• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Romhalmaz 60-70 l íves

Gurilon

Kertész szaki
Egy kereskedő sózta rám évekkel ezelőtt ezt az íves akváriumot.
Örülök, hogy van, de elég rossz állapotban van.

Most így néz ki:

22316481_cb86467a93a6aa247c40d15eb0630303_m.jpg


Ezt fogom lassan rendbe hozni az itt gyűjtött tapasztalatokkal.
Elnézve a fotót, élőben 0,1 fokkal, azért jobban néz ki...
Ráférne egy nagytakarítás, újraindítás, újragondolás...Az az igazság, hogy mióta megszülettek a kislányaim szép sorjában, nem is nyúltam hozzá a kötelező dolgokat leszámítva.
Van egy 250 l-es afrikai sügéres akvárium is. Lehet, ha az egyiket megszüntetném, akkor nagyobb sikert érnék el valamelyik ,,stílusban''.

A kakadu törpesügér jól érzi benne magát:

22316483_41a63fd62607c64cc3a048ff3fe0a23a_m.jpg


Keresek régi képeket, amikor indítottam.
 
Utoljára módosított:
@Gurilon ne legyél kishitű;)
Az az aprócska afrikai sügeres kb heti egy óra melóval fenntartható. (nálam amikor a csúcson voltam mennyiségileg a nevelőkkel együtt kb 40 cella volt a pár tíz literestől a 940-ig és heti egy délelőtt elég volt a vízcserékre, karbantartásokra nettó négy köbméter víznél)
Mondjuk erre ráfér egy alapos (főleg külső) karbantartás. Ami benne van, a képek alapján nincs rossz állapotban, úgyhogy belül nincs nagy gáz.
Ha át akarod rendezni, akkor a tapasztalt kollegák itt szívesen segítenek, támaszkodj a csapatra bátran!(y):)
 
Én is azt szúrtam ki Mióta növöget?

Kb. 3 éve hagytam magára az akváriumaimat, azaz csak a minimális, kötelező dolgokat végzem el rajt (nem vagyok büszke). Pénz, paripa és fegyver hiányában nem értem el semmi sikert. Ettől függetlenül, még így is örömet okoz.
Az Anubias kb. másfél-két éve indult be, nem tudom mitől.
Csak tapasztalati úton kialakult dolgokat hajtok végre, egyelőre, a két db. akváriumomon. Ez nagyjából a vízcserét, a szűrőtisztítást és a halak tápozását jelenti. Eredménye, hogy a halaim egészségesek és az Anubias beindult (nem tudom mitől). Sokat kell még tanulnom ebben a témában is.
 
Az anubiasod a vízben található nitrogén és foszfor miatt indult be, ami a halak ürülékénak és a megmaradó kajának a bomlásából keletkezik.
Valószínűleg beállt egy olyan szinten, hogy a halaid tolerancia tartományán belül van, de a növényeid már értékelik.
 
Itt van még két kép egy fokkal jobb szögből a legelső képemhez képest, két különböző beállítással:

22321165_688b9bfe67e72eb252ba9f825a1ff161_xl.jpg


22321167_702c71b6846d9b89a0d888750e4014fd_xl.jpg


Mondanom sem kell a fotózást is gyakorolnom kell még...
 
Az Anubiasok kondícióján hogyan tudok javítani első lépésben?

Használjak tápot vagy kezdjek el gondolkodni a világítás javításán?

Mivel még én is csak tanulgatom a szakmát,ezért nem szívesen adnék tanácsot. Szerintem írd le az akvárium paramétereit,milyen technika van benne (szűrés,világítás...) és a tapasztalt kollégák majd megmondják,hogy hogyan tovább.


A törpesügéred úgy néz ki mint aki bekapcsolta az utánégetőt (y)
 
A törpesügéred úgy néz ki mint aki bekapcsolta az utánégetőt

Párszor próbálkoztam már törpesügérekkel, de nem bírták sokáig sajnos.
Ez a Hot Rod-os valamiért kitart. Egy vagy másfél éve van nálam azt hiszem. Durván másfélszeresére vagy majdnem duplájára nőt mióta nálam van. Van egy tényleg csinos asszonykája, csak az általában beveti magát a dzsungelbe :love:.
Az elején két asszonya volt, de az egyik még az elején kiesett.


Szerintem írd le az akvárium paramétereit

Igen, illett volna egy ilyennel kezdeni a naplót.
Tervezem, hogyha pontosítom a technikát, (azaz ellenőrzöm, hogy milyik pick-up belső szűrőm van, mekkora is a világításom, stb.) meg előkerítek ősi képeket, akkor leírom a specifikációt.
 
Az Anubiasok kondícióján hogyan tudok javítani első lépésben?

Használjak tápot vagy kezdjek el gondolkodni a világítás javításán?
Kérdésedben a válasz;)
Alapvetően ezzel a két lépéssel tudsz bármelyik növényed kedvében járni, de előtte azokat a paramétereket nem ártana összeszedni amiket @TAIK92 is javasolt.:)
 
Itt van még két kép egy fokkal jobb szögből a legelső képemhez képest, két különböző beállítással:

22321165_688b9bfe67e72eb252ba9f825a1ff161_xl.jpg


22321167_702c71b6846d9b89a0d888750e4014fd_xl.jpg


Mondanom sem kell a fotózást is gyakorolnom kell még...

