• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

tudásbéli hiányosságaimat (és itt érzem, hogy felhördül majd a nép) hogy megtámasztom az objektívet az üvegen!

Ezt a felhördülést nem igazán értem. Sem az akváriumot, sem a fényképezőgépet nem sértjük meg ezzel a dologgal. ;)

Sőt, igazából alap, én is rengeteget fényképeztem így. Viszont most mégis nagyon hálás vagyok ezért a bejegyzésedért, ugyanis már régóta van állványom és bizony, a nagy kényelemben megfeledkeztem erről a rutinról. Viszont a fényképező állványom ilyen kirándulós cucc csak, nem ér fel a haramidik polcon lévő akváriumig. Ott vannak az új garnélák, amiket elsőre kézből fényképeztem csak. Visszatartott levegő, egekbe emelt iso érték, és sok próbálkozás után sikerült valami értékelhetőt összehozni. Tegnap viszont a komapatt technikával szerintem életem eddigi legjobb képét hoztam össze, nagyjából két perc próbálkozás alatt. Ennyi idő kelet, hogy a garnéla a megfelelő távolságra menjen a front üvegtől, mert hát így egy fix obival üveghez támasztva, nem lehet követni a témát. :D De amúgy tuti módszer!

Szóval köszi! (y)

27987696895_d8a4aecd30.jpg
 
Először is had köszönjem meg, hogy ezzel a szépséggel megtisztelted a naplómat! (y)
Remélem valaki betéved ide, és azt hiszi, hogy az enyém... :ROFLMAO:

Sem az akváriumot, sem a fényképezőgépet nem sértjük meg ezzel a dologgal. ;)

csak azon fórumtársainakt, akik komolyan veszik a fényképezést. :p

Viszont a fényképező állványom ilyen kirándulós cucc csak, nem ér fel a haramidik polcon lévő akváriumig.

Viszont az akváriumok mellett ott az ebédlő asztal, amire simán mehet az állvány. ;)

Tegnap viszont a komapatt technikával szerintem életem eddigi legjobb képét hoztam össze

Itt bizony nem csak az általunk készített fényképek minősége teljesen "egyenértékűen" profi, de a fotózott alanyok is. Szóval egy az egyben (na jó leszek kettő az egyben) cserélem a garnélámat a tiedre.
A kölyköket meg ajándékba adom! :D
 
Először is had köszönjem meg, hogy ezzel a szépséggel megtisztelted a naplómat!

Kérlek, nagyon szívesen! :D

Viszont az akváriumok mellett ott az ebédlő asztal, amire simán mehet az állvány.

Folytatom is, ugyanis nagyon beletrafáltál, ez a videó a konyhaasztalos módszerrel készült:


Sajnos az obi csak kölcsönben volt, így nem volt idő ismétlésre, a totál kiégett színek és véletlen asztal lökdösés miatt. De mindegy, úgy is azt hiszik majd az olvasók, hogy Te videózol ilyen bénán. :p
 
Sziasztok!

Vannak történések, de nem mindegyik kedvemre való...
Először is folytatódik utazásom az algák földjére.
Most konkrétan két vízcsere között olyan zöldre színeződött az akvárium üvege, hogy alig lehetett átlátni rajta.
Naná, hogy nem értem rá még hozzányúlni sem. :(
A NO2 0,25 volt vízcsere előtt. Soha nem volt még 0 felett sem, de reménykedem, hogy ez csak az ammóniabumm utóhatása.
Így kapott ismét a víz egy jó adag bacit, és SP-t, ami itt nem Tomi.
Van ecset is, illetve a befolyóra aplikált "rozsdamentes" rácsnak köszönhetően alig egy hét alatt mindent ellepett a rozsda is, amit persze a növényekről lehetetlenség eltávolítani.
Túlzottan optimista (értsd bolond) voltam, mikor azt hittem, hogy ráér a következő vízcseréig.
Azt viszont így egy életre megtanultam hogy a CO2 gazdag víz bámulatos sebességgel eszi a vasat! :cool:
Akit érdekel, az akvárium így néz ki rozsda nélkül:
27230389003_4ba8fe5596.jpg
Kis rozsdával bolondítva pedig így:
28010414200_0012978b7a.jpg

Közben @Fabian és @Greg Filth kollégáknak hála, ilyen szép kis csigák is érkeztek hozzám:
28187869672_df3d64c7a8.jpg
Na @Jopet, kinek van molluscophobiája? :D

Pedig lenne ám mitől!
Gyengébb idegzetűek ne nézzék meg, milyen hosszú nyelve van ennek a csigának, és hogy mire tudja használni!
28213365631_5953c02cd4.jpg

A garnéla természetesen nem neki esett áldozatul, de ha már egyszer arra járt, megosztotta a tesóval is:
28010414050_ea8af75715.jpg

Szép rémálmokat! :p
 
Na @Jopet, kinek van molluscophobiája?
Én ezt a szót nem ismer(t)em. De még a gúgli is alig :) Hogy Te honnan szeded ezeket? :rolleyes::p

A csigát akció közben én is a minap láttam, jót ámultam.

