• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Garden (84l)

Történt pár kisebb-nagyobb változtatás.
A Rotala Colorata-t kikukáztam, helyette ismételten megpróbálkozok a Wallichii-val. + 2 kő középre; megpróbálom majd a HM-et szépen nyírni körülötte, biztos jó móka lesz kéthetente szerencsétlenkedni az ollóval. Viszont így sokkal jobban tetszik a középső rész.
A Chihiros dokit jó eséllyel kinyírtam. Bekapcsolt állapotban takarítás közben kivettem a vízből, majd úgy is felejtettem, jó 4 órát ment a polcon.
Semmi porlasztás nem megy azóta...
IMG_20210925_161706.jpg
 
Történt pár kisebb-nagyobb változtatás.
A Rotala Colorata-t kikukáztam, helyette ismételten megpróbálkozok a Wallichii-val. + 2 kő középre; megpróbálom majd a HM-et szépen nyírni körülötte, biztos jó móka lesz kéthetente szerencsétlenkedni az ollóval. Viszont így sokkal jobban tetszik a középső rész.
A Chihiros dokit jó eséllyel kinyírtam. Bekapcsolt állapotban takarítás közben kivettem a vízből, majd úgy is felejtettem, jó 4 órát ment a polcon.
Semmi porlasztás nem megy azóta...
View attachment 155226
Ozmóvizet használsz?
 
Történt pár kisebb-nagyobb változtatás.
A Rotala Colorata-t kikukáztam, helyette ismételten megpróbálkozok a Wallichii-val. + 2 kő középre; megpróbálom majd a HM-et szépen nyírni körülötte, biztos jó móka lesz kéthetente szerencsétlenkedni az ollóval. Viszont így sokkal jobban tetszik a középső rész.
A Chihiros dokit jó eséllyel kinyírtam. Bekapcsolt állapotban takarítás közben kivettem a vízből, majd úgy is felejtettem, jó 4 órát ment a polcon.
Semmi porlasztás nem megy azóta...
View attachment 155226
@Gyukker akvája mellett ez is top3-as :)
 
Történt pár kisebb-nagyobb változtatás.
A Rotala Colorata-t kikukáztam, helyette ismételten megpróbálkozok a Wallichii-val. + 2 kő középre; megpróbálom majd a HM-et szépen nyírni körülötte, biztos jó móka lesz kéthetente szerencsétlenkedni az ollóval. Viszont így sokkal jobban tetszik a középső rész.
A Chihiros dokit jó eséllyel kinyírtam. Bekapcsolt állapotban takarítás közben kivettem a vízből, majd úgy is felejtettem, jó 4 órát ment a polcon.
Semmi porlasztás nem megy azóta...
View attachment 155226

A hátsó fertály így a kövekkel és növényekkel marha jó lett, nagyot dobott a mélységérzeten.
A középtér - az első sor kő mögötti növényzet viszont nekem személy szerint a korábbi verzióban jobb volt, a mostaniak levele nekem túl nagy. A kövek előtt méretileg jobbak lennének, ahol most vannak, oda pedig az én szemem kisebb leveleket kívánna.
 

Attachments

  • IMG_20210925_161706.jpg
    IMG_20210925_161706.jpg
    413.7 KB · Megtekintések: 27
A hátsó fertály így a kövekkel és növényekkel marha jó lett, nagyot dobott a mélységérzeten.
Köszönöm. Arra leszek én is kíváncsi, amikor a HM bedúsul újra és körbenövi a köveket - terveim szerint úgy, hogy a kövek csúcsai azért kilátszanak majd.
A középtér - az első sor kő mögötti növényzet viszont nekem személy szerint a korábbi verzióban jobb volt, a mostaniak levele nekem túl nagy. A kövek előtt méretileg jobbak lennének, ahol most vannak, oda pedig az én szemem kisebb leveleket kívánna.
Azok az Anubiasok csak be vannak tömködve a kövek rései közé, viszonylag könnyen átrendezhetők/kiszedhetők. Pinnatifidát el tudnék képzelni a helyükön...

