• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Mountain

Tegnap megérkezett a csere co2 reaktor úgy néz ki ez már jó lesz, fel is került a helyére a szűrő mellé de még a bekötés várat magára, remélhetőleg holnap este azt is megoldom, attól függ mennyire lesz kemény meló napom :D

IMG_20190925_185916.jpg

És hoztam egy képet is a jelenlegi állapotról. Az akvárium szombaton indult, 5 napos. Növények egyelőre nem mutatják hogy el akarnának olvadni, vagy elsárgulni, parvulának látok már a talajban gyökereket, remélhetőleg elsőre sikerem lesz a növényekkel :) algát nem látok, víz értékek jók, minden jól megy egyelőre.

IMG_20190925_190800.jpg
 
Eltelt egy hét az akvárium életében. Ma volt egy szép nagy vízcsere, Co2-t még hangolom folyamatosan hogy zöldüljön az a DC, ugyanis elkészült a reaktor bekötése a héten. Esténként munka után sokat dolgoztam vele, mire kitaláltam mit hova tegyek. Aztán végül kint a lépcsőházban kapott helyet a szűrő mellett a hálószobán kívül. Így nem hallom hangjukat sem. (Egy enyhe morajlás azért van a szűrőnek így is a csövek amit bevezetnek de az már bőven a viselhető kategória).
Teszi a dolgát de még finomhangolni kell a rendszert, bubiszámot beállítani, szűrő áramlást beállítani a bypass ággal. Remélhetőleg sikerülni fog :D
Teszek be pár képet a technikai oldalról is hogy miként valósítottam meg a bekötést.

IMG_20190925_185902.jpg IMG_20190926_193940.jpg IMG_20190926_193856.jpg IMG_20190926_184406.jpg

Az akváriumban pedig úgy nézem hogy minden a legnagyobb rendben. A növények nem mutatnak szenvedés tüneteket, elolvadni egy hét után úgy látom hogy senki nem akar, ezek szerint a növények előkészítése sikeres volt, jól lemostam a zselét és trutyit róluk :D Algát még egyelőre nem látok, Táp adagolás 3-3 ml ADA brighty-k és mineral illetve 4ml excel megy. Nem akarom túltolni ezért vettem vissza a gyári adagoláshoz képest felére a mennyiséget, úgy gondolom a lassú növények nem fognak annyi tápanyagot felvenni mint a nagy stemek az előző berendezésemben. A vízcseréket elhanyagoltam, a heti sok sok vízcsere helyett hétfőn és ma csináltam csak egyet. Sajnos nem volt egyáltalán időm a cserére, de úgy nézem hogy senki nem szenvedte ezt meg így szerencsésnek érzem magam, minden tökéletes eddig.

IMG_20190928_153304.jpg
 

Attachments

  • IMG_20190925_185916.jpg
    IMG_20190925_185916.jpg
    103.1 KB · Megtekintések: 58
Eltelt egy hét az akvárium életében. Ma volt egy szép nagy vízcsere, Co2-t még hangolom folyamatosan hogy zöldüljön az a DC, ugyanis elkészült a reaktor bekötése a héten. Esténként munka után sokat dolgoztam vele, mire kitaláltam mit hova tegyek. Aztán végül kint a lépcsőházban kapott helyet a szűrő mellett a hálószobán kívül. Így nem hallom hangjukat sem. (Egy enyhe morajlás azért van a szűrőnek így is a csövek amit bevezetnek de az már bőven a viselhető kategória).
Teszi a dolgát de még finomhangolni kell a rendszert, bubiszámot beállítani, szűrő áramlást beállítani a bypass ággal. Remélhetőleg sikerülni fog :D
Teszek be pár képet a technikai oldalról is hogy miként valósítottam meg a bekötést.