Az alga és rozsdaproblémákat úgyis legyűröd, kitartás.
Amúgy nagyon faszán néz ki az akvárium. A mohák bedurranása sokat dobott rajta. A hátsó bokrok még kuszák, de majd alakulnak. Megmondom őszintén, nekem a fa csonkja nem tetszik, szerintem jót tenne neki, ha kis ágakkal (és növényekkel) kiegészítenéd a környékét a kép tetején. A felső riccardia-csomó alatti rész teljes szélességében nagyon baba.
 
Én ezt a szót nem ismer(t)em. De még a gúgli is alig :) Hogy Te honnan szeded ezeket? :rolleyes::p

Hát ez most nem saját tudásanyag.
Viszont nem voltam rest a legútóbbi hozzászólásod útán rákeresni, hogy milyen betegségem is van szerinted. :)
Mondjuk ez még mindig kevésbé lenne gáz, mint aquaphobiásnak lenned növényfej létedre. ;)

Az alga és rozsdaproblémákat úgyis legyűröd, kitartás.
Amúgy nagyon faszán néz ki az akvárium. A mohák bedurranása sokat dobott rajta. A hátsó bokrok még kuszák, de majd alakulnak. Megmondom őszintén, nekem a fa csonkja nem tetszik, szerintem jót tenne neki, ha kis ágakkal (és növényekkel) kiegészítenéd a környékét a kép tetején. A felső riccardia-csomó alatti rész teljes szélességében nagyon baba.

Köszi! Tartok még...
A felső részen én is kezdetektől gondolkozom,de egyelőre fogalmam sincs mit csináljak vele.
Keszalvo még az induláskor javasolt több ágat felülre, de bejátszott a Pető Pál hatás, így maradt, ahogy volt.
Szintén ugyanezen okból nem került be a Pecás kolléga által javasolt növénybuksi sem. Talán most, hogy már te is rugdosol miatta, majd nekifeszülök. :)

Tapatalk-kal küldve...
 
Ma a vízben úszkálva, és az üvegen táplálkozva rengeteg Amano bébit láttam.
Ezeket az édes csöppségeket csodálva egyből feltámadt bennem a gyermeki csodák utáni vágy. Bárcsak...
28295915776_3197b4e0a1.jpg
Meg kell a szívnek szakadni! :cry:

Szerkesztve: Izé, ezek lehet hogy Cyclops-ok, csak akkor nem tudom honnan diffundáltak az akváriumba. :D
 
Utoljára módosított:
Ma a vízben úszkálva, és az üvegen táplálkozva rengeteg Amano bébit láttam.
Ezeket az édes csöppségeket csodálva egyből feltámadt bennem a gyermeki csodák utáni vágy. Bárcsak...
View attachment 14214
Meg kell a szívnek szakadni! :cry:

Szerkesztve: Izé, ezek lehet hogy Cyclops-ok, csak akkor nem tudom honnan diffundáltak az akváriumba. :D
Biztos vagy benne? Értem én, hogy octopus-tartó medencéd van, ami ugyebár sós vizet szereti, pont mint az amano bébik, de itt valami gebasz lesz, ugyanis az amano bébi így néz ki a net szerint:
Caridina-multidentata-larve.jpg
early_mysid_dscn7989.jpg late_mysid_dsc_0762.jpg
Egy videó a szaporításukról, az érdekes részek 2:30-nál és 5:00 körül kezdődik:
 
Biztos vagy benne?

Köszi!
Nem vagyok biztos benne, de szerintem Cyclops. :D Azért is írtam a végére. Csak persze megint hamarabb jár a kezem, (jó egy nappal), mint hogy először utánanézzek a dolgoknak.
A post elküldése útán jutott eszembe, mégis csak meg kellene nézni a NEt-en... :p
Azt meg értem, hogy néha elég SOS a vízem, de pár napnál tovább biztos nem maradnak meg benne az Amano bébik, csak még soha nem láttam őket.

gy videó a szaporításukról, az érdekes részek 2:30-nál és 5:00 körül kezdődik:

Azért majd a játék kedvéért ezt a szaporítás dolgot én is kipróbálom.

Csak tényleg azt tudnám, honnan került ez a rentgeteg sok cyclops az akváriumba.

Helenákon kívül nem hoztam semmit az utóbbi egy hónapban, azokat meg egyesével kézzel tettem át. :)
Most már pláne sajnálni fogok halakat telepíteni az akváriumba.
Még képesek és felzabálják ezeket a csöppségeket! :mad:
 
Kár volt aggódnom, hogy a Helenák éhen maradnak az akváriumomban.
Innen üzenem @Rebal kollégának, hogy az aki a kicsit nem becsüli szabálynak engedelmeskedve, szorgalmasan kiürítik az 1-2mm-es pajzscsigák házát is. ;)
 
Sziasztok!

