• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

RO szűrők cseréje. Mikor, hogy?

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Ki, hogy csinálja és milyen gyakran cserél előszűrőt és perlont membránt? Hányas TDS-t csinál az új és a csereérett membrán nálad? Mennyi változott előszűrő csere után a TDS érték?

Gyors kérdés

Ugye az első használat előtt a gyártó javasolja, hogy membrán nélkül mossuk át amiatt, hogy a szénpor meg a többi szennyeződés kimosódjon.
Na és amikor cseréljük az előszűrőket akkor mi van? Akkor is vegyük ki a membránt és mossuk át?
 
Utoljára módosított:
Ki, hogy csinálja és milyen gyakran cserél előszűrőt és perlont? Hányas TDS-t csinál az új és a csereérett membrán nálad? Mennyi változott előszűrő csere után a TDS érték?

Gyors kérdés

Ugye az első használat előtt a gyártó javasolja, hogy membrán nélkül mossuk át amiatt, hogy a szénpor meg a többi szennyeződés kimosódjon.
Na és amikor cseréljük az előszűrőket akkor mi van? Akkor is vegyük ki a membránt és mossuk át?

Egyenlőre nekem még nem kell élőszűrőt cserélnem de én úgy építettem meg a rendszert hogy csapok segítségével külön tudom mosni az élőszűrőt ill a membránt.
 
Na erőt vettem magamon és kicseréltem mindegyik előszűrőt. Azt hittem eltöröm a szűrőházkulcsot annyira rászorult az egész, de végül hatalmas erőlködések árán sikerüt leszednem a papírszűrőt. A második kettő (aktívszenes) már könnyebben ment, aztán rájöttem, hogy azért mert az első házat én húztam rá, a többit meg az aki csinálta... Most tanultam belőle és nem húztam csutkára.

Úgy döntöttem átmosom membrán nélkül, ezért elkezdtem kiszedni a membránt a házból, majd miután az első meg volt rájöttem, hogy felesleges kiszedni mindkét membránt, mert az utolsó előszűrő utáni csövet ami megy a membránokhoz simán le lehet ágaztatni... :facepalm::facepalm::facepalm::banghead::banghead::banghead:

Erre mondják, hogy többet ésszel, mint erővel.

Új aktívszenes - Régi aktívszenes ( 12 hónap) - 5 mikronos előszűrő (6 hónap)
e2uhajut.jpg
 
Na erőt vettem magamon és kicseréltem mindegyik előszűrőt. Azt hittem eltöröm a szűrőházkulcsot annyira rászorult az egész, de végül hatalmas erőlködések árán sikerüt leszednem a papírszűrőt. A második kettő (aktívszenes) már könnyebben ment, aztán rájöttem, hogy azért mert az első házat én húztam rá, a többit meg az aki csinálta... Most tanultam belőle és nem húztam csutkára.

Úgy döntöttem átmosom membrán nélkül, ezért elkezdtem kiszedni a membránt a házból, majd miután az első meg volt rájöttem, hogy felesleges kiszedni mindkét membránt, mert az utolsó előszűrő utáni csövet ami megy a membránokhoz simán le lehet ágaztatni... :facepalm::facepalm::facepalm::banghead::banghead::banghead:

Erre mondják, hogy többet ésszel, mint erővel.

Új aktívszenes - Régi aktívszenes ( 12 hónap) - 5 mikronos előszűrő (6 hónap)
e2uhajut.jpg


Nekem is szép fekete volt, bár én 2 év után cseréltem csak le :)
Azóta viszont gyönyörű 0 ppm-es vizet mérek. Igaz, cserébe a vízszint érzékelő nem is sípol be, ha tele van a hordó, így ügyelnem kell rá, el ne áztassam megint a fél házat! :D
 
