• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

RO szűrők cseréje. Mikor, hogy?

Jó ez a topic, mert mindig tudom, hogy mikor cseréltem utoljára előszűrőket. Ma cseréltem ismét egy év után. A felállás változott, 5 mikron, aktívszén, 1 mikron lett a sorrend, hogy a membránra még kevesebb kosz jusson. Illetve bekötöttem egy mágnesszelepet ami lezárja majd a bejövő ágat, ha megtelt a hordó.
 
Illetve bekötöttem egy mágnesszelepet ami lezárja majd a bejövő ágat, ha megtelt a hordó.
Nálam egy ilyen szett van beépítve, annyi változással, hogy míg a 4 ágú szelep egyik ága a membrán és az úszókapcsoló közé kerül, addig a másik nem a membránok elé, hanem a mellékvíz ágat zárja le. Ugyanis abban a verzióban, ahogy bekötési rajzokon, és youtube videókon van (egy kivételével), úgy nekem nem zárt rendesen hanem berreg. Hátulütője, hogy csak vízkészítés közben lehet öblíteni. Lassan 1 éve tökéletesen működik. Nálam alapban is van egy 5 mikronos mosható szűrő a főcsapnál, talán ennek hála, hogy a múltkori csapfelújításkor, valamiért kinyomta az előszűrő a tömítést, és vissza kellett igazítanom . Az előszűrő még majdnem fehér volt.
23066717_23e8247df1abb91a3e801bd761c6122f_m.jpg
 
Victor, ez milyen szett és hol lehet venni? :)

Holnap jön meg az RO készülékem, 60 literes hordóba gyűlne a lágyvíz, de nem akarom a fürdőszobát eláztatni ha véletlenül nem nézek rá időben... sszóval jó lenne valami biztonsági megoldás az elzárásra.
 
Sziasztok!
A problémám a következő:
Fél éve cseréltem kompletten a szűrőket a membránokat ebben:
DSC00739.JPG

Kb két hónapig szuperált, de azóta 50 litert közel 30 óra alatt gyárt le.
Nyomás 3-4 bar.
Mivel indul az új aki, ma szétszedtem, de semmi extrát nem látok rajta. Az előszűrőket le sem fotóztam, mert szinte patyolatfehérek. A többi kép itt van:
DSC00735.JPG
DSC00737.JPG

Valami gyanús jel?
Még valami: mivel szennyvízbilincset használok, meglepett, hogy miután szétkaptam azt is és elindítottam a rendszert, egy csepp víz sem jelent meg a szennyvíz csövön:meh:
Korábban azt a "parancsot" kaptam, hogy neki zárva kell lenni:
DSC00743.JPG

Létezne,hogy fél éve nulla szennyvízzel gyártom az RO vizet 50l/nap aránnyal???
Ez mi célt szolgál:
DSC00742.JPG


Egy szó, mint száz: nagy a zavar a fejemben. Segítsetek!
 
Utoljára módosított:
Márpedig szennyvíznek lennie kellene. A csap szerintem pont az öblítő szelepet zárja, amit néha meg kell nyitni és átöblíteni az RO membránokat. Szerintem eltömődtek. Remélhetőleg egy alapos öblítés a csap kinyitásával még helyre hozza őket, ha nem akkor csere...
 
Az utolsó kép a visszacsapó szelep.
A kék csap pedig öblítőszelep,de nálad nem az a funkciója,legalább is nálam nem így van bekötve.
nyitva kell lennie,hiszen ott távozik a szennyvíz.
 
Az utolsó kép a visszacsapó szelep.
A kék csap pedig öblítőszelep,de nálad nem az a funkciója,legalább is nálam nem így van bekötve.
nyitva kell lennie,hiszen ott távozik a szennyvíz.
Mi lenne a helyes bekötési sorrend? És mi a visszacsapó szelep feladta?
 
Ahogy látom ,nálad párhuzamosan van kötve a membrán.Az enyém sorba,de ettől még kellene jönnie a szennyvíznek,ha megnyitod a csapot.
 
Vagyis még két T-idom és az öblítőszeleppel tudok játszani a két vízmennyiségen?
Nálam így van bekötve.

23165943_2d9f4df61da54b9559b7dd1795d98c2b_m.jpg
Vagyis két T-idom és játszhatok a két fajta víz mennyiségével?
Illetve:
A soros és párhuzamos membrán bekötések előnyei illetve hátránya is érdekelne. Ha egyáltalán volt már róla szó...
 
A T-idommal kikerülöd a visszacsapó szelepet,ezáltal át tudod mosni a membránokat.
Ezáltal megsokszorozod az élettartamukat.Megnyitáskor nem csurran cseppen a víz,hanem elkezd gyorsan folyni.
Kb 3-4 percig kell nyitva hagyni.Ha elzárod,a másik ágon jön a rossz víz.
A jó víz nálad is valahol másik csövön jön.

Remélem nem írok hülyeséget,és a párhuzamos bekötésnél nem különbözik az öblítőszelep bekötése.
 
Huh ez jó régi készülék. Nyomásfokozó pumpa nincs? 3-4 bar 3 membránra nem hangzik túl soknak.
Szennyvíznek kell lennie.
Igen van szennyvíz, ha nyitva az első képen látható kék csap. Talán emlékszel rá, ezt tőletek vettem át két éve. Semmi gond nem volt vele, míg a ti membránjaitokkal használtam: 50 liter vizet 3 barral 6 óra alatt kinyomott.
Linkelten egy fotót a membránokról: ezt nem tőletek vettem, hanem egy másik kereskedőtől, mert az egyéb alkatrészek miatt egyszerűbb volt így. Kérdésem:
ez eredeti D&D? Esetleg nem hamisítják? Illetve kérdezem, hogy ez 50 GPD-s?
 
Igen van szennyvíz, ha nyitva az első képen látható kék csap. Talán emlékszel rá, ezt tőletek vettem át két éve. Semmi gond nem volt vele, míg a ti membránjaitokkal használtam: 50 liter vizet 3 barral 6 óra alatt kinyomott.
Linkelten egy fotót a membránokról: ezt nem tőletek vettem, hanem egy másik kereskedőtől, mert az egyéb alkatrészek miatt egyszerűbb volt így. Kérdésem:
ez eredeti D&D? Esetleg nem hamisítják? Illetve kérdezem, hogy ez 50 GPD-s?

Jártunk már úgy DD membránnal, hogy alig jött le víz belőle. Én személyesen egy példánnyal biztosan találkoztam.
Cserélték az jó lett. Vákumfóliában volt? Pláne ha előtte működött most meg nem akkor érdemes lenne megkérdezni a kereskedőt.
 
Jártunk már úgy DD membránnal, hogy alig jött le víz belőle. Én személyesen egy példánnyal biztosan találkoztam.
Cserélték az jó lett. Vákumfóliában volt? Pláne ha előtte működött most meg nem akkor érdemes lenne megkérdezni a kereskedőt.
Erre már nem emlékszem sajna...
A kérdés még áll: a fenti képen az 50-es membrán?
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére