• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rotala rotundifolia

Scar said:
Valaki segítene?
Adott egy 35cm magas aki, ebben lenne egy 8cm talaj, meg azért csurig se lenne vízzel. Nem fogja nagyon kinőni?
CO-t azt élesztőset kapna, tápot meg egyenlőre míg nem bírok pénzhez jutni serrát. Megfelelnek neki a körülmények?
Ha jól érzi magát a "világot" is kinövi, olyan szapora, mint az átokhínár:) Én ritkán méteres szálakat kaptam ki az akiból amikor lustább hangulatban voltam (pl.ünnepek). Viszont ha rendszeresen nyirod izmos bokorrá erősödik a drága ;)
A többire nem tudok választ adni. Nálam minden adott már egy ideje. Max. annyit, hogy ha kevesebb fényt kap, akkor nem lesz olyan szép szines, inkább egyhangú zöld.
 
Aha, Köszi. Hát sajna melózni nem naon tudok, sehol nincs semmi, így pénz sincs a cuccokra, Majd suli után és akkor majd megkapják a dolgokat :D
Világítás az 2x21w t5, viszont szerintem élőlény nem naon lesz benne egy darabig, így élesztőssel is tudok neki elég cot adni, a túladagolás veszélye nélkül.
Proci said:
Ha jól érzi magát a "világot" is kinövi, olyan szapora, mint az átokhínár:) Én ritkán méteres szálakat kaptam ki az akiból amikor lustább hangulatban voltam (pl.ünnepek). Viszont ha rendszeresen nyirod izmos bokorrá erősödik a drága ;)
A többire nem tudok választ adni. Nálam minden adott már egy ideje. Max. annyit, hogy ha kevesebb fényt kap, akkor nem lesz olyan szép szines, inkább egyhangú zöld.
 
Sziasztok! Az a kérdésem lenne, hogy normális ha az emers rotala alsó levelei rohadnak és lepotyognak? Mintha felkopaszodna. Tudom hogy valahogy így kell elképzelni a levélcserét, de mégis hol várjam a hajtásokat? Egyenlőre még nem tudom beletenni az akiba, külön kannába van megvilágítva, 2 élesztős palack, és gyenge szivattyú keringeti a vizet... Vagy valamit rosszul csináltam? :?
 
A felsőbb levelek némelyik száron halványan vörösödnek, és az új hajtások levelei nyúltabbak kicsit. Talán összeszedi magát mihamarabb. :)
 
inadsz, Levi 20 literben is tartja
Ha nem vagyok túl indiszkrét,láthatnék erről egy képet,Levinen?
 
Sziasztok!
Tudna nekem abban segíteni,hogy nekem miért kopaszodik fel a rotalaim,és csak 1 nagy "gyökércsomóból" áll a szárnak kb. a fele?
Látom sokan tartjátok és gyönyörűek...
 
Milyen körülmények között tartod?
A sok oldalgyökereket általában akkor növesztenek ha nincs jó táptalaj.
 
A körülmények:
60 literes aki,55w kompakt fénycső,Co2,Easycarbo,GA mikro+makró,heti 1x50% vízcsere,a táptalaj sera floredepot.
Ja és a Heteranthera zosterifoliam is ugyan ilyen állapotban van: a felső fele szép,alul meg csak kopaszodik,sőt a talajnál gyakran el is hal a szára.
 
Csak tápanyaghiányra tudok gondolni, nekem is egy kicsivel többet kell adagolni a GA tápokból.A Sera talajtáp nem túl jó.Mennyi ideje van bent?Mert 2-3 hónap alatt kimerül.
 
rio said:
A körülmények:
60 literes aki,55w kompakt fénycső,Co2,Easycarbo,GA mikro+makró,heti 1x50% vízcsere,a táptalaj sera floredepot.
Ja és a Heteranthera zosterifoliam is ugyan ilyen állapotban van: a felső fele szép,alul meg csak kopaszodik,sőt a talajnál gyakran el is hal a szára.