Köszi Seb., hogy írtál. Elfelejtettem, hogy közben megy a víz... :D
 
Nekem is szép fekete volt, bár én 2 év után cseréltem csak le :)
Azóta viszont gyönyörű 0 ppm-es vizet mérek. Igaz, cserébe a vízszint érzékelő nem is sípol be, ha tele van a hordó, így ügyelnem kell rá, el ne áztassam megint a fél házat! :D
Gondolom akkor valamilyen vezetőképesség elvén működő vízszintérzékelőd van. Kitaláltak hordóba építhető elzáró rendszert osmo szűrőhöz, bár nálam valamiért nem működik rendesen, amikor kezd elzárni akkor berreg a 4 ágú elzáró szelep(, ha hirtelen felrántom az úszót akkor meg jó. Lehet, hogy a dupla membrán vagy mert magasabban van a hordó mint a szűrő. Mindegy én nem kísérletezek vele inkább kap a rendszer egy nyomáskapcsolót és mágnesszelepet. Szénpor ellen pedig nekem a membrán előtt még van egy plusz előszűrő .
Felmerült bennem egy kérdés is
Osmovíz , készítés vagy a hordó megtelte után meddig kell öblíteni a rendszert? (automatizálok :))
 
Utoljára módosított:
Köszi mindkettőtöknek!
Ezt a használat előtti 5 perc öblítést még ki kell ötlenem, hogyan csinálom :rolleyes:, de a végére már van úszókapcsoló a hordóban, és mágnesszelep az öblítő ágon.:) Bár lehet ezt az egyet használom mindkét esetben :rolleyes:;).
 
sziasztok. ma kivancsisagbol szetszedtem a RO keszulekem eloszuroit. 3 eloszuros a keszulek es sorban ezek voltak bennuk. kellene cserelnem valamelyiket? illetve mi a fene a kettes versenyzo?
elso eloszuro:
3fae90ade5e879b01c7f435ec4895ee5.jpg

masodik:
15319c1057d42e7c125f4621d08f4078.jpg

harmadik:
87d30b481052bbd8bb1b75b3cbed87f1.jpg

ez utan megy az aktiv szenes szurobe, amibe azt mondtak jo a gyogyszertari toltet is.
jelenleg TDS mero szerint 10 koruli vizet ad a rendszer.
a membrant nem tudtam hogyan kellene kiszedni, de szemmel lathatoan nem olyan koszos.
mivel hetente 20litert csinalok, nem latom ertelmet az eves cserenek.
 
Most akkor van három előszűrőd ami a képen és még egy ami az aktívszenes? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a kettes az aktívszenes, mert fekete szénporos a hármas előszűrőd. 10-es víz jó.
Én ilyenkor már szoktam cserélni az előszűrőket, nem egy nagy összeg az előszűrők cseréje, hogy megvédjük a membránt, ami viszont drága.
 
igen 3 eloszurom van es utana egy tegely teli aktivszennel. majd lefotozom azt is akkor. de ja nekem is gyanus volt mitol fekete a 3. de van ertelme ket aktivszenesnek?
 
igen 3 eloszurom van es utana egy tegely teli aktivszennel. majd lefotozom azt is akkor. de ja nekem is gyanus volt mitol fekete a 3. de van ertelme ket aktivszenesnek?

Nálam egy fehér papírszűrő van és kettő aktívszenes.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A mai napon cseréltem az RO készülékben mindent. Az aktív szenet bő 5 percig mostam folyó vizzel. A rendszert átöblítettem.
Összeszerelés után 10 percig csak "öblítés" és utána kezdtem el a vizet csinálni.
Majd mindent beleraktam, erre 85-ös értéket mérek a vízre...
Ez normális?
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A mai napon cseréltem az RO készülékben mindent. Az aktív szenet bő 5 percig mostam folyó vizzel. A rendszert átöblítettem.
Összeszerelés után 10 percig csak "öblítés" és utána kezdtem el a vizet csinálni.
Majd mindent beleraktam, erre 85-ös értéket mérek a vízre...
Ez normális?

Járasd egy darabig és mérj rá újra. Jó lesz az!
 
Back
Oldal tetejére