• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Roots under the water

superbutt

Nézelődő
Hosszú tervezgetést és iszonyat sok utána olvasást követően belevágtam életem első számomra már komolyabb akvárium megalkotásához. Ezt körülbelül 2 hete abszolválva lett. :)
Egy pár adat az akváriumról:

Technikai paraméterek:
60x35x40 es akvarium
EHEIM eXperience 350 külső szűrő ( 1db kék szivacs, 1l Seachem Matrix, + 2l Eheim Substrat + 1db perlonvatta, Seachem Purigen)
Üveg Lily pipe befolyó
Chihiros A601 LED light (5800 Lumen)

Talaj, dekor elemek :
Dennerle NutriBasis 6in1 növény táptalaj
Tropica Aquarium Soil általános növénytalaj
ADA Colorado Sand dekorhomok
Vasfa
Dragon - Ohko kő

Élőlények:
Növények:
Rotala sp. "green"
Pogostemon helferi TC
Staurogyne repens TC
Blyxa japonica TC

Halak:
Macrotocinclus affinis (Törpe szívóharcsa) 5db
Celestichthys margaritatus (Galaxy razbóra) 15db

Garnélák:
Low Grade Green Jade 20db
 
Egy pár kép az akvárium készítéséről: 🧐

Technika:

Technika+Talaj,Dekor Elemek:

Technika+Talaj,Dekor Elemek+Növények:

Technika+Talaj,Dekor Elemek+Növények+Garnélák+Halak:

Tanácsok, kérdések, vélemények, bármi jöhet ha gondoljátok! :cool:
 
Utoljára módosított:
Még egy jó pár kérdés van a fejemben amire nem sikerült meg megoldást találjak. Esetleg Ti mint tapasztalt akvariszták tudtok nekem rá válaszolni... :)

1. Az akvárium hetente történő vízcseréjének van valami bevált módja nálatok? A víz leengedésévél nincs gond, egy csővel simán meglehet oldani. A feltöltés, hogy megmaradjon az "aqua scape" az már más tészta... Eddig egy vödröt megtöltöttem vízzel és onnan egy kisebb műanyag tállal meregettem vissza lassan hogy ne keveredjen a táptalaj az előtér homokjával, de ez a megoldás elég macerás és lassú. Ezt szeretném valami úton-módon megkönnyíteni. :)

2. Galaxy razbóra... Eddigi legnagyobb kedvenc halfajta, viszont iszonyat módon félénkek és barmikor az ember az akvárium közelébe megy elbújnak a gyökerek mögött. Létezik hogy az idő elteltével bátrabbak lesznek és esetleg lehet gyönyörködni is bennük? 😜 15-en vannak ami már szerintem nem számít olyan kicsi csapatnak. Az etetésükkel kapcsolatban vettem nekik Sera Vipan lemezes tápot, de alig eszegetik... Azt olvastam ez egy már viszonylag jobb minőségű száraz haleledel.Lehet etetéskor mindig ki kellene kapcsolni a szűrőt hogy ne kavarja be nekik a lemezes tápot a vízbe? 🤨 Ha van tapasztalatotok a galaxy-k tartásával ne habozzatok megosztani velem :)
 
Még egy jó pár kérdés van a fejemben amire nem sikerült meg megoldást találjak. Esetleg Ti mint tapasztalt akvariszták tudtok nekem rá válaszolni... :)

1. Az akvárium hetente történő vízcseréjének van valami bevált módja nálatok? A víz leengedésévél nincs gond, egy csővel simán meglehet oldani. A feltöltés, hogy megmaradjon az "aqua scape" az már más tészta... Eddig egy vödröt megtöltöttem vízzel és onnan egy kisebb műanyag tállal meregettem vissza lassan hogy ne keveredjen a táptalaj az előtér homokjával, de ez a megoldás elég macerás és lassú. Ezt szeretném valami úton-módon megkönnyíteni. :)

2. Galaxy razbóra... Eddigi legnagyobb kedvenc halfajta, viszont iszonyat módon félénkek és barmikor az ember az akvárium közelébe megy elbújnak a gyökerek mögött. Létezik hogy az idő elteltével bátrabbak lesznek és esetleg lehet gyönyörködni is bennük? 😜 15-en vannak ami már szerintem nem számít olyan kicsi csapatnak. Az etetésükkel kapcsolatban vettem nekik Sera Vipan lemezes tápot, de alig eszegetik... Azt olvastam ez egy már viszonylag jobb minőségű száraz haleledel.Lehet etetéskor mindig ki kellene kapcsolni a szűrőt hogy ne kavarja be nekik a lemezes tápot a vízbe? 🤨 Ha van tapasztalatotok a galaxy-k tartásával ne habozzatok megosztani velem :)

