelődöm, vagy a rotala rotundifolia tényleg gyorsabban nő, mint arotala sp green? Az a baj, hogy eléggé össze vissza ültettem őket, szóval nem egyenletesen nőnek a stem bokraim különböző részei..
Mit tanácsoltok? Vágjak jobban vissza a rotala rotundifolia szárakat, hogy "előnyt" adjanak a green-eknek? :p
Kiszedni, és szétültetni nem akarom, mert elég macerás lenne..
 
Pedig a rotundifolia sokkal gyorsabb, mint az sp- green. Ráadásul az sp. green nem is törekszik annyira fölfelé.
 
Kérdezném tőletek, hogy mennyi idő, míg megkapaszkodik rendesen a talajban a Rotala? Leültetem, majd pár szál 2 nap múlva mindig felúszik a felszínre. Hogyan bírjam maradásra? :)

A másik problémám, hogy ezzel a mókával (ledugom/felúszik) annyi ideje szórakozunk, hogy közben a mérete akkora lett, hogy a felszínen csinál nekem gordiuszi csomókat, és már emiatt rántja ki magát a földből. Megnyírni nem merem, amíg nem gyökeresedik meg.

Hogyan tegyek jót neki? Nyírjak vagy ne nyírjak, ez itt a kérdés :)
 
Lehet, hogy túlparázom?:bored:

11 napja van bent 4 adag, 11 tőre szétszedett sp. green az akiban. (Buddha ösvénye (Path of Buddha) | Page 2 | Magyar Akvakertész Fórum) 3 dolog aggasztott, ebből 2-re megkaptam a választ itt a topikban, miszerint nektek is hoz gyökeret nagy mennyiségben a száron ill. nem nagyon akar szubmerz (apropó, szubmerz vagy szubmersz?) lenni. De ezt majd az idő megoldja.
Amit én tapasztalok, az az, hogy nem egyenesen felfelé nő, hanem kb. 5 cm távoságban a talajtól elkanyarodik balra, jobra, vagy S-kanyarokat csinál. Ez lehet hiánytünet?
A nagynyomású co2-t még nem sikerült 100%-osan beállítani, de a HC szépen terjeszkedik/nő. A fény az "közületi-style" 8-10-ig 60 W, 10-15-ig 140 W, 15-20-ig 60 W. Aki méret bruttó 200 L (kb.160 L víz) Tápozás GA wellness ajánlás szerint, 2-3 napi vízcserével számolva.

Előre is köszi a segítséget!(y)

Üdv,
Ákos
 
Kérdezném tőletek, hogy mennyi idő, míg megkapaszkodik rendesen a talajban a Rotala? Leültetem, majd pár szál 2 nap múlva mindig felúszik a felszínre. Hogyan bírjam maradásra? :)



Hogyan tegyek jót neki? Nyírjak vagy ne nyírjak, ez itt a kérdés :)
Helló!
Ha nem marad a talajban akkor kevés perlon vattát tekerek a szárára és úgy ültetem (2-3szálat együtt)Ha túl hosszú akkor félbe lehet vágni csak vedd figyelem be amit feljebb írtak .....2-3 hét mire regenerálódik.Sok sikert!(y)
 
Üdv.
Be fog a Rotala indulni, 1-2 hét.Egyenesen nem fog felfelé nőni,de szerintem ez így természetes.
Nekem a kedenc nönényem.Nem túl igényes növény,de frankón néz ki!
A fény felé avászkodik.

Köszi a gyors választ!;) Erre én is gyanakodtam, mert az első fénycső ég egész nap és ők meg hátul vannak.:cool:
Nekem sincs bajom a kanyargással, csak :troll:-ként féltem a hiánytünettől.

+1x köszi!
 
Most kéne nyírnom,de mivel alig van növényem az aksiba hagyom eldurvulni.
Ennek a növénynek a fény a lényeg szerintem.Tápozni én is tápozok,de csak szolidan.
Co2 nem feltétel.
 
Most kéne nyírnom,de mivel alig van növényem az aksiba hagyom eldurvulni.
Ennek a növénynek a fény a lényeg szerintem.Tápozni én is tápozok,de csak szolidan.
Co2 nem feltétel.

Most nézem a naplódat és 11 nap után a tiéd mesésen szép az ittenihez képest. Szóval úgy döntöttem, hogy amint lehet átszereltetem a világítást úgy, hogy a rotalák feletti lámpa menjen egész nap.
 
Sziasztok!

A rotalámon apró barna foltok jelentek meg. Green Aqua Micro, Macroval, Carboval és CO2-vel tápozom, normál adagolás szerint. A többi növényen nem jelentkeznek hiánytünetek (parvula, hm, anubias petit). Mitől lehet?(n)
 
Back
Oldal tetejére