• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Garden (84l)

Ma 4 hónapos:
IMG_20211024_180738.jpg

A Wallichii sajnos túl gyorsan nőtt, már feküdt a víz tetején, muszáj volt megmetszeni. Sűríteni pedig már nem akartam, úgyhogy ilyen csúnyácska most.
A HM meg szokásosan felzabál mindent maga körül, még a köveket is. Még jobban ki kellett volna emelni az újonnan berakott köveket, de ez már így marad.
 
H'ra...az egyetlen növény, ami bubizik, de ő mocskosul:

IMG_20211026_182347.jpg

A Pinnatiffida-val nem vagyok kibékülve, nálam valahogy nem akar bepirulni. Szépen nő, egészséges, de 'ződ marad:
IMG_20211026_183107.jpg
IMG_20211026_183159.jpg

A Monte Carlom pedig a legutóbbi nagy nyírás óta nem önmaga, volt már sokkal szebb. Azt mondanám rá, hogy "nem rossz, nem rossz...de a jó nem ilyen":)
IMG_20211026_183427.jpg
 
Nekem akkor is, az összkép több, mint perfekt 👌👌.
Köszi:)
Az enyhén foszfáthiányos Stau repensedet nem is említettem...szerencsétlen növény alá bekúszott a MC, úgyhogy talajkapszizni is csak úgy tudnám, ha előtte feltúrom az egészet...inkább hagyom a francba:ROFLMAO:
 
Kissé hirtelen és picit hamarabb, mint számítottam rá, de a CO2 palackom kifogyott. 4,5 hónapot ment, nagyrészt végig 0-24. (csere 2021. 11. 12.)
Vettem nitrát teszt utántöltőt és a mérés eredménye is meglepetés volt....vízcsere előtt totál 0. Azt gondoltam a garnélák elszaporodása és a halak bővülése miatt lesz valamennyi nitrát a vízben. Hiánytünetet továbbra se látok, úgyhogy a talajtáp és a talajtabik még tartják magukat. Némi zöld poralga hét végére van az üvegen, a köveket meg már hetek óta nem takarítottam és itt ott látok rajta 3-4 mm-es ecsetbojtokat.

A Wallichim még sose volt ilyen szép, buce virágzik, rotala bubizik, HM pedig nő, mint a gyom. Nehezen tudom belőni a növekedési ütemeket, ezért mindig van olyan növény, ami kilóg a sorból (most pl. a Myrio jobb hátul nem is látszik).
Idén már nem nyúlok hozzá, de érik egy új berendezés...ha januárban is sok lesz a home office és sokat leszek itthon, akkor szétszedem.
Az a baj, hogy konkrét elképzelésből van minimum 3, amit jó lenne összerakni és minden nap látok valami újat, ami megtetszik legalább ötlet szintjén.

IMG_20211114_135036.jpgIMG_20211114_141247.jpg
IMG_20211114_141347.jpgIMG_20211113_165445.jpgIMG_20211109_184406.jpg
 
Működik az üveg továbbra is...
A Monte Carlo előbb-utóbb fel fog szakadni, kb 3x olyan vastag, mint alatta a talaj...legszívesebben kitenném a fürdőszobába kilépő szőnyegnek:)
Sajnos a csúnya vágás miatt nem egyenletes a magassága (dimbes-dombos), de szép egészséges.
IMG_20211126_174433.jpg
IMG_20211126_174844.jpg
 
Működik az üveg továbbra is...
A Monte Carlo előbb-utóbb fel fog szakadni, kb 3x olyan vastag, mint alatta a talaj...legszívesebben kitenném a fürdőszobába kilépő szőnyegnek:)
Sajnos a csúnya vágás miatt nem egyenletes a magassága (dimbes-dombos), de szép egészséges.
View attachment 158944
View attachment 158945
😲 de szép tiszta a víz az utolsó képen.
Gondolom a skimmer teszi a dolgát 👍
 
Jelenlegi kinézetében az utolsó pár kép az üvegről:

IMG_20211202_084751.jpg
IMG_20211203_163328.jpg
IMG_20211201_203834.jpg
IMG_20211130_132331.jpg

Még nem döntöttem el, hogy nyitok-e majd új naplót a következőnek, az alapkoncepció nem változik - lehet itt folytatom.
Viszont szeretnék sokkal több kővel dolgozni, hogy a növények ne tudják ennyire elnyomni a hardscape-et, illetve hogy ne legyen annyi kihasználatlan tér, mint ebben (különösen a hátsó sarkokban).
 
