• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Garden (84l)

Volt végül valami említésre méltó?
Az égvilágon semmi. Dél körül meguntam és visszafele megnéztem a szentendrei-ágat, gondoltam balinozok egyet, de szombat révén annyian voltak, hogy le se mentem.
Majd jövő héten megyek hazai terepre; Kettős, Hármas-Körösön kint leszek éjjel-nappal:)
 
IMG_20210826_074052.jpg
IMG_20210826_074138.jpg
IMG_20210826_074318.jpg
IMG_20210826_074221.jpg

Meglepően jó állapotban van, ahhoz képest, hogy mostanában többször is magára lett hagyva. Napokig nem volt tápozva és a ventit is inkább levettem róla, mert nem volt lehetőség utántölteni a párolgást.
CO2 ment 0-24. Némi hiánytünet azért látszik a 2. képen, a Lobelia minik alsó részén. Kicsit túl is sűrűsödött, hétvégén le lesz nyírva.
Ami zavaró, hogy rengeteg apró csigám van. Ahogy hazajöttünk és csináltam a vízcserét a mulmozóval szivogattam lefele őket, saccra 50-60 db biztos kijött, de meg se látszik.
 
Nagyon csini :)
Több halat nem akarsz bele?

Csigák ellen tudok adni egy deszantos alakulatot (heléna) ha gondolod :)
Jól mutatna benne még 8-10 neon, bár liter alapján 20-25 is mehetne. De nem akarom, hogy érdemben beleszóljanak a nitrátszintembe.
Pár hete elfogyott a tesztem, de amikor utoljára mértem éppen csak kimutatható mennyiség volt és egyelőre ezt tartani is akarom a rotalák színe miatt.
A garnélák is elég sokan lehetnek már, azt hiszem indítás után 25 neocaridina volt. Valamelyik este számolgattam őket, csak a látható helyeken kolbászolt ennyi, a susnyás is tele lehet velük, kb megduplázták a létszámot.
Szóval nem tudom mekkora plusz terhelést jelentene mondjuk 10-15 hal pluszban...
 
Jól mutatna benne még 8-10 neon, bár liter alapján 20-25 is mehetne. De nem akarom, hogy érdemben beleszóljanak a nitrátszintembe.
Pár hete elfogyott a tesztem, de amikor utoljára mértem éppen csak kimutatható mennyiség volt és egyelőre ezt tartani is akarom a rotalák színe miatt.
A garnélák is elég sokan lehetnek már, azt hiszem indítás után 25 neocaridina volt. Valamelyik este számolgattam őket, csak a látható helyeken kolbászolt ennyi, a susnyás is tele lehet velük, kb megduplázták a létszámot.
Szóval nem tudom mekkora plusz terhelést jelentene mondjuk 10-15 hal pluszban...
Mennyi van most benne pontosan?
Mármint hal :D
 
3 neon, 2 vörösorrú pontylazac és 2 sziámi algázó, szóval kb szinte semmi.
A neonok és a pontylazacok már az első setupban is megvoltak 2 éve, ők ilyen kísérleti "egerek". Sokmindent túléltek nálam: CO2 túladagolást, 2 hetes éhínséget, szűrőleállást, áttelepítéseket...
Szerintem tehetsz bele még nyugodtan. Ráadásul a neonok meg a petitella is rajhalak, 6-8 példány alatt nem is illik őket tartani (azt mondják... :) )
 
IMG_20210828_203002.jpg
IMG_20210828_211613.jpg

Karbi után...
Lobeliák megritkítva, újraültetve. Cseréltünk egyet @cs_z_ Zolival, a kövek közé kaptam Stau Repenst.
Bal oldalon a Pogo Erectus nem érzi jól magát, legalábbis az alja fel van kopaszodva, csúnya. Vagy további talajemelés és újraültetést csinálok és esetleg még oda bekerül még egy lávakő a pogo elé, vagy pedig jó sűrűn beültetem Rotala sp. green-nel az egész bal hátulját. El akarom rejteni a bal hátsó üvegélt.
 
Before-after

IMG_20210903_181051.jpg
IMG_20210904_144419.jpg

Sikerült egész korrektül megemelni a talajt a Pogo Erectus alatt és a lámpát is feljebb emeltem picivel, így a sarkok is több fényt kapnak.

Akármilyen magasra is nő középen a HM, továbbra is üresnek érzem a középrészt...hiányzik onnan egy "szint".

Most épp ezt vízionálom:
Terv2.jpg
Kéne egy bazi nagy lávakő, amit körbefuttatnék a HM-el, mögé-fölé meg mehetne valami halvány pirosas, narancsos, rózsaszínes stem (Rotundifolia vagy Wallichii pl).
 
Back
Oldal tetejére