• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Mountain

Látványos!
Ezt pedig csak az én szórakoztatásomért csináltam valami netes gif animatorral, nagyon rossz minőség de kíváncsi voltam, milyen egymás után látni az állapotot :D

View attachment 83594
Látványos!
A gyep is nagyon szépen bedúsult és összeért, a bonsai pedig kifejezetten jól mutat a sarokban.
A kövekben pedig valóban órákig lehet gyönyörködni, nagyon jó választás volt. Szép lett megint, amit alkottál.👍
 
Látványos!

Látványos!
A gyep is nagyon szépen bedúsult és összeért, a bonsai pedig kifejezetten jól mutat a sarokban.
A kövekben pedig valóban órákig lehet gyönyörködni, nagyon jó választás volt. Szép lett megint, amit alkottál.👍

Köszönöm, nekem is kezd már tetszeni az összkép :) Az előtérrel még van meló, abba kellett a legtöbbet belefektetni sajnos, kétszer lett ültetve mert valami nem tetszett neki. Még a jobb oldal nem akar dúsulni, oda akarok még ültetni egy dobozkával legalább hogy szépen dúsuljon mert sokat nem terjeszkedik ez a nyavalyás növény :D
Hétvégén meglesz az első komolyabb nyírás, a háttérben lévő parvulákat visszavágom, ráfér már egy kis forma igazítás :) Várom hogy a stauk is nőjenek hogy vissza lehessen vágni mert akarnék egy-két helyre még elszórni belőlük, szépen gyökereznek de még nem akarnak felfele elindulni :D venni meg nem akarok, mert nem érdemes, lesz majd bőven mikor elkezd nőni mint a gomba :)
Kövek megkapták az alga hártyát és ugye az összeérésből adódó színeket, így most természetesnek hat, nekem is nagyon tetszenek, picit szoktam csak megkefélni őket ahol kicsit jobban látszik az alga, de semmi komoly szerencsére :) ADA nitrogen adagolása viszont kellett nagyon, sokkal egészségesebb tőle az egész akvárium, így most a tápozás Mineral, Brighty-k és nitrogen hármas lett illetve az excel. 3ml megy ehhez a növénymennyiséghez mindenből és úgy tűnik nem is kell több, csak alga etetés lenne ha a gyári adagolást (1ml/20l) betartanám.
Amit még említeni akartam hogy ment a vacillálás az elején a piros növényekről. Legyen vagy ne legyen. Szerintem szép lassan eldől hogy nem lesz benne. Max egy év után ha már meguntam a zöld látványt, de egyelőre nekem így tűnik egésznek csak zölden :) viszont más zöld növény bekerülését még mindig nem vetettem el, télen több időm lesz nézegetni akkor biztos jönni fog az ihlet hogy mi kéne, de egyelőre így tetszik :)
 
Sziasztok.

Rég jártam erre fele, sajnos hátráltatott egy kis egészségügyi probléma deréktájon, javulóban fél úton viszont rápillantottam az akváriumra ( a kötelező vízcserék mennek, tápadagolás és minden más automatikus szerencsére) és megtekintettem egy garnélámat, ami eddig nem így nézett ki mint ahogy most :D
És ha megerősítitek, hogy ez az amire gondolok, akkor nagyon boldog leszek hogy végre sikerülhet szaporítani a kicsit "különlegesebb" (jó tudom hogy nem az de az ára az :D ) garnélámat :)

DSC_0798.jpg

DSC_0804.jpg
 
Sziasztok.

Rég jártam erre fele, sajnos hátráltatott egy kis egészségügyi probléma deréktájon, javulóban fél úton viszont rápillantottam az akváriumra ( a kötelező vízcserék mennek, tápadagolás és minden más automatikus szerencsére) és megtekintettem egy garnélámat, ami eddig nem így nézett ki mint ahogy most :D
És ha megerősítitek, hogy ez az amire gondolok, akkor nagyon boldog leszek hogy végre sikerülhet szaporítani a kicsit "különlegesebb" (jó tudom hogy nem az de az ára az :D ) garnélámat :)

View attachment 84312

View attachment 84313
Gratulalok! :love:
 
Nos, egy kis segítség kéne. pár hete megjelent ez a nyavalyás repkedő takony ami a növényen van aztán az áramláson rá van csipmaszkodva és szépen csak lebeg :D mintha sárkányt eregetnének a növényeim :D
Nem nagyon tudom hova tenni őket, semmi más alga nincs csak ez, nincs nagy áramlásom, már már talán a reaktor behelyezés után alacsony is, ez lehet a gond a CO2 ott kicsit dúsabb? mert a befolyó ággal szembeni oldalon jelenik meg ez az alga. Világításra most nem tippelnék hogy túl hosszú vagy erős, szerintem annak nincs köze hozzá, tápozást még nem tudom. talajt minden héten porszívózom a parvula és hidropyper között, CO2 szint lenne a gond? hogy tudnám ezt kiküszöbölni szerintetek?
 
