• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocky Garden (84l)

Tommi

Veterán
Előzmény: No hardscape, no problem? -> Dutch-like

Szobaátrendezés miatt akva szétszedve (amúgy is építhetnékem volt), hétvégén elkezdtem rakosgatni az új berendezést.

Üveg: GA Opti-white (80x35x30) - 84l
Szűrés: Eheim Exp. 350 (alsó kosár: szivacs, S. Matrix, felső kosár: ADA Bio Rio, perlon, Seachem Purigen)
Fény: ATI 4x24 dimm. (99% - a héten várhatóan meglesz)
CO2: nagynyomású, diffúzorral
Talaj: ISTA premium
Dekor: fekete lávakő
Tápozás: macro saját keverés, Green Aqua Micro, Tropica talajtáp
Növények: minden növény a korábbi setup-ból átmentve, az elrendezés még elgondolás alatt. Ami biztos, az az elő- és középteret befutó Monte Carlo ill. itt-ott kövek között Anubiasok és Bucék, háttérben Rotala H'ra és Colorata, Pogo Erectus, Myrio Guyana, HM (???)...

Eredetileg egy megemelt island elrendezés volt a fejemben, körberakva a lávakövekkel, aztán minél többet agyaltam, pakolgattam egyre inkább átalakult.
Tegnap este eddig jutottam:
IMG_20210620_194019.jpg
IMG_20210620_193452.jpg

Még jobb oldalra szeretnék az elő-középtér határára valami részletet berakni, ami megtöri azt a nagy lejtőt ill. középen még hiányzik pár apróbb kő.

A talajemelést szűrőzsákokba töltött lávakő zúzalékkal oldottam meg:
IMG_20210620_181313.jpg
IMG_20210620_181150.jpg
IMG_20210620_180005.jpg

Folytatás 1-2 napon belül az MC ültetéssel, majd hétvégén a stemekkel és a feltöltéssel. A szűrő jár egy másik üvegben, csak egy kisebb átöblítés volt a szétszedés után.

Köszi, hogy benéztél!
 
Előzmény: No hardscape, no problem? -> Dutch-like

Szobaátrendezés miatt akva szétszedve (amúgy is építhetnékem volt), hétvégén elkezdtem rakosgatni az új berendezést.

Üveg: GA Opti-white (80x35x30) - 84l
Szűrés: Eheim Exp. 350 (alsó kosár: szivacs, S. Matrix, felső kosár: ADA Bio Rio, perlon, Seachem Purigen)
Fény: ATI 4x24 dimm. (99% - a héten várhatóan meglesz)
CO2: nagynyomású, diffúzorral
Talaj: ISTA premium
Dekor: fekete lávakő
Tápozás: macro saját keverés, Green Aqua Micro, Tropica talajtáp
Növények: minden növény a korábbi setup-ból átmentve, az elrendezés még elgondolás alatt. Ami biztos, az az elő- és középteret befutó Monte Carlo ill. itt-ott kövek között Anubiasok és Bucék, háttérben Rotala H'ra és Colorata, Pogo Erectus, Myrio Guyana, HM (???)...

Eredetileg egy megemelt island elrendezés volt a fejemben, körberakva a lávakövekkel, aztán minél többet agyaltam, pakolgattam egyre inkább átalakult.
Tegnap este eddig jutottam:
View attachment 150797
View attachment 150800

Még jobb oldalra szeretnék az elő-középtér határára valami részletet berakni, ami megtöri azt a nagy lejtőt ill. középen még hiányzik pár apróbb kő.

A talajemelést szűrőzsákokba töltött lávakő zúzalékkal oldottam meg:
View attachment 150803
View attachment 150802
View attachment 150801

Folytatás 1-2 napon belül az MC ültetéssel, majd hétvégén a stemekkel és a feltöltéssel. A szűrő jár egy másik üvegben, csak egy kisebb átöblítés volt a szétszedés után.

Köszi, hogy benéztél!
Szia!
Ati 4x24wattos, nem dimmelős lámpát kínáltam itt a fórumon, ami még megvan.
 
@Tommi ha megengedsz egy észrevételt: ha már ilyen szuperül megoldottad a kövek kiemelését, ne tölts köréjük ennyi talajt. Ahol most van a teteje, az lenne jó végleges magasságnak - a MC gyeppel együtt!
Mert így az MC mindenütt rá fog takarni további 2-3 centit, ennyivel kevesebb látszik majd a kövekből, a scape el fogja veszíteni a karakterisztikáját. Gyors szemléltetés:

IMG_20210620_193452.jpg

Ezen kívül tök jó. Egyszerű, de tényleg jó.
 
@Tommi ha megengedsz egy észrevételt: ha már ilyen szuperül megoldottad a kövek kiemelését, ne tölts köréjük ennyi talajt. Ahol most van a teteje, az lenne jó végleges magasságnak - a MC gyeppel együtt!
Mert így az MC mindenütt rá fog takarni további 2-3 centit, ennyivel kevesebb látszik majd a kövekből, a scape el fogja veszíteni a karakterisztikáját. Gyors szemléltetés:

View attachment 150809

Ezen kívül tök jó. Egyszerű, de tényleg jó.
Köszönöm a javaslatot és jogos...délután megpróbálok kiszedni valamennyit.
A két középső kis követ lehet megpróbálom kiemelni jobban a talajra, azok túl alacsonyak.
 