View attachment 81413 View attachment 81412 View attachment 81411 View attachment 81410

Az akváriumban pedig úgy nézem hogy minden a legnagyobb rendben. A növények nem mutatnak szenvedés tüneteket, elolvadni egy hét után úgy látom hogy senki nem akar, ezek szerint a növények előkészítése sikeres volt, jól lemostam a zselét és trutyit róluk :D Algát még egyelőre nem látok, Táp adagolás 3-3 ml ADA brighty-k és mineral illetve 4ml excel megy. Nem akarom túltolni ezért vettem vissza a gyári adagoláshoz képest felére a mennyiséget, úgy gondolom a lassú növények nem fognak annyi tápanyagot felvenni mint a nagy stemek az előző berendezésemben. A vízcseréket elhanyagoltam, a heti sok sok vízcsere helyett hétfőn és ma csináltam csak egyet. Sajnos nem volt egyáltalán időm a cserére, de úgy nézem hogy senki nem szenvedte ezt meg így szerencsésnek érzem magam, minden tökéletes eddig.

View attachment 81415
Az komoly!
Ha jól értem a szűrő meg minden a fal másik oldalán van és onnan van átvezetve a cső?
 
Az komoly!
Ha jól értem a szűrő meg minden a fal másik oldalán van és onnan van átvezetve a cső?

Igen igen, már egy éve így vagyok, ki van paterolva a túloldalra a szűrő meg a reaktor :D Mondjuk arra nem gondoltam mikor ezt a kis szűrőszekrényt csináltattam, hogy egyszer reaktort is fogok használni ezért nagyobbat csináltassak, de így is tökéletesen megfelel, a házunk lépcsőházában van, ott nincs utamban semmi :) Igaz eddig kicsit puritán volt a csövezés, lógott minden meg derékszögű idom sem volt, most igényesen megcsináltam mindent hogy ne törjön egyik cső sem. Valamennyit biztos romlik a hatásfoka a szűrőnek így hogy hosszabb a csövezés de fullon megy, így még mindig bőven jó :)
 
Igen igen, már egy éve így vagyok, ki van paterolva a túloldalra a szűrő meg a reaktor :D Mondjuk arra nem gondoltam mikor ezt a kis szűrőszekrényt csináltattam, hogy egyszer reaktort is fogok használni ezért nagyobbat csináltassak, de így is tökéletesen megfelel, a házunk lépcsőházában van, ott nincs utamban semmi :) Igaz eddig kicsit puritán volt a csövezés, lógott minden meg derékszögű idom sem volt, most igényesen megcsináltam mindent hogy ne törjön egyik cső sem. Valamennyit biztos romlik a hatásfoka a szűrőnek így hogy hosszabb a csövezés de fullon megy, így még mindig bőven jó :)
Jó ötlet!
Takarításnál nehezíti meg kicsit a feladatot. De ennyi belefér gondolom. ;)
 
Jó ötlet!
Takarításnál nehezíti meg kicsit a feladatot. De ennyi belefér gondolom. ;)

Fél évente egyszer szedem szét a csövezést, szerencsére nem termelődik sok kosz belül mióta ADA táp megy, szűrőt meg két három havonta kitakarítom. mondjuk most kicsit nehezebb lesz a reaktorral de majd kiderül hogy fog menni :D
 
Két hetes lett az akvárium. A lakókat idő előtt kellett visszatennem, szerencsére jól érzik magukat, a víz paraméterek is tökéletesek, remélhetőleg nem lesz gond :)
Az új szerzemények PRL garnélák nagyon szépek, imádom őket. :) Ezzel együtt beszerzésre kerül egy új GA-s RO vízlágyító (760 liter/nap teljesítményű) a dennerle 190 helyére, ez azért már más világ :)

48848632517_2b76d8d398_k.jpgPRL bee by Tamás, on Flickr
48848632807_69cbc6bedf_k.jpgPRL bee by Tamás, on Flickr

A növények kicsit megtorpantak, parvulák egy kis része elolvadt, de ezt pótoltam ma 3 dobozzal, a hydropiper se egy kapkodó idegbeteg, azon egy-két levelet látok csak hogy olvad, de gyepet sem akar alkotni, lehet rajta is kell segítenem egy kis pótlással, de azzal még várok :)