Időzítő mód ON, gép letesz fix felületre (állvány, asztal, doboz...) és katt. (érzékenység iso 100) Nem mozog, addig exponál amíg kell. A téma nem fut el... csak a halak nem látszanak majd. :D
 
Sziasztok!

Az aki 2008 tavaszán lett indítva.
A folyamatok teljesen maguktól alakultak számomra irányíthatatlanul, sok hibát vétettem.
Volt egy kezdeti algabumm, majd pár évig semmi. Másfél évvel ezelőtt kaptam egy brutális ecsetalga támadást. Ősszel beszereztem otokat, sziámikat, algázó gébeket és két hét alatt lelegelték, nem hittem el.
A növények mindig addig voltak amíg bírták, az Annubiasok maradtak.

A célom, hogy apró lépésekkel jobbá alakítsam át ezt az 50 literes életteret. Ez ügyben nagyon számítok a fórumozó közösség segítségére.

Nem áll módomban teljes restartot véghezvinni sem új fegyverarzenált beszerezni, pedig jó lenne. Apró lépéseket tudok csak végrehajtani.

Páran már javasolták, hogy sokat segíthet a kertészszakiknak, ha megadom a paramétereket:

-akvárium: 60x23x40, íves, kb. 50 liter (nem 60-70 liter, mint a napló elnevezés, bocs)
-szűrés: Eheim 2226 Pickup 2012, 220-570 l/h
-CO2: nincs sajnos
-világítás: 1x15 vagy 18W
-talaj: sóder, homok, zúzott bazalt, (pár hónap alatt teljesen összekeveredtek az indítás után), tehát táptalaj sincs
-dekoráció: kő. szőlő gyökér
- tápozás: egyelőre nincs (GA microt kezdtem adni nagyon kis adagban)

Aki véletlenül itt jár ennél a naplónál, az legyen szíves, felsorolás jelleggel ideírni, hogy min változtatna elsőként vagy mivel kezdené a módosítást, fontossági sorrenben.

Én például egy nagytakarítással kezdeném: hátsó üvegről vízkő le, fáradt levelek eltávolítása, mulm eltüntetése, stb., stb.

Köszönöm!
 
Ezek régi, több éves képek.
2008 tavasz, indítás:

22326135_737abbd7e7324b3f72f310e76b5f6b85_l.jpg


A növények elég sűrűn váltották egymást kezdetben, vajon miért? Egy idő után nem bírtam anyagilag.

22326137_9a18db551b2b2d936e3f5c8be3e8a5ad_l.jpg


Ő volt a sztárjátékos,...rámsozták egy párt 50 l-re. A párjáról kiderült, hogy hím...:

22326139_79da7695dcff9167e337f539cfab9860_l.jpg


Volt 2-3 vagy négy, már nem emlékszem. Sok évig nyomták az ipart az 50-ben:

22326141_3db6b6c09770b0e3ed2ea54f56298e27_l.jpg


2010-es rendezés, megjelenik a fekete háttér. Ez így eldöcögött egy darabig, de ezt sem tudom, hogy miért:

22326143_d886992385bf4575ba1fd92e1c8e8973_l.jpg


Ez az utolsó 2012 őszi variáció, amiből kialakult a mostani állapot:

22326145_c79643ec8208b65ee36a2b059081c35b_l.jpg
 
Kapott egy 30% vízcserét, csapvízzel. Egy-két marék Annubias levelet levágtam vagy tőből letéptem. Green Aqua Micro, 2,5 ml ment bele, azt még találtam régről.
 
Utoljára módosított:
Vasárnap 30% vízcsere.
Egy-két levél eltávolítva és ,,maradék'' ecsetalga porszívózás.
Fekete karton háttér ki.
Heti adag 2,5 ml Green Aqua Micro.
Szűrő kipucolva. 6 nap 22 óra alatt 0,374 kWh fogyasztást mértem, a pillanatnyi 2,1 W. Most a fűtést kezdtem el kimérni.
Múlt hét keddtől 2,5 ml carbo-t adagolok naponta és két új lakó (Stiphodon sp.) is érkezett.
Most ennyi jutott eszembe,...
Ja és az asszony ma mondja (őt annyira nem is érdekli): Mi történt ezzel, mitől ilyen tiszta!
Ez egy nagy elismerés.
 
Itt van még két kép egy fokkal jobb szögből a legelső képemhez képest, két különböző beállítással:

A szűrőtől jobbra látható előtér növény szerintem Echindorus tenellus (amazonasi kardfű).
Kérdés, hogy hogyan nyírjam? Mint a füvet lehet vagy csak az elfáradt leveleket tőből vágjam le?
A másik meg szeretném, hogy kicsit szétterjedjen, ezt hogyan érhetem el? Szedjem ki és a szétszedett töveket újból, kellő távolságra ültessem vissza?

Most, hogy elkezdtem törődni az akival, tápozom-nyírom, úgy tűnik meghálálja a törődést. Nincs látványos változás, de látszik, hogy egészségesebb.

A rendszeres tápozás megkezdésétől lassan eltelt egy hónap. Majd készítek néhány képet és felrakom.
 
Back
Oldal tetejére