A kegyetlen melegre való tekintettel (amit egyébként én imádok :)) előbbre hoztam az ültetést, mielőtt a növények elrohadnak a tárolóban.
Megvan az új világítás is (ATI 4x24w dimm.) - elképesztő. A képek messze nem adják vissza a látványt, de az ültetés utáni teljesen megviselt, kókadt növények is már most színesek.
Kösz @Gyukker a részletes magyarázatokat, nagyon örülök, hogy meggyőztél és rád hallgattam👍🍺
Jelenleg 2db 6500K, 1db 3000K és 1 db Grolux-al megy egységesen 80%-on 14.30-21.30.

Kialakult az induló növénygárda is:
- Monte Carlo
- Pogostemon Erectus
- Rotala H'ra
- HM
- Rotala Colorata
- Myrio Guyana
- Lobelia Cardinalis mini
- Anubias nana 'Petite'

Azt a pár halat, ami megmaradt a korábbi setupból muszáj volt belerakni, itt nagyobb esélyük van, mint a 25 literes ládában 40 fok melegben. Mivel a bejáratott szűrő folyamatosan ment, így talán nem lesznek akkora ammónia szpájkok se. Mindenesetre 2 naponta 50% RO (GH/KH+ visszasózva) csere megy.


IMG_20210624_172440.jpg
IMG_20210624_172826.jpg
IMG_20210624_173029.jpg
IMG_20210624_173111.jpg
 
A kegyetlen melegre való tekintettel (amit egyébként én imádok :)) előbbre hoztam az ültetést, mielőtt a növények elrohadnak a tárolóban.
Megvan az új világítás is (ATI 4x24w dimm.) - elképesztő. A képek messze nem adják vissza a látványt, de az ültetés utáni teljesen megviselt, kókadt növények is már most színesek.
Kösz @Gyukker a részletes magyarázatokat, nagyon örülök, hogy meggyőztél és rád hallgattam👍🍺
Jelenleg 2db 6500K, 1db 3000K és 1 db Grolux-al megy egységesen 80%-on 14.30-21.30.

Kialakult az induló növénygárda is:
- Monte Carlo
- Pogostemon Erectus
- Rotala H'ra
- HM
- Rotala Colorata
- Myrio Guyana
- Lobelia Cardinalis mini
- Anubias nana 'Petite'

Azt a pár halat, ami megmaradt a korábbi setupból muszáj volt belerakni, itt nagyobb esélyük van, mint a 25 literes ládában 40 fok melegben. Mivel a bejáratott szűrő folyamatosan ment, így talán nem lesznek akkora ammónia szpájkok se. Mindenesetre 2 naponta 50% RO (GH/KH+ visszasózva) csere megy.


View attachment 150924
View attachment 150925
View attachment 150926
View attachment 150927
Szuper lett az új berendezés! Világítás téren jól döntöttél, főleg, hogy dimmcomputer-est vettél. Továbba a 24w méretnél van lehetőség magas színhűségű csövekre is, ami legalább akkorát lendít a minőségen, mint az ody-ról ati-ra váltás. A 4csöves kombónál nálam az 1db 6500k, 1db 5000k, 1db 4000k és 1db grolux teljesített a legjobban.
 
Egy nagyobb takarítást csináltam: szűrő, üvegek, kövek fogkefézése, talajporszívózás.
1 hétre magára marad az akva, jövő hét közepén talán kap vízutánpótlást, de még az se biztos.
Az anubiasok elég csúnyák voltak, csere mini bucéra. Ha beválik elkezdem gyűjtögetni őket, van még hely a kövek tövében:)

IMG_20210717_162043.jpg
IMG_20210717_160721.jpg
IMG_20210717_161447.jpg
IMG_20210717_162506.jpg
IMG_20210717_165748.jpg
IMG_20210717_171526.jpg
 
Na ez így patent apukám!! 😄😄😄
Le a kalappal @Tommi, gyönyörűek a színek!
Köszi:)

Tegnap mértem egyet, mivel egy hétig nem volt tápozás. 0 nitrát, 0 foszfát...az üvegcsékben tök átlátszó volt a tesztvíz, semmi elszíneződés.
Az üvegen, befolyókon, köveken van zöld por, de igazából nem érdekel, a köveken még kifejezetten tetszik is. Legalább van mit takarítani a garniknak, úgyis egy csomószor elfelejtek etetni.
 
Valóban gyönyörű az akva, a színek a kontrasztok. Egy dolog egyedül....a zöld középen lehetne inkább piros ...

De ettől eltekintve nagyon nagyon patent!
 
Kicsit túl szimmetrikus így...de abba mondjuk eddig nem gondoltam bele, mi lenne ha oda még piros kerülne.:rolleyes::unsure:
Lehet következő vágáskor a HM közé nyomkodok pár szál rotalát...köszi👍
Kicsit akkor olyan lenne mint egy naplemente....érdekes lenne.

Ahogy mondod. Így túl szimmetrikus ;)
 
Back
Oldal tetejére