• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Mountain

Sziasztok.
Sajnos hétről hétre visszatérő nem várt vendégem van még mindig.
View attachment 87294
Próbáltam már Excel kezelést fecskendőzve, hydropipert frankón kivitte de ez a szemét köszönte szépen továbbra is jól érzi magát. Minden héten csipesszel kiszedegetem úgy hogy a szívó cső ott van, kiszívva minden darabját, ennek ellenére pár nap és vissza jön. Minden karbantartásnál átporszívózom az egész parvulát és hydropipert is, nem tudok ennél többet tenni már úgy érzem. Az üveg mentén látom a talaj réteg is zöld, olyan mintha a talajból jönne, létezik ez?
Van valami tippetek esetleg?
Hello
Ha jól emlékszem a bacter100-al kezelhető.A leìrásában mintha benne lenne.
 
Szerintem egy hétnél hamarabb semmiképp ne ismételd a kezelést, mert akkor kinyírod a növényeket.
Nekem hetekkel később visszatért a cyano. Gondolom azért mert csak az üvegnél fecskendeztem be. Valószínűleg érdemes 2-3 centivel beljebb is megcsinálni.

Rendben van, akkor türelmesen várakozok, remélhetőleg nincs nagyon elszaporodva a talajban :)

Hello
Ha jól emlékszem a bacter100-al kezelhető.A leìrásában mintha benne lenne.

Helló.
Köszönöm szépen, ránéztem az adatlapjára és tényleg ott van a leírásában hogy gátolja, GA-ban van is kimérten baci kultúra készlet, egy misét megér a dolog akkor, úgyis kell vennem pár dolgot. Köszönöm szépen hogy felhívtad a figyelmemet erre :)
 
Sziasztok.
Ma megejtettem a szokásos heti karbantartást. Felvettem ismét a kesztyűt a cyano algával, megpróbálom most a sokak által ajánlott bacter 100 rászórásával. Végig terítettem az üveg mentén, kíváncsi vagyok ebből lesz-e valami. Remélem igen :D

IMG_20200307_181435.jpg

A héten bekerült 15 prl garnéla @Etele jóvoltából, nagyon szép egyedek, imádom őket :)

IMG_20200307_181442.jpg
 
Én ebben a stílusban egy Blyxa-t raknék oda, a sima zöldet.

Köszönöm, igazad lehet, sajnos mostanság nagyon kevés az időm, de pár hét és beszerzem aztán kicserélem :) Most már gondolkodom hogy lehet az előtéri hydropiper is menni fog, sajnos nagyon nem jön be a növényke és a stílusa, lehet le lesz váltva hc cubára, de ennyire nagy átalakítást nem szeretnék, soha nem cseréltme ki ilyen szinten elterjedt növényzetet, gyanítom hog algatenger lenne a felkeveredett dolgok miatt. Még megálmodom. :)
 
Sziasztok!

Rég írtam ide sajnos, és kb az akváriummal is ennyi időm volt foglalkozni. :(
A mai napon viszont pár hónapnyi nyírást pótoltam be, mindent lecsupaszítottam ami lehetséges volt. Az utóbbi hetekben küzdöttem azzal a fránya ciano algával, próbáltam ADA bactert, excel kezelést, most az easy life blue exit vagy micsodát toltam, egyelőre vissza szorulóban látszik, de nem kiabálom el, remélem lassan de biztosan legyőzöm.
Tavasz beköszöntével a fűnyírás időszerű volt már, de az olló "fogai" közé keveredett az összes többi növény is, ritkítás alá esett a staurogyne és a helferi is. két óra karbantartás után, kiporszívóztam a talajt is elég alaposan, sikeres napnak értékelem. :)
Készítettem pár képet, telefonnal ugyan de a lényeg látszik hogy milyen volt és milyen lett a nyírás után. A rossz minőségért előre is elnézést kérek :D

Nyírás előtti állapotok:

IMG_20200404_095807.jpg

És a nyírás után most az esti fotó letisztult vízzel :)