48848078103_7d8faf2f46_k.jpgRocky Mountain by Tamás, on Flickr
 
Sziasztok.
Elérkezett a 4. hét az indulás óta. A héten sajnos elhanyagoltam az akváriumot így 1 vízcsere volt csak a mai napon. Szépen el is lepett a kezdeti barna alga és volt olyan is amit nem tudtam beazonosítani de a kövekről elég könnyen lejött, valami por dologra gondolnék. De szépen kitakarítottam, ráment az egész délelőttöm. Mértem tegnap egy kis vízértéket, a nitrit szinten meglepődtem hogy magas volt, arra nem számítottam így elég nagy vízcserét hajtottam végre és a héten megpróbálok többször is vizet cserélni, úgy tűnik ez a berendezés kicsit nehezen akar beállni, de még csak a negyedik hét és lehet én várok el túl sokat tőle :D Ennek az algának az okát betudom annak is hogy korán beköltöztettem a lakókat így megterheltem a kelleténél kicsit jobban a vizet, remélhetőleg visszarázódik minden a rendes kerékvágásba. (jött 4 új vörösorrú pontylazac és 10db galaxy razbóra is a 10db PRL garnélák mellé)
Ami viszont problémás az a növények. Nem értem a viselkedésüket, ilyet még nem pipáltam. Főleg a hydropiper, mintha kicsit kezdene sárgulni, nem akar terjeszkedni sem, de nem látom azt hogy ki akarnának menni mert szép egészséges gyökereket látok tőlük, lehet a zselés mivoltuk miatt több héten keresztül csak stagnálnának?! Parvulák sem akarnak nagyon terjeszkedni, most minden növényem csak stagnál. Megy 4-4-4ml brighty-k, mineral és nitrogen ADA táp és mellé még ugyanennyi excel is, szerintem nem a tápozásban van a probléma. CO2 is viszonylag stabilan megy a reaktorral, vízparaméterek viszonylag rendben vannak mint említettem a nitrit volt kicsit magas amit remélhetőleg a héten a többszöri vízcserével ki fogok tudni küszöbölni. (Nitrát 18mg/l, nitrit 0,25mg/l, Gh 4ppm, kh 1,5ppm, pH 6,4).
Remélhetőleg magukhoz térnek, szeretném már szép zöldbe borítva látni az akvát, nem csak szenvedősben :D (és persze nem zöld algába burkolózva :D )
Ma lecseréltem a 60%-át a víznek, szűrőt kicsit tuningoltam, kapott új perlont, új előszűrő szivacsot, egy kis adag matrixot, és vettem bele új rotort és tengelyt is mert kevésnek éreztem az erejét a technikának. Most valamelyest javulást érzek az áramlásban és a szűrő is halkabb lett ezért már megérte, már egy éve a szekrényben ültek ezek az alkatrészek :D Ezen a ponton gondolkodom hogy a rotorral bepróbálkozom egy nagyobb szűrő 5 lapátos rotorjával, hogy hátha beleférne az enyémbe a három lapátos helyére. Így biztos hogy erősebb lenne a szűrő. De még nem tudom, sajnos semmi féle méret adatok nincsenek a rotorokat illetően.
Bekerült még 3 adag új hydropiper sűrítésnek és egy adag staurogyne növényke a két szélre, hátha feldobja a növény átmeneteket.

Röviden ennyi az események, nagyobb figyelem kell részemről az akvárium felé és komolyabb gondoskodás :D