Ígéretes kezdet, bár még tehetnél bele növényeket, pl. néhány fárakötözőset.
1. Nálam a Guppy ellető vált be a legjobban. Annyi, hogy lekaptam a két tapadókorongot, és helyette S-kampkókkal (levegőcsövet húztam rájuk, hogy ne sértsék meg az üveg peremét) lógatom az akvárium szélére. A kialakítása révén oldalirányba megy a víz, és nem túrja szét az aljzatot, a növények meg nem repkednek.
Cage-font-b-B.jpg

2. A galaxy ilyenek, ezen nem tudsz változtatni. Egy mód van, ha folyton otthon lennél, és minden nap tanítanád őket. (Persze nagy a szám, leszázalékoltként tudok ilyenekkel bíbelődni.) De Te meg kell szokjad, hogy ők ilyenek.
 
1. Az akvárium hetente történő vízcseréjének van valami bevált módja nálatok? A víz leengedésévél nincs gond, egy csővel simán meglehet oldani. A feltöltés, hogy megmaradjon az "aqua scape" az már más tészta... Eddig egy vödröt megtöltöttem vízzel és onnan egy kisebb műanyag tállal meregettem vissza lassan hogy ne keveredjen a táptalaj az előtér homokjával, de ez a megoldás elég macerás és lassú. Ezt szeretném valami úton-módon megkönnyíteni. :)
Légpárnás/légbuborékos fóliadarabot használok amit a vízfelszínre rakok úgy, hogy egy része -vizesen - az akvárium falára tapadjon. Vízpumpával nyomatom be a vizet rá, és nem keveredik az aljzat.
 
Ígéretes kezdet, bár még tehetnél bele növényeket, pl. néhány fárakötözőset.
Esetleg tudnál ajánlani valamit amit rá tudnék kötni vagy ragasztani a fákra? :) Mivel szoktátok amúgy rákötni a fára? Damil vagy gyors-kötöző? Gondolom hogy már víz alatt van a fa egy kicsit komplikáltabb a helyzet...

2. A galaxy ilyenek, ezen nem tudsz változtatni. Egy mód van, ha folyton otthon lennél, és minden nap tanítanád őket. (Persze nagy a szám, leszázalékoltként tudok ilyenekkel bíbelődni.) De Te meg kell szokjad, hogy ők ilyenek.
Béridomítást nem vállalsz véletlen? :D Igazából most a karantén miatt elég sokat vagyok itthon, igyekszek minél többet jönni menni, bíbelődni az akvárium előtt hogy szokják az ember jelenlétét. Bízok benne egy egyszer ők is szociális lények lesznek xD
 
Esetleg tudnál ajánlani valamit amit rá tudnék kötni vagy ragasztani a fákra? :) Mivel szoktátok amúgy rákötni a fára? Damil vagy gyors-kötöző? Gondolom hogy már víz alatt van a fa egy kicsit komplikáltabb a helyzet...


Béridomítást nem vállalsz véletlen? :D Igazából most a karantén miatt elég sokat vagyok itthon, igyekszek minél többet jönni menni, bíbelődni az akvárium előtt hogy szokják az ember jelenlétét. Bízok benne egy egyszer ők is szociális lények lesznek xD
Anubiasok (A. nana petite, A. bonsai, A. pangolino)
Microsorumok (M. pteropus Narrow, M. Windelow)
Bucephalandra, rengeteg féle létezik (B. mini needle leaf, B. serimbu brown, B. wavy green)
Bolbitis heudelotii
Hygrophila pinnatifida

Ne feledd, hogy a hal - bármilyen kicsi is és meglehet, hogy tenyésztett - egy vadállat. Sok-sok türelem, következetesség és idő kell, hogyne veszélyként tekintsenek Rád.
Kezdeti lépésként mindenképpen az etetéshez kell kötni egy rituálét (hang, mozdulat, egy bizonyos tárgy felmutatását, stb.) A másik fontos dolog, az alázat. Elfogadod a reakciójukat, és akkor, abban az időpontban nem forszírozod a "trenírozást".
 
Back
Oldal tetejére