IMG_20200404_193002.jpg

Amire rájöttem hogy a háttérben lévő gyepet alacsonyabban kell tartanom, sok részletet konkrétan körbenőtt a gaz, így letisztultabb, szebb képet ad, jobban oda kell figyelnem az összes növényre, a hajtások ritkítására, hogy meg tudjam tartani az eredeti elképzelésemet a minimalista stílusról :) (igaz a túlnőtt elburjánzott állapot is tetszik :D )

Nyírás utáni növényrengeteg a víz tetején:
IMG_20200404_103651.jpg IMG_20200404_103707.jpg

Az előteret még mindig utálom, a hidropyper nem lesz a kedvenc növényem, a cseréjén már nagyon gondolkodom csak nem nagyon szeretném felbolygatni a talajt, illetve alacsonyan tartó nem mindent letaroló növényt nehéz találni sajnos. Jó lenne ez a növény csak iszonyat finnyás és terjedni sem nagyon akar semmilyen formában, hiába pótolom a kiesett részeket. Még gondolkodom nagyon, HC Cuba és monte carlo növénykékkel is ez a baj hogy hamar elterjed még oda is ahova nem kéne.
Na de ez még a jövő zenéje, ezen még nagyon gondolkodom. :)

Jó pihenést mindenkinek! :)
 
Sziasztok.
Sajnos az akvárium jelenleg nem a fénykorát éli, a növények vissza lettek nyírva, a szokásosnál nagyobb szenvedést mutatnak, a hydropipert egy kis szakaszon ki kellett szednem, így most elég ramatyul néz ki a helyzet. Fotó nem lesz erről az állapotról mert még én sem vállalom fel magamnak, becsukott szemmel közlekedem előtte :D Még mindig gondolkodom hogy az előteret milyen növényre cseréljem, HC Cuba nagyon csábít hogy újra próbálkozzak vele és szép gyepet neveljek vele, de a montecarlo nagyobb levelei régebb jobban megfogtak. Füvet nem szeretnék előre mert az hátul megmarad, ezért csak valami apróbb levelű növény jöhet szóba.
De azért hoztam pár pillanat képet a szokásos garnéláimról amiket már úgy untok :D
Kipróbáltam a GlasGarten nyalókáit, úgy látom ízlik nekik szerencsére, még a halacskák is megcsipegetik azért :)

49791100723_b92682627d_h.jpgPRL by Tamás , on Flickr

49791100513_54560c4492_h.jpgPRL shrimp, GlasGarten Lollies by Tamás, on Flickr 49791957067_4faca78e0f_h.jpgPRL, Amano shrimp by Tamás , on Flickr
 
Sziasztok.
Adtam egy újabb esélyt az előtérnek, ma kicseréltem a jobb első részét a hidropypernek, még egy húzása van, ha nem sikerül akkor repül :D
Bal hátulról kikerül a bonsai, helyette pogostemon helferi került, ott azt a hátsó sziklát körbenövesztem és meglátom milyen lesz vele az összhatás. Fejben elgondolva tetszik, majd kiderül milyen lesz élőben.
Ezzel az akcióval lecseréltem az akvárium víz 100%-át, folyamatosan folyattam és szívtam lefele, a sok felkavart talajt eltávolítottam, kiporszívóztam, remélem nem lesz kedve algatengeresdit játszani az elkövetkezendő hetekben.
Easylife cyano eltávolítója egyébként jelesre vizsgázott, egy hónapja locsolgatva a cuccot visszavonulót fújt a szemét, úgy néz ki az a csodaszer erre biztosan jó szerencsére. Jó lenne formába ráznom az egész akváriumot, nem szeretném az idén megszüntetni ezt az elrendezést, maximum formálni. Meglátjuk mit hoz a jövő vele.
Kint is elindult a tó szezon, a szűrése már megy február vége óta, sajnos mindkét szűrőhordót összetörtem a tetején, cserére szorulnak majd, de szerencsére beállt az egész még a meleg előtt és nincs algám, ma kiszedtem az elhalt növényzetet, szépen jönnek már az új hajtások, és oda is rendelek még új növényzetet egy párat.