Van egy kis bajság az akváriumban. :D
Ezzel a fajta nyavalyával ha emlékeim nem csalnak még nem találkoztam. GA oldalán rákeresve az alga tájékoztatóban ciano vagy mi a rosebb.
Ennek örömére tegnap este szűrőt takarítottam, holnap alapos talajporszívózás és remélem eltakarodik a környékemről ez a szemétláda :D

Ha valakinek van ezzel tapasztalata, szívesen várom mit kell tenni ellene és mi hatásos :)

IMG_20191213_174115.jpg
 
Van egy kis bajság az akváriumban. :D
Ezzel a fajta nyavalyával ha emlékeim nem csalnak még nem találkoztam. GA oldalán rákeresve az alga tájékoztatóban ciano vagy mi a rosebb.
Ennek örömére tegnap este szűrőt takarítottam, holnap alapos talajporszívózás és remélem eltakarodik a környékemről ez a szemétláda :D

Ha valakinek van ezzel tapasztalata, szívesen várom mit kell tenni ellene és mi hatásos :)

View attachment 84742
Ciano,nálam is volt,szedd ki amennyit tudsz,exeles kezelés közvetlen rá. És mulmozás.
Nem is jött vissza,nem volt ellenfél.🙂
Ez nálam bevált pluszba kapott pyton-t is.
 
Ciano,nálam is volt,szedd ki amennyit tudsz,exeles kezelés közvetlen rá. És mulmozás.
Nem is jött vissza,nem volt ellenfél.🙂
Ez nálam bevált pluszba kapott pyton-t is.

Köszönöm szépen, akkor holnap délelőtt ezzel fogok kezdeni, alapos porszívózás, egy kis excel és várom a csodát :D phyton az nincs, remélhetőelg nem lesz rá szükség, mintha úgy hallottam volna hogy már nagyon kapni sem lehet :)
 
Hétvégi nagytakarítás után készítettem pár fotót az akváriumról és a szokásos garnéláimról :D Mindegyik képen más "személy" tartózkodik igazság szerint még ha nagyon egyformák is :D

Kapott a ciano tömény excellt és nagyjából sikerült eltávolítanom is, alapos talajporszívózás, szűrő takarítás megvolt és a CO2-re is lett egy picit után állítva, szép lime a dc köszönhetően az új GA lilynek is, az előző szerintem túl sokat kihajtott az akváriumból. GA lilyvel ugyanazon a beállításon a világítási idő felénél már lime volt a DC, vissza kellett vennem, mert féltem hogy túlszaladok, most szépen lime a világítás idő végéig, nem megy át sárgába még :)
Az akváriumban jelenleg 3db drop checker van, kettőben ugyanolyan folyadék és egyben egy másik fajta. Az akvárium befolyóval szembeni oldalán van egy elhelyezve, a másik kettő a lilykkel megegyező oldalon. Azt próbálom csak nagy vonalakban figyelni, hogy eljut-e a CO2 rendesen oda ahol már lényegesen kevesebb az áramlás. Első körben úgy nézem hogy szépen eljut mindenhova ahova kell, de még pár hétig bent maradnak, aztán kiderül :)

49228189997_a82982e7b5_h.jpgAquarium by Tamás, on Flickr

49227962121_2da3cd396b_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49227962046_a04458fdbb_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49228190092_487067928e_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49228190177_939441d039_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49228190217_593cb4a01c_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49227962416_0316fc6f09_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

49227493273_1f3af42390_h.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.

