• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Majd lövök képet az üvegről is valamikor. Megnyírtam a héten. Az irodában pedig a buce nevelő üvegben beüzemeltem végre a citromsavas rendszert. Egyenlőre azzal az ócska difivel megy, amit kaptam a rendszerhez. A cuccot az eöbölből vettem és sikeresen nem küldték el hozzá a mágnesszelepet, amit utánrendeltem az aliról. Most még csak tesztüzemben megy. Arra vagyok kíváncsi, hogy meddig bírja egy töltet.
2F142F3A-D6DC-4949-84A5-12FA7A4BF441.jpeg
Ha megérkeznek az időzítők, kap lámpát is. Addig minimális fény az ablakból jön, ami arra elég, hogy ne pusztuljanak ki a növények.
 
Nagyon vagány a dzsungel 👍
Én annyira most nem örülök neki. Egyre kezelhetetlenebb. Minden nyírás után egyre durvább. És túl gyorsan éri el a méretét. Így teljesen funkciótlan. Az elmúlt másfél hétben már észre is vettem, hogy megjelent egy kockacukor méretű algapamacs a bal első sarokban. Mivel nem tud már hova növekedni, így felesleges táp marad a vízben.
Kivenni meg nem tudom, ahhoz bontani kellene az üveget, olyan sűrűn van egymás mellett.
 
Én annyira most nem örülök neki. Egyre kezelhetetlenebb. Minden nyírás után egyre durvább. És túl gyorsan éri el a méretét. Így teljesen funkciótlan. Az elmúlt másfél hétben már észre is vettem, hogy megjelent egy kockacukor méretű algapamacs a bal első sarokban. Mivel nem tud már hova növekedni, így felesleges táp marad a vízben.
Kivenni meg nem tudom, ahhoz bontani kellene az üveget, olyan sűrűn van egymás mellett.
A karbantartás része elhiszem, hogy körülményes...de a látvány nekem még is nagyon tetszik.
 
Elegem lett. Emersre váltottam ma a nevelőüvegben. Volt egy időszak, amikor fantasztikusan nőttek a bucèk, de az elmúlt 3 hét kínszenvedés volt. Egyszerűen nem tudtam az algát kordában tartani. Erre az üvegre sajnos nem tudok annyi időt fordítani, amennyi kellene. Így talán egyszerűbb lesz.

4F742353-AB5D-4675-AD54-68A99EEDFBA9.jpegz
 
Nos hát nagy átalakítást csináltam. Kivettem az egész microsorum bokrot és a fát amin volt és egy kicsit visszaültettem. Két hét alatt két üveg szívót törtem el.... Az első alkalommal, amikor az üveg skimmert eltörtem (első alkalommal használtam volna), rendeltem egy ista mini műanyag skimmert. Most így tudtam megoldani a kimenőt:

0B12B30A-7B8C-4C3F-98D2-36060A28A6F3.jpeg
Ronda, mint az állat, de mindegy. Most egyenlőre nem szép az akvárium, de majd kialakul. Ennyi microsorum jött ki:
E7F40E8C-7FEE-413F-9F56-5D8916F86625.jpeg
 
Nemááá @Bálint Nagy , az az igazi, ha tudjuk, miből lett a vízicserebogár.
Szóval gyerünk, és szórj néhány pixelt a retinámra. 📸
Lassan nyírni kell a jobb oldalt is. A skimmer azért lett ez a fajta, mert elegem lett az üveg törésekből. Miután megnő a stem, teljesen el fogja takarni.
362AD241-9F99-47A5-A990-D9D83E6E6F4B.jpeg6D292727-FB2B-43F1-8E26-4D16A54B5EC4.jpeg
Ezek a tigris gének teljesen jellemzőek a populációra. A legelső ilyen típus még az első alomban volt mama, amit még szentgyotól hoztam. Azóta mindig visszatér ez a mintázat. Sajnos elég sok elhullásom volt mostanság. Szerintem az akvárium frontüvegénél a földnél levő ciano alga miatt.
75765D93-C463-495B-9076-815ED63C5DC2.jpeg
Szerk: Hú majd elfelejtettem. Nyomtam a földbe 3 osmocote bogyeszt. Valószínűleg magasabb lesz az alganyomás, de azt vettem észre, hogy kezd kimerülni az üveg.
 
Utoljára módosított:
Lassan nyírni kell a jobb oldalt is. A skimmer azért lett ez a fajta, mert elegem lett az üveg törésekből. Miután megnő a stem, teljesen el fogja takarni.
View attachment 96966View attachment 96968
Ezek a tigris gének teljesen jellemzőek a populációra. A legelső ilyen típus még az első alomban volt mama, amit még szentgyotól hoztam. Azóta mindig visszatér ez a mintázat. Sajnos elég sok elhullásom volt mostanság. Szerintem az akvárium frontüvegénél a földnél levő ciano alga miatt.
View attachment 96969
Szerk: Hú majd elfelejtettem. Nyomtam a földbe 3 osmocote bogyeszt. Valószínűleg magasabb lesz az alganyomás, de azt vettem észre, hogy kezd kimerülni az üveg.
Köszi Bálint! 😘
Hallod-e, pazar az a Crypto tömeg:love: Na jó, elfogult vagyok a kedvenc növényfajommal szemben.
 
Back
Oldal tetejére