Egy kissé ellustultam, így most volt csak a másfél hetes :rolleyes: vízcsere.
No de sebaj. Lesz ez még rosszabb is. :D
Természetesen, mint ahogy szinte minden takarításkor, az utólag a fának támasztott ág megint leesett. Bár tetszett ahova raktam, de ezen a ponton fogyott el a türelmem, ezért kissé hátrébb toltam, és hagytam ahogy van.
Végül is ez nem egy verseny akvárium. Dőlhet, borulhat, de akkor úgy is marad. :p

Amúgy lekopogom, mintha csökkent volna az alga, de nem tudom meddig lesz ez így, mert alig négy hónap után, tegnapelőtt kifogyott a palack, és még nem tudtam újratöltetni.
Közben az egyik Helenám szőrén szálán eltűnt, pedig szőre sincs, s már háza se. Biztos már megint Ufo barátaim garázdálkodnak, de majd adok nekik...
...pálinkát ha erre járnak. :)

Bár messze van még az algamentestől, de azért ma se jöttem K-pax nélkül:

Megint egy Sakura mamával indítanék.
Ennek a kis szépségnek a ük-ük szülei az Üllői útról költöztek hozzám anno @Jopet kollégának hála.
Az egyik hátsó lába nem teljesen piros, de pont azért említettem meg Gergőt, mert szerintem az egészről a hozott gének tehetnek. :p
28355230382_0a8c270b04.jpg

Szellem járja be Europát, meg a Riccardia mezőt.
Vagyis igazából ez a kabát már nem megy sehova... :D
27843869823_458ce50109.jpg

A szokásos FTS (Figyeled @viktorlantos! Úgy használom, mintha mindig is tudtam volna...), a leszakadt ággal és közvetlenül takarítás light után.
Tudom, hogy ilyenkor nem szabad képet készíteni, de holnap meg időm nem lesz. ;)
28176859820_315e63fc9b.jpg

És elérve mai posztom végét, hagyom, hogy az akváriumom egy teljesen új oldaláról mutatkozzon be.
Vigyázzatok! Csal a szentem. Mindkét oldalt tükröt használ, hogy szélesebbnek tűnjön az a harminc centi... :cool:
28176859940_41e6010007.jpg
 
Ma hazaértem a nyaralásból, így meg tudom mutatni hogy néz ki az akváriumom mindössze egy hét hanyagolás után:
(mobilos kép, de talán ezúttal megbocsátjátok)
upload_2016-7-31_0-24-50.png

- a víz szintje 8 centiméterrel került lejjebb, ami majdnem 16 liter víz!
- a hűtés szondája szárazra került, így folyamatos üzemben csak még jobban gyorsította a víz párolgását
- a csökkenő vízszintnek köszönhetően az üveg skimmer teteje megült a kifolyón, és teleszívta a szűrőt levegővel, ami így csak magában forgatta a vizet, néha egyet-egyet köpve rajta
- a CO2 U üveg ledobta magáról a csövet, így ez sem működött
- a teljes egészében szárazra került MC megsült a lámpák fénye, és hője alatt
- az akváriumüveg víz feletti részén valami brutál vízkő, vízfelszín alatti részen pedig komplett Sushi bárokat ellátni képes algatelep volt található :p
Szóval a csoimagok kipakolása után várt rám egy kisebb munka is...

A takarítás jutalma egy kis minisorozat:
upload_2016-7-31_0-58-53.png

28042622274_4deae84895.jpg
28581232411_8c79780340.jpg
28042632304_f6c99e85a3.jpg
28043497663_502d8083e7.jpg
 
Ma hazaértem a nyaralásból, így meg tudom mutatni hogy néz ki az akváriumom mindössze egy hét hanyagolás után:
(mobilos kép, de talán ezúttal megbocsátjátok)
View attachment 14841

- a víz szintje 8 centiméterrel került lejjebb, ami majdnem 16 liter víz!
- a hűtés szondája szárazra került, így folyamatos üzemben csak még jobban gyorsította a víz párolgását
- a csökkenő vízszintnek köszönhetően az üveg skimmer teteje megült a kifolyón, és teleszívta a szűrőt levegővel, ami így csak magában forgatta a vizet, néha egyet-egyet köpve rajta
- a CO2 U üveg ledobta magáról a csövet, így ez sem működött
- a teljes egészében szárazra került MC megsült a lámpák fénye, és hője alatt
- az akváriumüveg víz feletti részén valami brutál vízkő, vízfelszín alatti részen pedig komplett Sushi bárokat ellátni képes algatelep volt található :p
Szóval a csoimagok kipakolása után várt rám egy kisebb munka is...

A takarítás jutalma egy kis minisorozat:
View attachment 14842

View attachment 14843
View attachment 14844
View attachment 14845
View attachment 14846

Bárcsak ne lenne ilyen ismerős a történet és ez a látkép... :mad::(
Azóta azt csinálom, hogy a hűtő venti a világítás időzítőjére van téve, tehát csak világítási időben megy. Így legalább az esti időszakban nem párolog olyan durván a víz. Így ha itt hagyom 5 napra, még túlélhető a párolgás.
 
Back
Oldal tetejére