Először is szeretnék Mindenkinek Boldog Újévet Kívánni! :)
Az akvárium életében nagyon sok minden nem változott, annyi különbséggel, hogy mostanság még próbálom tökéletesíteni, apró részletekkel tele tenni növények segítségével az akváriumot. Kapott sok sok staurogyne növénykét a jobb oldalon és a nagy szikla előtt. Egy adag helferi is el lett szórva a háttérben, ezek még sok életjelet nem mutatnak, de bízom benne hogy ez változni fog és szépen elkezd majd növekedni. Még lesz változás ahogy mindig valami ötlet a fejembe kialakul, egyenlőre most a hétvégén tervek közt szerepel a fűnyírás :D
Az a zöld lebegő trutyis alga szerencsére eltűnt a lily kicserélésével, azóta szebbek a növényeim is. CO2 eloszlás sokkal jobb és bevált az aquario reaktor is, abban a töltetet kicseréltem Dryvit hálóra így még jobb hatékonyságot értem el.
Még van egy kis cyano azt megpróbálom még valami úton módon kiírtani, az exceles kezelés arra tökéletes volt hogy az üveg mentén a hidropyperkéim szépen kimentek, most várhatom megint hogy terjedjen, így is mint a hímes tojás úgy kell bánni azzal a növénnyel hogy minden klappoljon neki, így ezt az algát csipesszel minden takarításnál aprólékosan kiszedegetem egyszer csak megunja a szarakodást velem :D

Az ünnepek alatt gyönyörű látványt nyújtott a szép zöld akvárium, nálam hálószobámban van az akvárium így egész nap gyönyörködhettem benne, nagyon megnyugtató a szép zöld gyep, az előtér és úgy érzem a kontraszt is nagyon jól átjön a kövekkel ezekkel a növényekkel, pont jó az arány a szikla és növényzet között mennyiségben.

Egyelőre ennyi a történések hada, nem egy sprinter akva és nem is sok változás van, mindig ugyanazokat a fotókat tudom postolni csak, de ez is volt a cél hogy a túldúsított the tunnel of green fantázianevű akvám után egy lassú növekedésű csupa zöld akvát hozzak létre ALGAMENTESEN. Ami hozzáteszem eddig szerencsémre nagyon jól megy.

Ja, és még valami. Van itthon régről ADA Eca tömény vas növénytápom, csepegtettem 5 cseppet kb két-három hetente. Azóta szép méregzöldek a növényeim, egyszerűen imádom a kinézetüket. A titka hogy ezt a vasat tényleg csak ritkán adom, az előző akvámban egyszer picit túltoltam, meg is jelentek az algák hamar, aztán azzal meg nem akarunk ugye küzdeni. :)

Szóval minden frankó és reménykedjünk az új évre is így marad és lesz továbbra is inspiráció és keret folytatni a hobbit. :)

(Azért pár fotót nem hagynék ki :D )

49315968618_db61fe5aee_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
49316661717_743d4b1784_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
49315953403_85b3f95bae_h.jpgUntitled by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.

Vasárnap volt egy kis időm, felfordítottam a szobát és az akváriumot egy kis technika nélküli fotózáshoz.
A kész képek még nincsenek meg, nem vagyok teljesen elégedett ezért egy kis utómunkára szükség lesz rajtuk sajnos :)

IMG_20200202_115048.jpg

Versenyre nem tudom menjek vagy nem érdemes. Külföldi versenyen soha nem vettem részt, nem is tudom mire lenne érdemes. Egyszer legyen meg a fotó :D
 
Ugyan, mit veszthetsz? Nevezd be minél több helyre, és akkor átlagolva be tudod lőni, hol tartasz?
Szep, egyszerű, ZEN stílus.
Én a lengyel versenyre is elküldeném, Adam szereti ezt a követ.;)

Petés nőstényeddel mi van? Láttál már piciket molyolni a gyepben?
 
Ugyan, mit veszthetsz? Nevezd be minél több helyre, és akkor átlagolva be tudod lőni, hol tartasz?
Szep, egyszerű, ZEN stílus.
Én a lengyel versenyre is elküldeném, Adam szereti ezt a követ.;)

Petés nőstényeddel mi van? Láttál már piciket molyolni a gyepben?

Végül is igazad van, veszteni nem veszíthetek az egyszer biztos :) Fogalmam nincs melyik a lengyel verseny, mi annak az elnevezése? :)
Sajnos nem láttam piciket azóta sem, gyanítom hogy elfogyasztották a halak (azt olvastam hogy sajnos ez előfordul a kis egyedekkel) de remélem előbb utóbb azért egy-kettőnek majd sikerül átvészelni. Most sajnos nem látok egy petés egyedet sem, de hátha, én azért reménykedem :)
 
A lengyel

Köszönöm szépen, még meggondolom :)
Ha jól látom március 1-ig lehet nevezni, addig lehet lesz még egy fotózás még, ez a széria nem sikerült tökéletesen, meglátom utómunkával mennyit lehet javítani. Ha okés lesz az eredmény akkor nevezem :)
 
Back
Oldal tetejére