• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Flows In You II.

Varpi

Kertész szaki
3 év kihagyás után újra kezdem a hobbit, új helyen és nagyobb akváriummal.

A következő időzítéssel lesz indítva:
2017. november – a döntés megszületése újrakezdés
tájékozódás ... vásárlás...
2018. március 15. – technikai próba indítása
tájékozódás ... vásárlás...
2018. április végén indulás

Ezt a négy napos hétvégét szántam arra, hogy összerakjam a technikát indítás előtt. Úgy voltam vele, hogy inkább kipróbálom, mint a telepítés napján stresszeljek azon, hogy mi ereszt vagy mi nem működik.

Kisebb gondok áthidalása után (Aquamedic 1000) és jó pár liter víz felmosását követően működik a rendszer.
Pár napig hagyom is ketyegni, majd leeresztem és megy bele a hardscape.

Az utolsó saját akváriumom inspirációját viszem tovább.

Akvárium mérete: 180L
Szűrés: Oase 600 + Eheim 2071
CO2 Aquamedic 1000
Világítás: Odyssea Quad 4x39 W
 
Nem tudom van-e purigened, de vele és ha az Oaséban cseréled a narancssárga szivacsot perlonra, kristálytiszta lesz a vized sokáig.
Én a narancsszivacs szűréssel csak 1-2 hétig tudtam full tisztán tartani, de cseréltem perlonra, és most pár hét múlva is olyan, mintha aznap cseréltam volna vizet.
 
Nem tudom van-e purigened, de vele és ha az Oaséban cseréled a narancssárga szivacsot perlonra, kristálytiszta lesz a vized sokáig.
Én a narancsszivacs szűréssel csak 1-2 hétig tudtam full tisztán tartani, de cseréltem perlonra, és most pár hét múlva is olyan, mintha aznap cseréltam volna vizet.

Köszi a tippet kipróbálom.
Nincs Seachem Purigen a szűrőben egyelőre.

Jobban zavar, hogy a CO2 szintet már beállítottam, de a növények nem akarnak bubizni.
Drop chcker zöld, kh és PH alapján pedig bőven optimális a CO2 szint. Vízfelszínt kicsit mozgatom csak.
Világítás 8-16 óra között 2*39W és 11-15 óra között felkapcsol még 2*39W.
 
Köszi a tippet kipróbálom.
Nincs Seachem Purigen a szűrőben egyelőre.

Jobban zavar, hogy a CO2 szintet már beállítottam, de a növények nem akarnak bubizni.
Drop chcker zöld, kh és PH alapján pedig bőven optimális a CO2 szint. Vízfelszínt kicsit mozgatom csak.
Világítás 8-16 óra között 2*39W és 11-15 óra között felkapcsol még 2*39W.

A bubizás fény függő nem gáz elsősorban. Kapcsold be több időre a 4 csövet. Utána bubiznak majd az algák is. :)
 
Másfél héttel az indulás után vegyesek a visszajelzések:

Két növény offolt:
• Ranunculus inundatus
Ludwigia Spec
A két növény halálát nem értem. Több részre szedem és több helyre is ültettem egymástól távol, de mindenhol off.

A Hygrophila pinnatifida legfelső levelei szőrősödnek. A skimmer áramlata az első héten telibe kapta, azt gondoltam attól alakulhatott ki.

Ezek a fajok pedig szépen lassan fejlődnek:
cuba, riccia, parvula, staurogyne Repen, buca, Anubias barteri nana, Rotala Macrandra, Eleocharis acicularis, Bucephalandra

CO2 szint rendben.
Világításon variáltam kevesebb időt világitok, de erősebben. 8-14óra között 78W + 10-14 óra között még 78W.
Tápozás: minden nap 3-3 nyomás Tropica és EasyCarbo 5ml

Vízcsere minden másnap.
Skimmer nélkül a második napra picit behabosodik, de nem drámai.
Alga szint nem vészes.
 
Világításon variáltam kevesebb időt világitok, de erősebben. 8-14óra között 78W + 10-14 óra között még 78W.

A Hygrophila pinnatifida legfelső levelei szőrősödnek. A skimmer áramlata az első héten telibe kapta, azt gondoltam attól alakulhatott ki.
...
Skimmer nélkül a második napra picit behabosodik, de nem drámai.

Egy-két dolgot nem értek:
1) @viktorlantos tanácsát ("Kapcsold be több időre a 4 csövet.") nem fogadtad meg, és továbbra is mindössze 4 órában megy mind a négy cső az akva felett. A növények anyagcsere folyamata függ a fénytől is. Ha nincs belőle elég, lelassul, ergo nem tudják felvenni a tápanyagot, hiánytünetek lépnek fel és nincs bubizás. A DC csak azt mutatja, hogy mennyi CO2 van a vízben, nem pedig azt, hogy mennyit vesznek fel a növények. De ahhoz, hogy beinduljon a fotoszintetizálás, fény kell.
2) Visszaolvasva úgy tűnik, hogy túl sokat járatod a skimmert, így túl erős a flow. (Arról nem is beszélve, hogy kihajtod a CO2-t az akvából.) Megírnád, hogy hány percet/órát megy naponta, @Varpi ?
 
Back
Oldal tetejére