December 6-án újraindult, jelenleg így néz ki:

IMG_20211218_100921.jpg
IMG_20211218_100951(2).jpg
IMG_20211218_101033.jpg
IMG_20211218_101114.jpg

Növénylista:
- Glossostigma Elatinoides
- Lilaeopsis Brasiliensis
- Micranthemum Monte Carlo
- Bucephalandra Deep purple
- Bucephalandra Lamandau mini red
- Anubias Nana Petite
- Staurogyne Repens
- Rotala H'ra
- Myrophillum Guyana

Talaj: használt ISTA premium, átmosva.
Táptalaj: Tropica (2,5L)
Tápozás: saját keverés + Green Aqua Micro

Szűrőt csak átmostam és végig járattam egy ládában a halakkal, garnélákkal együtt.
Az előtéri Glosso-t tegnap ültettem be, eredetileg JBL sansibar white dekorhomok volt a helyén, ami tetszett is. Viszont pár nap után kiderült, hogy az előregördülő talajszemcséket minden héten porszívózhatnám le a tetejéről, amihez hosszútávon semmi kedvem. Úgyhogy a homokot leszedtem és gyep lesz helyette.
A talajemelés jól sikerült szerintem, megint lávakőzúzalék van alul szűrőzsákokban: 10 kg. Fekete lávakő dekor: 13-15kg körül.

Sokat méricskéltem idáig, leginkább a nitrátot. 2 naponta 50% vízcserék mellett is minden méréskor 20ppm nitrát volt és eddig egyetlen csepp macrot sem adagoltam. Úgyhogy a szűrés rendben van szerintem, a stemek már megindultak, itt-ott vágtam és sűrítettem is. Amíg ilyen magas a nitrátom, addig tartom a 2 napi vízcseréket. Full RO visszasózva, 120 TDS.
A kövek gyorsan elkezdtek zöldülni, úgyhogy a magasabban lévő, erős fényt kapó kövek tetejére tegnap felragasztottam MC csomókat. Elég jó kis göcsörtös kövek, szépen meg fog tudni kapaszkodni szerintem.
 
6 napig nem voltunk itthon, ez fogadott:

IMG_20211228_175832.jpg

Tiszta zöld por volt az egész...
Mértem gyorsan egy nitrátot, 20 és 40 között valahol, a színt nézegetve inkább a 40-hez volt közel. Foszfát 0.
Bő 2 órát elszórakoztam a karbantartással, vágással, takarítással.

IMG_20211228_195453.jpg

40 liter vízcsere, ez lehetett kb 70%
A gyepnövények elég rosszul néznek ki, a Glosso legalább sűrűsödni látszik, de a MC alig hozott új leveleket, a Brasiliensist meg lehet már most kukázni kellett volna.

Amíg nem tudom 10 alá vinni a nitrátot, addig a kálium mellé adagolok foszfátot is kiegészítésképp, legalább az arány jó legyen.
Az eddigiekhez képest kevés a stem növényem és a talajt nem mostam át eléggé szerintem az induláskor...vergődés van...
 
Működik az üveg továbbra is...
A Monte Carlo előbb-utóbb fel fog szakadni, kb 3x olyan vastag, mint alatta a talaj...legszívesebben kitenném a fürdőszobába kilépő szőnyegnek:)
Sajnos a csúnya vágás miatt nem egyenletes a magassága (dimbes-dombos), de szép egészséges.
View attachment 158944
View attachment 158945
Tomi érdekelne, hogy ő milyen hal az aqvádban.
6 napig nem voltunk itthon, ez fogadott:

View attachment 160875

Tiszta zöld por volt az egész...
Mértem gyorsan egy nitrátot, 20 és 40 között valahol, a színt nézegetve inkább a 40-hez volt közel. Foszfát 0.
Bő 2 órát elszórakoztam a karbantartással, vágással, takarítással.