Köszönöm az észrevételt!:)
 
HM besűrítve, Wallichii túlélte az első vágását és raktam a kövek közé Pinnatifidát - röviden ennyi történt.
2-3 hét múlva leszek rá nagyon kíváncsi, addigra minden szépen összeérik (remélem).
A garnéláim közül kiszelektáltam 15-20 db kevésbé szépet, ők átköltöztek a nano-ba. Jövő héten teszek még bele pár neont.

IMG_20211009_140645.jpg
IMG_20211009_135545.jpg
IMG_20211009_135643.jpg
 
Nálam este világítási idő után mennek a lámpák 5%-on, hogy még gyönyörködhessek az akvákban. Ezért is szeretem ennyire az Ati dimmcomputer-es lámpákat, bár mit be lehet állítani rajtuk.
Nekem 10%-on megy ugyanígy este még +1 órát. Eleinte a világítási időt csúsztattam egész későre, de mivel a hálószobában van az akvárium, így a teljes fényerő késő este már zavaró volt sokszor (mármint nekem nem...de ha nem akarok a lépcsőházban aludni, akkor kompromisszumokat kell kötni:ROFLMAO:).
 
Reggel, vízcsere és puceva előtt:

IMG_20211016_084259.jpg
IMG_20211016_084352.jpg

Tegnap bővült a család 10 vörös neonnal.

@Gyukker javaslatára és kíváncsiságképp vettem egy CRI90-es fénycsövet. Philips 5000K-es, a 3000K-es sima 830-as csövet váltottam vele...elég meggyőző. Persze más a színhőmérséklet, így nehéz összehasonlítani, de mindenképp szebbnek, teltebbnek látom a színeket.
Jelenleg így néz ki a csövek sorrendje: 5000K, Grolux, 6500K, 6500K. A grolux mindenképp maradni fog, a 6500-asok meg cserélve lesznek szintén CRI90-es csövekre.
 
Örülök, hogy pozitív hatása van a változtatásnak! Az eddegi tapasztalatom és (túlzások nélkül) a véleményem szerint a magas színhűségű csőre váltás legalább akkora előrelépés, mint az Odyssea-ról Ati-ra váltás. Szó szerint életre kelnek a színek és az árnyalatok. A zöld zöld, a világoszöld világoszöld, a sötétzöld sötétzöld, a narancssárga narancssárga, a piros piros, a vörös vörös... Mindemellett nincs az a ködös, homályos, fehéres hatása a fénynek, ami miatt sokan nem is kedvelik a csöves világításokat.
Csak egy gondolat a jelenlegi cső-elrendezésedről.. én ebben a sorrendben használnám hátulról előre: 6500k, 5000k, grolux, 6500k.
 
Még néhány részlet a takarítás után:

IMG_20211016_134425.jpg
IMG_20211016_134508.jpg
IMG_20211016_135037.jpg
IMG_20211016_135207.jpg
IMG_20211016_140406.jpg
IMG_20211016_140521.jpg
IMG_20211016_140626.jpg
IMG_20211016_140728.jpg

A kövek most kimaradtak, lusta voltam vakarászni...

Csak egy gondolat a jelenlegi cső-elrendezésedről.. én ebben a sorrendben használnám hátulról előre: 6500k, 5000k, grolux, 6500k.
A groluxot nem jobb hátul tartani a piros stemek miatt?
Amúgy jogos, az egyik 6500K kéne hátra.
 

Attachments

  • IMG_20211016_134024.jpg
    IMG_20211016_134024.jpg
    284.7 KB · Megtekintések: 12
Még néhány részlet a takarítás után:

View attachment 156326
View attachment 156327
View attachment 156328
View attachment 156329
View attachment 156330
View attachment 156331
View attachment 156332
View attachment 156333

A kövek most kimaradtak, lusta voltam vakarászni...


A groluxot nem jobb hátul tartani a piros stemek miatt?
Amúgy jogos, az egyik 6500K kéne hátra.
A grolux-nak szinte mindegy hol van, a csövek szórják a fényt. A nappali fénnyel felülről megvilágított növények viszont szebbet mutatnak, mint amikor elölről vagy szemből kapják a több fényt.
 
A grolux-nak szinte mindegy hol van, a csövek szórják a fényt. A nappali fénnyel felülről megvilágított növények viszont szebbet mutatnak, mint amikor elölről vagy szemből kapják a több fényt.
Értem. Köszi a magyarázatot!:)
 
Back
Oldal tetejére