IMG_20200425_150500.jpg
 
Felhőtlen az öröm az akváriumban és nálam is. Két új lakót véltem felfedezni a helferi levelei között pici PRL garnélák személyében. :D
Ők ketten az első nálam született egyedek így nagyon örülök nekik :)

IMG_20200504_182530.jpg

Ezt meg csak úgy, mert szeretem a garnélás fotókat :D (Tudom, tudom Ti unjátok már, de én egyszerűen nem tudom megunni :D )

49868039977_57bffc2cbc_h.jpgAmano shrimp by Tamás, on Flickr
 
Mutass nekem csak egyetlen tagot, aki unná a garnis fotókat!
Gratula a kicsikhez.
Ezek szerint rendeződött a cyano problémád is.
A jobb első rész a gyepen már “begyógyult”?
 
Mutass nekem csak egyetlen tagot, aki unná a garnis fotókat!
Gratula a kicsikhez.
Ezek szerint rendeződött a cyano problémád is.
A jobb első rész a gyepen már “begyógyult”?

Hát mutatni nem tudok szerencsére, még nem szólt meg senki, de hát na, nem lehet tudni.. :D
Köszönöm :)
A cyano probléma vissza szorult az easylife blue exitet használva szerencsére, cserélbe most @Gyukker kolléga sorsára jutottam, megjelent egy csomó szőr/haj akármi alga az előtéren és néhány helyen a parvulák közt is :D Múlt héten szűrő, reaktor és szűrőcső takarítás volt három órán keresztül, holnap nagytakarítás aztán jöhet az agyalás hogy mi a nyűgje az akváriumnak.
A gyep probléma jelenleg még fennáll sajnos, nem jutok tűlőre a hydropiperrel. Újraültetés után várom hogy kezdjen terjeszkedni a kiszedett részen, de még mindig nem tetszik így lehet hogy menni fog és montecarlo veszi át a helyét. Most szerencséje az akváriumnak, hogy nincs sok időm foglalkozni vele, mert akkor már rég cserélve lett volna :D
Megmutatom egy elég rossz fotón hogy miként néz ki jelenleg. Sajnos siralmas állapotok uralkodnak.

DSC_1066.jpg

És egy jobb kép a kicsikéről :D még alig látható a kis aranyos, úgy kell vadászni, holnap valahogy nagyon kell vigyáznom a gyep porszívózásnál.

DSC_1064.jpg
 
Hát mutatni nem tudok szerencsére, még nem szólt meg senki, de hát na, nem lehet tudni.. :D
Köszönöm :)
A cyano probléma vissza szorult az easylife blue exitet használva szerencsére, cserélbe most @Gyukker kolléga sorsára jutottam, megjelent egy csomó szőr/haj akármi alga az előtéren és néhány helyen a parvulák közt is :D Múlt héten szűrő, reaktor és szűrőcső takarítás volt három órán keresztül, holnap nagytakarítás aztán jöhet az agyalás hogy mi a nyűgje az akváriumnak.
A gyep probléma jelenleg még fennáll sajnos, nem jutok tűlőre a hydropiperrel. Újraültetés után várom hogy kezdjen terjeszkedni a kiszedett részen, de még mindig nem tetszik így lehet hogy menni fog és montecarlo veszi át a helyét. Most szerencséje az akváriumnak, hogy nincs sok időm foglalkozni vele, mert akkor már rég cserélve lett volna :D
Megmutatom egy elég rossz fotón hogy miként néz ki jelenleg. Sajnos siralmas állapotok uralkodnak.

View attachment 91730

És egy jobb kép a kicsikéről :D még alig látható a kis aranyos, úgy kell vadászni, holnap valahogy nagyon kell vigyáznom a gyep porszívózásnál.

