• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rövidítések

Amíg csak a garnéla fórumon voltam, soha nem tudtam, hogy mi a pék az a ga.... :D
Azóta sokat tanultam... Bár a HM-et a mai napig nem tudom mihez társítani....
De ebből a topikból most már megtudtad! Látod milyen hasznos is lehet, ha én nem offolom szét!:p
 
Ezzel a rövidítéssel is elég sokszor lehet találkozni: oto = otocinclus affinis (törpe szívóharcsa)

Jó ötlet volt nagyon ez a topik! Én is elég sokszor csak néztem, hogy mi van. :)
 
Ha már itt tartunk h rövidítések ide sorolnám részemről a flow, hardscape, layout és hasonló angol kifejezéseket is mivel nem mindenki nyelvzseni .
Flow: áramlás
Layout: elrendezés
Hardscape: látvány?
 
GW=Green Works :D :D Najó, majd szólok, ha tudok érdemit hozzátenni a listához, egyenlőre nem jut eszembe más.
 
itt egy pár további, ami a vízkémia kapcsán jöhet szóba:

KOI: kémiai oxigén igény (amely a vízben levő oxidálható szerves anyagok mennyiségéről szolgáltat kvantitatív (=mennyiségi) adatot)
BOI: biológiai oxigén igény (az az oxigénmennyiség, amelyet a vízben levő mikroorganizmusok a szerves anyagok aerob (oxigén jelenlétében) biokémiai lebontásához felhasználnak)
GH: general hardness (összes keménység)
KH: carbonate hardness (karbonátkeménység)
nk°: német keménységi fok (vízkeménység meghatározása esetén)
ORP: Oxidation Reduction Potential (redoxpotenciál)

Ha eszembe jut még valami, írok! ;)

Üdv: Robi
 
Egy kis rendszertan
sp: species, faj akkor használjuk ha egy élőlényt nem tudunk fajba sorolni, csak a nemzetséget(növények) vagy a nemet(állatok) tudjuk. Használható még hibridek esetében is ahol még nincs az adott élőlény fajba sorolva
ssp: subspecies, alfaj esetleg fajta
spp: species plurale, több faj gyűjtőneve egy nemzetségen belül.
 
KOI: kémiai oxigén igény (amely a vízben levő oxidálható szerves anyagok mennyiségéről szolgáltat kvantitatív (=mennyiségi) adatot)

Üdv: Robi

Angolul COD és így már tudjuk mit mérünk az ADA COD teszttel.

Amikor reggel felkeltem én is pont ezt akartam leírni, hogy mi a KOI, BOI :)
 
Stau - Staurogyne repens
TC - TC-s növények a zselés dobozban árult steril vízinövények.
Fissi - Fissidens fontanus

RC - Red cherry (Neocaridina heteropoda)
CRS - Crystal red shrimp (Caridina cantonensis)
CBS - Crystal black shrimp (Caridina cantonensis)
Amano - itt többször nem Takashi Amanora gondolunk, hanem az Amano garnira (Caridina multidentata)

pH - A pH egy dimenzió nélküli kémiai mennyiség, mely egy adott oldat kémhatását (savasságát vagy lúgosságát) jellemzi.
1 W/l - 1 Watt per liter

hal - hal szó hosszabbítása :)
Mata - turkál, matat, bogarászik
 
Back
Oldal tetejére