IMG_20191019_153246.jpgIMG_20191010_174150.jpg
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés mert elég inaktív vagyok sajna a sok munka miatt.
Tegnap este történt egy kisebb árvíz, pár liter víz elfolyt egy meghibásodott Ada visszafolyásgátló miatt, a tápadagolón keresztül sikerült a víznek visszafolyni a táp tárolóba és az megtelt aztán a szekrény is megtelt vízzel. Szerencse hogy idejében észleltem. Cseréltem, hiba elhárítva.
Hoztam egy fotót a jelenlegi állapotokról.
A halacskák vacsoráznak, a növények bubiznak és mindenki készül lefeküdni, köztük én is :D
A hydropiper még mindig kicsit gyengélkedik és nem nagyon akar terjedni de mintha látnék valami fényt már az alagút végén. A stauk kezdenek beilleszkedni, parvulák jól vannak, kezdenek elfogyni a lesárgult szálak, kezd szép zöld lenni az összkép. Ugyan nekem még valami növény hiányzik a tökéletes állapothoz de még nem jöttem rá hogy honnan és mi :D
Egyelőre az előtérnek szurkolok hogy szépen benőjön mindent.

IMG_20191029_201534.jpg


@star67 még az előző naplómban kérdezted ha jól emlékszem, hogy a TDS miatt nem félek-e a sok kő miatt. 120-ra van megközelítőleg az RO visszasózva nálam az akváriumban, ez egy hét alatt 122 köré emelkedett csupán, 2-4 TDS emelkedést mérek hetente, ami igen elenyésző :)
 
Sziasztok.
Egy kis helyzetjelentés mert elég inaktív vagyok sajna a sok munka miatt.
Tegnap este történt egy kisebb árvíz, pár liter víz elfolyt egy meghibásodott Ada visszafolyásgátló miatt, a tápadagolón keresztül sikerült a víznek visszafolyni a táp tárolóba és az megtelt aztán a szekrény is megtelt vízzel. Szerencse hogy idejében észleltem. Cseréltem, hiba elhárítva.
Hoztam egy fotót a jelenlegi állapotokról.
A halacskák vacsoráznak, a növények bubiznak és mindenki készül lefeküdni, köztük én is
A hydropiper még mindig kicsit gyengélkedik és nem nagyon akar terjedni de mintha látnék valami fényt már az alagút végén. A stauk kezdenek beilleszkedni, parvulák jól vannak, kezdenek elfogyni a lesárgult szálak, kezd szép zöld lenni az összkép. Ugyan nekem még valami növény hiányzik a tökéletes állapothoz de még nem jöttem rá hogy honnan és mi
Egyelőre az előtérnek szurkolok hogy szépen benőjön mindent.



@star67 még az előző naplómban kérdezted ha jól emlékszem, hogy a TDS miatt nem félek-e a sok kő miatt. 120-ra van megközelítőleg az RO visszasózva nálam az akváriumban, ez egy hét alatt 122 köré emelkedett csupán, 2-4 TDS emelkedést mérek hetente, ami igen elenyésző
Vörösorrút szerintem tegyél majd még bele, a négy kevéske, ők sokan mutatnak jól :)
Amúgy mutatós a scape!
 
Köszönöm, azóta én is bepottyantottam egy gyönyörű kis frodo kövecskét és én sem érzékeltem miatta jelentős TDS emelkedést.
A rotala bonsai szinte megkétszereződött az előző beszámolódhoz képest, talán ez nőtt a leglátványosabban. Én talán nem is pont ide előre tenném, nagyon elviszi a fókuszt, pedig a többi részlet is igen szépséges.👍
 
Vörösorrút szerintem tegyél majd még bele, a négy kevéske, ők sokan mutatnak jól :)
Amúgy mutatós a scape!
Csak próbaként vettem négyet mert megtetszettek, nagy meglepetésemre bátrabb mint a csapatban utazó galaxyk. Imádom őket, de nem akarom a vizet sem terhelni hogy még veszek melléjük 6ot hogy 10-en legyenek. akkor már félő hogy túl sok az élőlény, így valószínűleg marad ez a létszám egyelőre :)
Köszönöm! :)

Köszönöm, azóta én is bepottyantottam egy gyönyörű kis frodo kövecskét és én sem érzékeltem miatta jelentős TDS emelkedést.
A rotala bonsai szinte megkétszereződött az előző beszámolódhoz képest, talán ez nőtt a leglátványosabban. Én talán nem is pont ide előre tenném, nagyon elviszi a fókuszt, pedig a többi részlet is igen szépséges.👍

Rotala az előzőből került át, neki nem kellett víz alatta szokni a zselés környezetből, talán ennyi előnye van neki :) (És már egyszer vissza is vágtam ám :D ) De valóban ahogy mondod lehet át kéne helyeznem őket, viszont akkor nekik is helyet kell keresnem mert amúgy szeretem a növénykét.
 
