• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rizsteraszok

Az Arcadia Arc Pod 11W-os lámpák az egészséges barna színt ilyen téglaszínű vörösre világítja meg. Egyébként JBL Manado a talaj. Táptalaj pedig JBL Aquabasis plus. A kövek pedig indiai megkövesedett fa.

Első nap után, pontosan az első vízcsere előtt megmértem a GH keménységet és 25 Német fok értéket mutatott. 80%-os vízcsere után újramértem és már csak 14 Német fok lett.
Most megmértem újra és most 18 Német fok.
Tehát a JBL állítása, hogy semleges a talaj a vízparaméterekre, az egyszerüen nem igaz.
Amikor Amazonia-val indítottam, akkor a GH nem változott, viszont a KH az első két napon csökkent. Első napon KH lecsökkent 4-re. Most már nincs KH tesztem.
A napokban további méréseket végzek, lássuk hogyan.

A 35liter akihoz 2 liter táptalajt és 7,5 liter talajt használtam. Szóval elég sok talaj van benne, a teraszok alá nem raktam hungarocellt.
 
Gilgames said:
Az Arcadia Arc Pod 11W-os lámpák az egészséges barna színt ilyen téglaszínű vörösre világítja meg. Egyébként JBL Manado a talaj. Táptalaj pedig JBL Aquabasis plus. A kövek pedig indiai megkövesedett fa.

Első nap után, pontosan az első vízcsere előtt megmértem a GH keménységet és 25 Német fok értéket mutatott. 80%-os vízcsere után újramértem és már csak 14 Német fok lett.
Most megmértem újra és most 18 Német fok.
Tehát a JBL állítása, hogy semleges a talaj a vízparaméterekre, az egyszerüen nem igaz.
Amikor Amazonia-val indítottam, akkor a GH nem változott, viszont a KH az első két napon csökkent. Első napon KH lecsökkent 4-re. Most már nincs KH tesztem.
A napokban további méréseket végzek, lássuk hogyan.

A 35liter akihoz 2 liter táptalajt és 7,5 liter talajt használtam. Szóval elég sok talaj van benne, a teraszok alá nem raktam hungarocellt.

A JBL Manado keményíti a vizet. Ezt a mérnökeik is elismerték. Elképzelhető, hogy javítan fognak rajta, de egy ideig én nem számítanék rá.
Ezért fúj rájuk pár gani tenyésztő.
 
artegor said:
a Proserpinaca nem lesz jó ebbe az akiba, túlságosan nagy az hozzá, ki fogja nőni.
keress mást ami tetszik, van választék ;)
sok sikert
Olyan 10-40 cm-t adnak meg és elég lassú növekedésű. Elég sokat töprengtem, mit tehetek. Az ilyen rizsteraszok horizontján húzódó dombok tetején (akiban ez a hátsó rész) pálma vagy ahhoz hasonló növények szoktak lenni. Olykor színekben gazdag. Nos ez a növény rácsos leveleivel ugyan még nem pálma, de talán jó lesz.
Alapvetően nem túl dús növényzet. Egyelőre kisérletezem vele.
 
viktorlantos said:
A JBL Manado keményíti a vizet. Ezt a mérnökeik is elismerték. Elképzelhető, hogy javítan fognak rajta, de egy ideig én nem számítanék rá.
Ezért fúj rájuk pár gani tenyésztő.
Olvastam én is, csak megerősítésképpen tesztelgetem és osztom meg a tapasztalatokat.
Kérdés, hogy milyen hosszú ideig keményít.
 
Ne félj a Proserpinaca-tól.
Nekem 20 literes Tetra akváriumban van és /bár visszavágtam mikor levelet váltott /mese szép.
Most kb 10-és 20 cm között van a magassága.
 
Vgábor said:
Ne félj a Proserpinaca-tól.
Nekem 20 literes Tetra akváriumban van és /bár visszavágtam mikor levelet váltott /mese szép.
Most kb 10-és 20 cm között van a magassága.
Ez jó hír!
Nekem a felső levelei máris szép színesek lettek. Levélváltás persze még nem volt, épp most van egy hete a telepítésnek. Egyelőre semmi alga.
Van 3 szívóharcsám meg egy nagyon fiatal Siamensis (még kicsi mint egy neonhal) algaevőm. Szabad szemmel algát nem észlelek, de ezek az algázók rendszerensen törölgetik szálanként a leveleket. Most még etetnem is kell őket, bár vigyázok, hogy ne kényelmesedjenek el, leszokva a növények takarításáról.
 
Kb. December 20-tól volt egy változatos algatámadás. Ez annyit jelent, hogy gyakran kellett használni a csipeszt, és egyáltalán a takarítást.
Most a héten távol voltam, rábíztam az otthoniakra a gondozást (csak az adagokat odatenni), csökkentettem a fényt egy kicsit (1W/l-ből elvettem 1/3-át), s izgultam mi lesz mire hazajövök.
Hazaérkezés után kellemes meglepetés volt, mert nemhogy több alga lett volna, de még a fele sem volt, azaz most drasztikusan elkezdett csökkenni.

