• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rolling The Dice

letsgodisco

Szakértő
Szakértő
Ez lesz a napló... :)
Majd normálisabb nevet is adok neki, ha kialakul, hogy mi lesz belőle

Még mielőtt különösebben belemennénk az új setupba, valaki próbálta már a japán zsurlót akváriumban? Ha igen, milyen mélyen, és mi történt?
Equisetum japonica a növény amiről beszélek.
 
Nnna, akkor csapjunk bele, mint az egyszeri Semjén Zsolti a kiskereskedelembe.

Technika:
54l - 60x30x30 opti
Eheim 2080
Odysseia 2x24W, 7.5h
Nagynyomású CO2 atomizerrel

Dekor:
Talawa fa
Seiriyu kövek

Talaj
Environment / Amazonia / ki tudja már milyen talajok keveréke
JBL Powersand alatta (ettől egy kicsit félek, de végül is hátha)
La Plata Sand

Növények a víz alatt:
microsorum narrow
bolbitis
anubias nana petite
hydrocotile verticillata
crypto wendtii brown
itt-ott egy kis riccardia maradék
monte carlo
HC

Állatok:
14 zöld neon
1 pigmeus cory
1 oto

A sztori egyelőre annyi, hogy a Hónap akváriuma - Fabulous Decay | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community utódjaként készült ez az új felállás, a régi dolgok újrarendezésével. Ami új ebben a setupban azok a következők:
- az atomizer (eddig diffuzor volt)
- a la plata homok
- a talaj egy része (de az is használt Environment)
- táptalaj,
minden más a régi scapeből őrződött meg.

A cél egy tisztább levegősebb, de azért mégis grandiózus scape összehozása volt, ahol lesz hova építkezni a víz felett is.

A szűk keresztmetszet most a lámpa: a gyepek tök árnyákban vannak és meghalnak majd elég gyorsan, ha nem tudok valamivel odavilágítani nekik.

A challenge a középső monolit tő, azt még nem tudom hogy hogy lesz, illetve a teteje minél érdekesebb növényesítése.
Mindjárt rakok képet.

Senki nem mondott semmit a japán zsurlóra, úgyhogy akkor kipróbálom majd én, ha jól érzi majd magát, akkor atom lesz!!!
 
Utoljára módosított:
Azt írják, megnőhet 1m-re. Ha jól érzi magát, atom lesz!:D
nem, illetve de -- de van két faj(ta?): az egyik ez, amit mondasz, ujjnyi vastag tud lenni, és kiszúrja a plafont, de van egy másik kistestvére, amiilyen 30 cm kb és 1 mm vastag.
 
A 2cryptot kiszedném a fa tövéből. Szerintem hatalmas lesz agyonvágja az arányt.
igen, könnyen lehet, egyelőre megpróbálom majd nyesegetni, 5-6-7 irányban álló levélnél nem akarok többet látni rajta -- de tényleg lehet, hogy mennie kell majd
 
Szóval equisetum/zsurló ügyben úgy látszik nincs nagyon tapasztalatunk, gondoltam teszek egy próbát.
Úgy csináltam, hogy gyorsan és fájdalommentesen eltávolítható legyen, ha arra kerül a sor.

Szóval kb innen indultunk, bár ez már az az állapot, hogy magasnyomású mosoval kislagoltam a gyökeréből amit lehetett:
tumblr_nmk260kTcF1trz70do3_1280.jpg


ezt szedtem tövekre, direkt különböző méretekben:
tumblr_nmk260kTcF1trz70do1_1280.jpg


Azután megcsináltam a mozgatható zsurlóbombákat: a gyökérre 1-2-3 osmocote golyó, arra mohatőzeg, és jól összecérnáztam (poliészter!!)

tumblr_nmk260kTcF1trz70do2_1280.jpg


ahogy látjátok, kavicsot tettem az aljukra stabilizátornak.

Na ebből tettem az akváriumba, különböző szintekre, és különböző mértékben elmerítve -- el fogom mesélni, hogy mi történik :)
Amúgy funkcionálisan olyan mint egy fésülésmentes vivipara, csak szebb ezekkel a fekete osztásokkal. Gyönyörű a zöld színe -- szuper növény -- ráadásul egy élő kövület, mint Harrach Péter.
 
Lecgó: A mohatőzeg helyettesíthető valamivel, ami nem savasítja a vizet? Jó ötletet adtál ezekkel a labdacsokkal! :)
 
Back
Oldal tetejére