View attachment 160876

40 liter vízcsere, ez lehetett kb 70%
A gyepnövények elég rosszul néznek ki, a Glosso legalább sűrűsödni látszik, de a MC alig hozott új leveleket, a Brasiliensist meg lehet már most kukázni kellett volna.

Amíg nem tudom 10 alá vinni a nitrátot, addig a kálium mellé adagolok foszfátot is kiegészítésképp, legalább az arány jó legyen.
Az eddigiekhez képest kevés a stem növényem és a talajt nem mostam át eléggé szerintem az induláskor...vergődés van...
Tomi milyen hal ő az akvádban?
 

Attachments

  • 82F60E3C-14EE-4805-9F6C-27FA6A341F23.jpeg
    82F60E3C-14EE-4805-9F6C-27FA6A341F23.jpeg
    246.7 KB · Megtekintések: 13
Bő két év viszonylag aktív akvarizálás után azt feltételezem magamról, hogy olyan nagyon nagy baromságot csak nem csinálok már...
Eltör az ember néha ezt-azt, elfelejtem az aktuális napi tápozást, nem adok kaját a halaimnak, szűrőtakarítás után elfelejtem visszarakni a perlon tetejére a purit (amit órákkal később megtalálok a mosógép tetején)...ilyen apróságok előfordulnak.
De újra sikerült meglepni magam egy nagy baromsággal:
IMG_20220103_132754.jpg

A lily tapadókorongjai teljesen ki vannak már lapulva, rég cserélni kellett volna őket, de én egy szivacsot tettem az akvaüveg pereme és a lily üveg közé, hogyha a korongok elengedik az üveget, akkor egyrészt ne törjön a lily, másrészt ezzel együtt ne pumpáljon ki a hálószobába úgy 40 liter vizet.
Kiegészítés, hogy én szeretem peremig tölteni az akvát ('mer úgy szép). Ma valamikor napközben el is engedtek a korongok és a szivacs olyan faszán odaszorult az üveg és a lily közé, hogy a vége belelógott a vízbe...működött a fizika, szépen el is kezdte felszívni az akva vizét, amit az üveg külső oldalán csöpögtetett is ki. De nem ám le a padlóra, hanem körbe az üveg mellett a polifoam alátét mentén. Szépen eláztatta a polifoamot és a szekrény felületét is, még az akva másik oldalán is vizes volt a szekrény.
Összességében nem ment ki sok, max 2-3 liter vizet sikerült a szekrényre/be szivattyúzni, de akkor is...
Mindezek tetejébe a probléma forrását is csak úgy fél óra alatt sikerült kitalálnom, nem értettem miért vizes körbe minden. Már azon gondolkodtam megkérdezem itt valamelyik topicban, hogy engedhet-e a ragasztás valahol úgy, hogy nem szétdurran, hanem csak csöpög:D
Egyébként GA Opti-white üveg, amit 1 éve használok, szóval sanszos volt, hogy én vagyok a hülye.

Ma voltam GA-ban, vettem egy Aquario Neo difit, mert az én kínaim már akkora buborékokat eregetett, mint a Titanic. Illetve a halacskákat is megleptem az újfajta GA halkajával.
Növények lassan összekapják magukat, halak-garnélák jól vannak. A tápozás is lassan beáll megint...
 
Kösz akkor jól tippeltem. Egyébként milyen halak vannak még benne?
12 db vörös neon, illetve 1 db vörösorrú pontylazac - kéne még szegénynek pár társ (kikoptak mellőle a kollégák), de csak 1 fajta rajhalat szeretnék, úgyhogy ő már magányos harcos marad. Van még 5 db amano és neocaridina davidiből jelenleg úgy 15-20.
 
Back
Oldal tetejére