• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Romhalmaz 60-70 l íves

A hajónaplónak.
Zajlik a Flourish Excel és Flourish növénytáp adagolása.
Lassan történik a változás, de van.
Szükséges beszerezni egy nagyobb fát és anubiasokat, amiket rá fogok kötözni.
Nem tudom, hogyan lehetne a gyári, íves műanyag tető világítását feljavítani. Át kellene barkácsolni, mint ahogyan Nigro tette anno az ősidőkben.
(megj.: képet felrakni.)
 
View attachment 47649

Kb. másfél év állást követően elkezdtem Flourish Excel-t adagolni. Egyéb tápozás nuku.
Az Anubias leveleken hírtelen foltok jelentek meg.
Mitévő legyek?
Ha hajtanak uj levelek a regieket szepen le kell darabolni a levelnyel tovenel. Ha nagyon sodrasban van a noveny vagy a sodras iranyan valtoztatni, vagy ha lehet a novenyt atbelyezni. Annubiasoknal nembaj ha nemkapja a teli fenyt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A hajónaplónak.
Zajlik a Flourish Excel és Flourish növénytáp adagolása.
Lassan történik a változás, de van.
Szükséges beszerezni egy nagyobb fát és anubiasokat, amiket rá fogok kötözni.
Nem tudom, hogyan lehetne a gyári, íves műanyag tető világítását feljavítani. Át kellene barkácsolni, mint ahogyan Nigro tette anno az ősidőkben.
(megj.: képet felrakni.)
Jol gondolod, akar ledcsikokkal is tudod tuningolni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A hajónaplónak.
Továbbra is sodródás a végtelen óceánon, semmi változás.

Most csak Flourish növénytápot adagolok, már a szavatossága is lejárt...
Tápozás újratervezés.

,,Nem tudom, hogyan lehetne a gyári, íves műanyag tető világítását feljavítani. Át kellene barkácsolni, mint ahogyan Nigro tette anno az ősidőkben.
(megj.: képet felrakni.)''
Meg kell tervezni.

Viszont van egy örömhír:
2008 óta van meg a Romhalmaz, 2010 óta vagyok fent az Akvakertész fórumon.
Van egy veterán páncélos harcsám. Ő már 2008 óta megvan, azaz minimum 11-12 éves.
Jó egészségnek örvend. :)
 
1582659389495.png+
A hajónaplónak.
Továbbra is sodródás a végtelen óceánon.
Szükség van forrásra és koncepcióra.
Forrás: félretett 200-asok, továbbá fele összeget bevallani a családnak :)
Koncepció: szűrés, világítás vagy új dekoráció? Vagy elsőre egy mulmozó kézi-készülék? Hm!?

Ez a kép nem ma készült. 2016. március 2.
A mai állapot már nagyon szánalmas (vagy még jobban). Kicsit rendet rakok, és csak azt követően merek felrakni képet.
 
Mivel a karbantartást a 250 l gyári, kezelhetetlen műanyag teteje megnehezíti szükséges a tető és világítás cseréje. Erre hamarosan sor kerül, ezt követően a Romhalmaz szűrő kiváltása és világítás-tető fejlesztése a cél.

Jelentés a hajónaplónak.

250l:
- Hát, négy év után sikerült lecserélnem, ,,a kezelhetetlen'' műanyag tetőt aluminum, T5 világítással rendelkező tetőre. Az utóbbi másfél-egy évben már világítás sem volt.
- Ezzel párhuzamosan a teljes nyomó-szívó csővezetékeket és befolyó-kifolyó csatlakozásokat kicseréltem.
- Annyi hiba van, hogy az új tető oldalsó nyílásain csak egy szűrőnek a vezetékpárjai férnek be. A hátsó fedő műanyag elem, kicsit félre van húzva, hogy az egyik szűrő ki-befolyója ott elférjen.
- Biztonsági okokból két szűrőm van. Viszont szűrőtémában ki lett fejtve, hogy ezek igazából 2008 óta, nonstop mennek, ez 170.000 üzemóra. Ez azt jelenti számomra, hogy az egy darab szűrő is biztonságos lehet, továbbá van belső áramoltatás. A kisebb szűrőt (Atman 600 l/s), lehet, hogy átrakom az Romhalmazba.
- A fűtés sem működik már, tél óta biztos. Legrosszabb esetben 22 fok C-ra hűl vissza.
- Az új Eheim ki-be folyók elég jól működnek. a problémát okozó szűrő újraindítás ezzel megoldódott.