Próbálj néhány szálat levágni a kopaszodás alatt kicsivel. És ültesd vissza. A rotala már csak ilyen, meg a legtöbb stem. Felkopaszodik idővel. Léggyökerek természetesek.
A kopaszodást úgy védik ki japánoknál is hogy elé ültetnek valamit. Eltakarják. ;) De ha jó a talajod és leülteted a levágott szárat viszonylag hamar megindul.
 
Nálam is nyomja a léggyökereket. Nagyon zavar. Legdurvább az volt amikor 1 hét alatt 10 centis, vastag oldalgyökereket eresztett. Most már csak 1-1 csomóból induló sok apró, hajszálvékony gyökér van. Mintha hajas lenne:)
Vastag hosszúakkal jóformán nem is találkozok már.
Mi változott? Szerintem mitől múlt el? Mezőgazdasági micro táp helyett ismét kipróbáltam a GA microt. Emlékeim szerint ugyanis a mezőgazdasági táp bevezetése után kezdett combos gyökereket ereszteni a rotala. A többi növényen ilyen változást nem tapasztaltam. Esetleg a reneckii egy kicsit hasonló léggyökeresedést mutatott, mint a rotala, de nála nem volt ennyire szembetűnő a változás.

Amúgy nálam semmilyen kopaszodás nem volt, pedig brutál nagy bokor nevelkedett.
 
viktorlantos said:
rio said:
A körülmények:
60 literes aki,55w kompakt fénycső,Co2,Easycarbo,GA mikro+makró,heti 1x50% vízcsere,a táptalaj sera floredepot.
Ja és a Heteranthera zosterifoliam is ugyan ilyen állapotban van: a felső fele szép,alul meg csak kopaszodik,sőt a talajnál gyakran el is hal a szára.

Próbálj néhány szálat levágni a kopaszodás alatt kicsivel. És ültesd vissza. A rotala már csak ilyen, meg a legtöbb stem. Felkopaszodik idővel. Léggyökerek természetesek.
A kopaszodást úgy védik ki japánoknál is hogy elé ültetnek valamit. Eltakarják. ;) De ha jó a talajod és leülteted a levágott szárat viszonylag hamar megindul.

Ezt már próbáltam,de nagyon nem akar "japános bokor jelleget" ölteni.
Egyébként én is a táptalaj,vagy a fény (csak 0.9 W/l) elégtelenségére gondoltam.
Robbantsam szét az akimat,és cseréljek talajt? :crazy:
 
Ilyen "szép":
:thumbdown:
374470.jpg
 
Sziasztok!
Szeretnék egy apró kis tapasztalatot megosztani veletek! :) Történt ugyanis, hogy emers rotala neveléssel próbálkoztam, azonban a lustaság úrrá lett rajtam, és próba cseresznye alapon kitettem a kerti tóba a cserépbe ültetett növényeket. Aztán jöttek a hideg idők, végül a mínuszok, és a jégpáncél a tavon. Most, tavasszal, teljesen megfeledkeztem a növényeimről, melyek közben sikeresen átvészelték a telet, nagy örömömre! :roll: Csináltam is egy képet, a mostani állapotról! :)
Nem tudom, hogy nekem volt-e szerencsém, vagy valóban jól tűri a viszontagságokat a növény, de számomra kellemes meglepetés volt! :)

5672452371_ff5019a6c6_z.jpg
 
Még csak most ismerkedek ezzel a növénnyel és két kérdésem lenne, azokhoz, akik régóta tartják:
1. A low tech körülmények között tartott, gyönyörű narancssárgás rotalla nálam csak zöld hajtásokat hoz. Green Aqua Micro és macro tápokkal tápozok (enyhén túladagolva), fény 1W/liter napi hét órában (33 cm magas akváriumban), CO2 nagynyomású. ECA vagy egyéb vas kiegészítés nélkül lehet szép színes rotala-t növeszteni?
2. Nálam az összes hajtás egyenesen felfelé nő. Internetes képeken látok olyat, hogy a rotala bokor felső részén oldalhajtás szerű ágak nőnek, mint a HM-nél. Mikor produkálja ezt a rotala?
 
Back
Oldal tetejére