• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Én nem szeretem a lily alá tenni a diffúzort, mert tiszta kavargó bubi lesz tőle az egész akvárium. Én pont a lilly-vel átellenben szoktam, mert ott van egy lefelé irányuló áramlás (ahol a víz az oldalüvegnek torlódik, kénytelen lefelé fordulni ezért a bubikat is lefelé tolja). Optikailag az látszik, hogy a bubik egy helyben forognak és szinte eltűnnek. Így elkerülhető a gomolygó bubifelhő.
@Nigro a termékfejlesztés miatt idéztelek. :LOL:
 
Bár ez nem dupla hajlításos, mert az első hajlítást elrontottam (nem tettem bele a gumit). Így már hatékony lesz a beoldás.

View attachment 85961

Láttam még két garnéla mamát.
Ilyet még én sem láttam, és remélem hogy jobb lesz a beoldásod, de az én meglátásom, az, hogy így sem lesz jobb. Én is tartom Attila álláspontját.

Ha a lilyvel szembe , egy NEO-ból nem oldódik rendesen a Co2, akkor a áromlásban keresném a problémát, vagy gyenge a szűrő. Az hogy a lilybe van rakva a porlasztó, az nem lesz jobb. Mivel a kiinduló áromlás a lilyből, mondhatjuk hogy elég gyors, és ezzel a gyorsassággal a víz felszínin fog kikötni a Co2, még mielőtt elérné a szembe lévő falat, hogy lefele forduljon. A Neo porlasztó, azok közzé tartozik, amely legkisebb buborékokat tud produkálni. De ha a feszin közeliben van, nem sokat ér. Nem olyan mint egy inline reaktor, ahol olyan apróra törnek meg a buborékok, hogy szinte nem is látszanak.
 
Ilyet még én sem láttam, és remélem hogy jobb lesz a beoldásod, de az én meglátásom, az, hogy így sem lesz jobb. Én is tartom Attila álláspontját.

Ha a lilyvel szembe , egy NEO-ból nem oldódik rendesen a Co2, akkor a áromlásban keresném a problémát, vagy gyenge a szűrő. Az hogy a lilybe van rakva a porlasztó, az nem lesz jobb. Mivel a kiinduló áromlás a lilyből, mondhatjuk hogy elég gyors, és ezzel a gyorsassággal a víz felszínin fog kikötni a Co2, még mielőtt elérné a szembe lévő falat, hogy lefele forduljon. A Neo porlasztó, azok közzé tartozik, amely legkisebb buborékokat tud produkálni. De ha a feszin közeliben van, nem sokat ér. Nem olyan mint egy inline reaktor, ahol olyan apróra törnek meg a buborékok, hogy szinte nem is látszanak.
Nos a lakás adottságai és az akvárium elhelyezkedése miatt sehol máshol nem tudom a co2 palackot elhelyezni, mint az akváriumtól balra a szűrő mellé a kanapé takarásába. Figyeltem én is tegnap a buborékok útját és valóban van egy felülről lefelé visszahurok a szembe oldalon. Amit Attila mondott megalapozott. Az Avar tele van ezzel a köddel beoldás közben. Én tulajdonképpen nem bánom, ha tele van pici buborékokkal az üveg nap közben, mert általában mire hazaérek pont akkor kapcsol le a co2. Viszont ami probléma, hogy új bubiszámlálóm van és az újracsövezésnél elállítottam a tűszelepet. És ez ma este nem volt tele bubikkal... Szóval fogalmam sincs mennyi is annyi. Szinte biztos, hogy sokkal kevesebbet engedek be, mint korábban.
 
Megritkítottam a mohát és a leomló monte carloból is szedtem ki egy kicsit. Nemsokára nyírni kell a gyepet is. Szűrőtakarítást megpróbálom eltolni márc közepéig, amíg átveszem a szilikon sprayt. Vazelin hosszú távon nem vált be.
Rotala macranda red mini szinte teljesen kikopott. Helyére didiplis diandra került.

833E1E32-2F35-4BA7-9348-8147E479B6A0.jpeg

Most vettem észre, hogy a nagy géb a malabaricum felett a monte carlóból egy lyukból jött elő. Eddig is sejtettem, hogy barlangrendszerek vannak a gébeknek köszönhetően a növények alatt, de ez engem is meglepett. Mindegy ez az ő élőhelyük.
 
Utoljára módosított:
Szűrőt takarítottam ma. Két garnélát a pokol bugyraiból visszatettem a többiek közé. Most biztos pokolbéli kalandjaikat mesélik a többieknek. Kipróbáltam a szilikon sprayt. Befújtam minden illesztést és a rotort is. Kíváncsian várom az eredményt. Megnyírtam a növényeket is. garnélák ellepték a monte carlót:

8A32B9EC-916C-4DAE-B93C-6171C3DFA19B.jpeg
Lassan a microsorummal is kezdeni kellene valamit... kicsit túlnőtte magát. Vagy hagyom...
 
Back
Oldal tetejére