Feladat: fűtőbeszerzés (következő hónap), szűrőcsere (majd).


55l (Romhalmaz):
-
Beszereztem vasfát. A Buceland naplótól ötletet nyerve az Anubiasokat felkötözöm rá, azt megnézzük mi lesz. Nem csak egy bokor lesz, továbbá a fával együtt könnyebben kiszedhető lesz algairtáshoz (Flourish Excel permet).
- Beszereztem új Flourish alaptápot és excel-t. Túl nagy kiszereléseket vettem korábban. Vagy a negyede se fogyott el a tápnak de már lejárt a 12 hónap.
- Érkezett 4 db Oto.

Feladat: nyírás, kötözés, nagytakarítás (most), szűrőáthelyezés (majd), világítás tuningolás (majd).

Összegzés:

A fent vázolt dolgaim, ami az ez évi mutatványom idáig 168.000,-Ft. Ez tető, világítás, fénycsövek, műanyagcső, be-kifolyók, vasfa, hal, elemes aljzatszűrő
Összehasonlításként akvarisztikára fordított költségvetésem 2019. évben 16.000,-Ft volt. Az energiaköltségeket nem kalkuláltam bele, az szerintem havi 1-2-3 ezer forintocskaként jelenik meg a villanyszámlában.
És még nincsen vége...

I love this game.
 
A belső szűrő elhelyezkedése miatt az első kép szerint fogom elvégezni a rákötözést.
Még a negyedik jó lehetne, de tükörképesen lenne megfelelő.
 
Melyik verzió lenne használható?
Felkötözném rá az anubiasokat.
1582918713931.png

Szóval továbbra is kérnék szépen visszajelzést, hogy onnan távolról, melyik elrendezés tűnik elviselhetőnek!
 
250l:
- Hát, négy év után sikerült lecserélnem, ,,a kezelhetetlen'' műanyag tetőt aluminum, T5 világítással rendelkező tetőre. Az utóbbi másfél-egy évben már világítás sem volt
Sajnos bezár a Kék Frontosa.
Szép halakat lehetett ott szerezni és minőségi haltápot is tizedáron(!) adták.
Már tervben volt nekik egyébként, kialakult helyzettől függetlenül.
Úgyhogy új jövevények érkeztek a 250 l-be.

Régen volt jó sügeres fórum. Tud valaki most egyet?
Hol lehet minőségi haltápot beszerezni, jó áron?
 

Attachments

  • IMG_20200321_171814.jpg
    IMG_20200321_171814.jpg
    373.4 KB · Megtekintések: 22
  • IMG_20200322_185703.jpg
    IMG_20200322_185703.jpg
    412.3 KB · Megtekintések: 23
Sajnos bezár a Kék Frontosa.
Szép halakat lehetett ott szerezni és a minőségi haltápot is tizedáron(!) adták.
Már tervben volt nekik egyébként, kialakult helyzettől függetlenül.
Úgyhogy új jövevények érkeztek a 250 l-be.

Régen volt jó sügeres fórum. Tud valaki most egyet?
Hol lehet minőségi haltápot beszerezni, jó áron?
 
Bekerült néhány süncsiga kb. egy hónapja és csodát műveltek.
Eltűntették a pontalgát a levelekről, frontüvegtől és a hátsó üvegről is.

Vajon az afrikai sügres akváriumba belehetne tenni egy csapatot?

118215182_2735700883369034_8354910114883676187_n (1).jpg
 
A sügér (?), a márnák és a torokátum inkább a 250
A sügérrel egyet értek, a torokátum egész nap pihen. Igazából az egész kisállat kereskedelemmel nem tudok azonosulni, mint ahogyan a mostani többi beteg neobolsevista ideológiával sem. Célom, hogy a lehető leghamarabb visszajutassam őket oda, ahova valók. A sügeret például Dél-amerikába szeretném elszállítani. Erre gyűjtögetek.
 
Back
Oldal tetejére