A Manado talaj szemcséi egyelőre strapabíró maradt. Néha megpróbálom elnyomni egy-egy szemcsét és úgy néz ki ezt a talajt akár újra is lehet rendezni.
Vízkeményítése ugye egyáltalán már nincs. Lényebében az első héten kell erre számítani.
RO- vizet már 1 hónapja el is hagytam, csak síma csapvíz.

A teraszokon még mindig nem teljesen nőtte be a karácsonyi moha (most nincs mivel lefényképezzem), de lassan halad.
A layout-ban az a nehézség van, hogy ezek a teraszok + a lilaeopsys és a moha rajta kicsit problémás áramlatot kelteni egyes helyeken. Nos ezeken a mohás falakon jelentkeztek az algák is, de szerencsére féken lehet tartani őket. Még azért nem teljesen ok. Van egy olyan fonalalgám is, ami lényegében egy ponton rögzül és elágazik mint egy bokor. Ezeket csak leszedegetve tudom kiírtani (mármint a növényeket is ritkítom így).

Az elején volt egy erős NO3 hiányom és erősödő PO4, annyira, hogy pótolni kellett külön a nitrátot. A HAC2009 alkalmával szereztem is be sókat, s úgy látszik bevállt a nitrát többlet.
Kicsit rejtelmes vajon hogyan tűnt el az összes nitrát, majd szép lassan adagolva, egyszer csak már nem igen tűnt el. Mintha lett volna egy hullám ameddig elment a nitrát. Na ekkor jöttek az algák is (kb).
 
Újabb 1 hetes távollétem után fogadott algamentes eredmény.
Most már beállt az aki, heti egyszeri 50%-os vízcsere és az algák utolsó maradványait is megeszik a szívóharcsák meg a garnélák.
Egyébként 6 neonhal, 3 szívóharcsa, 1 repülőróka s Amano garnélák a lakók.

No meg az Amano garnéla elkezdett szaporodni, ma láttam 5 db 4-5 mm-es pici garnélát.

Hétvégén kisebb növényigazítás következik. Szép sűrű lett a Lylaeopsis Mauritiana is. Nem bántam meg, hogy beállásig kevés gyors növésű növénnyel próbálkoztam. De most már ideje az esztétikával is foglalkozni még, s jöhet valami változatosság is bele.
 
Akkor ezek nem tudom miféle garnélák akkor... most épp újra előjött az egyik és ennek már kifejlődtek a lábai, szépen takarítja az aprószálú sűrű növényzetet. A növényeken még van azért itt-ott elgyengült (elpusztult) alga. Talán ez lenne a titka, hogy megfelelő mennyiségű alga volt amikor kikeltek?
 
Most csináltam képet kettőről.
4316736424_d4c018faea.jpg
4316003003_307c6a2fe2.jpg

Az arányokhoz lásd a karácsonyi mohát.

Na majd fényképezek a nagyokról is.
 
Nekem innen üvegnek tűnik!
Ha meg tudod őket figyelni akkor a karjaiket és a szemüket kell figyelni. Amanonak fekete a szeme, az üvegnek áttetsző, vagy sárgás. Amanonak kis karjai vannak, az üvegnek meg b@cott nagyok...
 
Annyival egészíteném még ki az előttem szólókat, hogy az amano garnélának enyhén ívelt háta van, míg az üveggarnéla háta középen sokkal erőteljesebb szögben megtörik.
 
Bocs, hogy belekotyogok, de ez se nem Amano se nem üveggarnéla, az Amano-k tömzsibbek; az üvegnél meg ,ahogy Orpheus is írta írta van egy elég éles törés ráadásul a fejrészük is nyújtottab és az ollós lábuk jóval hosszabb mint a többi.
 
Ez nem Amano, szerintem vad heteropoda-t vettél amano garnélának. Sokszor előfordul sajnos...
 
Íme az egyik nagy, amit a boltból hoztam:
4319382854_cc487e3b44.jpg

S ez pedig a kicsi.
4319382750_7ec26fff05_o.jpg

A szemük fekete.

Sehogy sem sikerül jobb képet csináljak a gépemmel...
 
Ez pedig a jelenlegi "összkép"
4318659985_3a7a6c2313.jpg

Még van mit nőni a moháknak, hogy eltakarja a teraszokat tartó rácsokat.
Egyébként pedig várom, hogy a hosszú szárú növények új hajtásait lehessen elültetni, s egyúttal kivágni a hosszú szárakat.

A háttér növényeken még változtatni (bővíteni) akarok az elkövetkező 1-2 hétben.
 
Back
Oldal tetejére