• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Rocks in the green

meg még egy o2 cső is van ott a levegőztetés okának céljából...

Sajnos nem lehet mindent eltüntetni, de mondjuk vannak átlátszó szilikon szigetelésű vezetékek/kábelek kár, hogy a akvarisztikai gyártók nem nagyon alkalmazzák ezeket. Hány órát levegőztetsz?
 
Sajnos nem lehet mindent eltüntetni, de mondjuk vannak átlátszó szilikon szigetelésű vezetékek/kábelek kár, hogy a akvarisztikai gyártók nem nagyon alkalmazzák ezeket. Hány órát levegőztetsz?
Egész este megy a porlasztó, azaz kb. 9-kor indul, és egészen hajnal 5-ig, de csak nagyon finoman.
 
Ezen a képen látni, hogy a poralga belepte a leveleket, de miután csökkentettem a világítás idején, már nem telepedett meg újra (az új hajtások már tiszták maradtak). Az alsóbb levelek el is fonnyadtak mert (gondolom) nem jutottak így elég fényhez.
Ennyit jelent mínusz 1.5 - 2 óra.
algautan by Thomas Brown ™, on Flickr
 
Karácsonyi update:
Üresnek éreztem a két hátsó sarkot, így oda is ültettem némi Rotala Sp Green-t, és még csináltam egy két apróbb változtatást.
Kép még nincs, mert a növények épp nőnek :D
Viszontámdeegyébként:
Hamarosan érkezik a meglévő Atman 3337-es szűrőm mellé egy Fluval 405-ös is. Ebben is nagyrészt Matrix Trop fog szűrni.
Fluval405.jpg
 
Úgy néz ki, hogy az egyik tűzoltópalackom szelepe megadta magát, nem tudják megtölteni. Le kell cseréltetnem tekerősre...
 
A Vaspálya utcai üzletben csinálják, és előre láthatólag 5-6 ezer pénz, és 2-3 nap.
Kellemetlen meglepetés:
A palack csapját nem tudják kicserélni, valószínűleg be van ragasztva... tehát a palack kuka.
Azon gondolkozom, hogy azért mehetett tönkre a csapja, mert télen kinn volt a ház mögött, és nem szobahőmérsékleten? Mást nem tudok elképzelni.
Van még egy ilyen palackom. Elviszem azt megtölteni, de így már kelleni fog egy csere palack később.
 
Sajnos az a jó 2 hét co2 nélküli állapot nem múlt el nyomtalanul. Tele lettem ecset és BGA algával. A növények kikészültek.
Kapott az medence egy alapos nyírbálást, kicsit kiporszívózgattam (rengeteg volt a mulm) és most még utoljára megpróbálom topformába hozni ezt a layout-ot, aztán nyáron új berendezés lesz, vagy átállok a 150 literesre.
 
Tegnap beüzemeltem a 405-ös Fluval szűrőt, ma pedig rákötöttem a külső reaktoromat, próbára. Teljesítménycsökkenést nem igazán venni észre. Tolja ez a pumpa rendesen, viszont a dropchecker végre időben zöld, és vissza kell kicsit vennem a co2-n.
Gazdaságosabbnak tűnik ez a reaktor. Annál is inkább kellett ez, mert heteken belül átállok a 150 literes akváriumomra.
IMG_0586_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0587_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0588_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_0589_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
  • Like
Reactions: VIP
a Papillon reduktorommal problémák vannak. Észrevettem, hogy megint csökken a nyomás a palackban, pedig még nemrég töltettem meg. Kiderült, hogy a reduktor szivárog. A csap és a reduktor teste közötti illesztésnél. Fogóval kicsit húztam rajta, és a szivárgás megszűnt. Igenám, de most kiderült, hogy az elmenő nyomás szabályzó csap nem zár rendesen. A kimenő nyomást nem tudom szabályozni. Ha a mágnesszeleppel lejjebb tekerem, akkor a belső nyomás megindul az egekbe. Nem kockáztatom, hogy a reduktor tönkremenjen - lehet hogy már így is rossz - . Szóval elvittem ma a GA-ba, Viktorék ismernek egy szakit, aki talán tud rajta segíteni.
Addig is, összedobtam egy élesztős palackot... Nehogy má' ne legyen co2 ;)
 
Back
Oldal tetejére