View attachment 91731
Tamas, szomoruan olvasom a soraidat, nagyon sajnalom, hogy hozzad is bekoltozott ez a nemkivanatos vendeg fonalalga formajaban. Remelem te tobb sikerrel fogsz jarni a vele folytatott kuzdelemben, nalam ugyanis meg mindig valtozatlan a helyzet, napok alatt tomerdek mennyisegu gubacsot tekerek fel es szedek ki egy hurkapalcaval.
 
Ha cseréled a gyepet, a főkő aljából nem akarod kiszedni azt a kis stau bokrot? Így olyan, mint a nyuszi pamacsos farka. Elég furi.o_O
 
Tamas, szomoruan olvasom a soraidat, nagyon sajnalom, hogy hozzad is bekoltozott ez a nemkivanatos vendeg fonalalga formajaban. Remelem te tobb sikerrel fogsz jarni a vele folytatott kuzdelemben, nalam ugyanis meg mindig valtozatlan a helyzet, napok alatt tomerdek mennyisegu gubacsot tekerek fel es szedek ki egy hurkapalcaval.

Nem tudom sajnos nálad mi lehet a probléma pedig sokat agyaltam rajta és ki is veséztük privátban illetve a naplódban is a lehetőségeket, másra nem tudnék gondolni.
Nálam mist volt egy szűrő és csótisztítás, remélem ahhoz van köze hogy még a szűrő ismét be kell álljon meg a CO2 reaktor tartalmán is változtattam aztán lehet így másabb a beoldás is. Még agyalok, addig is kapott egy kis hígított excel kezelést és alapos porszívózást aztán majd kiderül :D

Ha cseréled a gyepet, a főkő aljából nem akarod kiszedni azt a kis stau bokrot? Így olyan, mint a nyuszi pamacsos farka. Elég furi.o_O

Igazából ki is szedhetem, Ő ott csak van mert ugye onnan a bonsait kiszedtem aztán tettem a helyére nyesedékből. Meg hát húsvét volt, illett az alkalomhoz ugye a nyuszi farok :D Sajnos most nagyon nincs időm növénycserére, de ha a beültetett friss növények nem hozzák az eredményt akkor sort fogok keríteni rá. Ez így nem állapot, hogy nem tetszik az összkép.
 
Újabb események történtek. Tönkrement a TC421 Wifi led vezérlőm (szerencsére már). Egyszer csak villogtatta a ledeket, naplemente illetve felkelte funkciókban pedig erős diszkó volt az akváriumban, olyan fényeket produkált :D
Soha többet a 421-et. Wifi kényelmes volt és viszonylag stabil kapcsolatot is biztosított, de őrül mód melegedett, vonyított és a szoftvere egy kalap semmit nem ért. kétszer ugyanúgy nem tudta betölteni a létrehozott profilt, nagyon rossz beállíthatóság a ledeknek azzal a húzogatós időrendbeli beállításával. Senkinek nem ajánlom.
Visszakerült a 420, hűvös, stabil, tökéletes. Szoftvere tökéletes, igaz kábel kell hozzá, de most vettem egy 5 méteres kábelt, az meg fogja tenni a néha-néhai összeköttetést a gépemmel.
 
Sziasztok!

Végül a magyarországi TAC versenyen indítottam ezt az akváriumomat, nagy versengést nem terveztem, ezért csak itt maradtam kis hazánkban, aztán majd a végén kiderül, hogy sikerül szerepelni vele. :)
Sajnos a fotó nem sikerült a legjobban így utólag megnézve lett volna mit még javítani a háttéren és egyéb dolgokon is, de majd legközelebb (ha lesz), remélhetőleg így is tetszik majd mindenkinek.
Megosztom veletek a verseny fotót, ma leadtam az 5 szavazatomat amit kötelező a versenyben való bennmaradás miatt, a többi a versenyzőkön múlik. :)

DSC_0951-Edit-Edit.jpg
 
Back
Oldal tetejére