Hoztam ismét pár fotót a lakókról, most volt egy kicsit több időm figyelgetni őket, jól van mindenki, a víz paraméterei úgy néz ki tökéletesen helyreálltak és ahogy nézem a szűrő is most kezd teljesen beállni, kevesebb az alga, szebb az összkép, könnyebb az életem :D Ellenben a nyomásmérő óra a Co2 palackon elkezdett csökkenni így keresnem kell a környéken egy telephelyet ahol cserélni tudom majd, nehogy túl egyszerű legyen minden :D


48990351493_55b1c29a1b_k.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr

48990907031_de16b9dfe1_k.jpgHemigrammus rhodostomus by Tamás, on Flickr

48990351718_0ba20c3ec8_b.jpgPRL shrimp by Tamás, on Flickr
 
Szép letisztult 😊
Tervezel magasabb növényt hátra?

Köszönöm! :)
A napló elején a növényesítés résznél erről tanakodtam, hogy legyen-ne legyen háttérnövény és akkor arra jutottam hogy először nagy fajta parvula és acicularis mini/pussilia marad és ha összeáll, beérik minden akkor meglátom hogy mi hiányzik. És az előző kommentemben említettem is hogy valahonnan én még valamit hiányolok növény terén, de még nem tudom hogy honnan és mit. Egyelőre nem tervezek semmi háttérnövényt hogy az arányok, sziklás hegység maradjon meg. De aztán még lehet hogy úgy gondolok egyet és valami még be fog kerülni ha lesz valaki aki meg tud győzni valami növénnyel kapcsolatban hogy "az oda a bal/jobb oldalra vagy középre tuti jól fog mutatni ebben és ebben a nyírási formában" :D

Ja és amit @star67 említett hogy a bonsaii ott nincs jó helyen, na ő onnan holnap a karbantartás folyamán biztosan kikerül mert én is azt látom hogy húzza a szemet. az valószínűleg a jobb és szélre fog kerülni a stauk fölé emelkedve a sziklák mögé.
 
Köszönöm! :)
A napló elején a növényesítés résznél erről tanakodtam, hogy legyen-ne legyen háttérnövény és akkor arra jutottam hogy először nagy fajta parvula és acicularis mini/pussilia marad és ha összeáll, beérik minden akkor meglátom hogy mi hiányzik. És az előző kommentemben említettem is hogy valahonnan én még valamit hiányolok növény terén, de még nem tudom hogy honnan és mit. Egyelőre nem tervezek semmi háttérnövényt hogy az arányok, sziklás hegység maradjon meg. De aztán még lehet hogy úgy gondolok egyet és valami még be fog kerülni ha lesz valaki aki meg tud győzni valami növénnyel kapcsolatban hogy "az oda a bal/jobb oldalra vagy középre tuti jól fog mutatni ebben és ebben a nyírási formában" :D

Ja és amit @star67 említett hogy a bonsaii ott nincs jó helyen, na ő onnan holnap a karbantartás folyamán biztosan kikerül mert én is azt látom hogy húzza a szemet. az valószínűleg a jobb és szélre fog kerülni a stauk fölé emelkedve a sziklák mögé.
Igen, az az egy talán elüt kicsit.
Kíváncsi leszek végül hogy alakul, hajrá! 🙂
 
Alakul ez, még pár hét és hozza a szokásos wao élményt!
Rotala nélkül határozottan jobb. Talán pici csomó crenata vagy alacsonyan tartott stau azért jól mutatna előtte a bonsai helyén.
 
Back
Oldal tetejére