• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Hát akkor tartsuk Viktor posztolási programját. Monte carlot megnyírtam. Kiszabadítottam a pangolinot és a bal oldali malabaricumot is a gyep fojtogatásából. Úgy érzem a partfal mellett a monte carlo alatt már nincs föld, csak egy nagy barlang. Nem küzdök a gébek ellen, ők nyertek. A garnélák pofátlanul nem félnek. Folyamatosan hessegetni kellett őket nyírás közben. Utána meg ellepték a füvet:

CF3A6AEE-6AF0-4FB5-8785-533AFD7CCCCF.jpeg
Találtam egy új kedvencet. A fején a vörös részben gyönyörű fekete mintázat van. Majd próbálok még jobb képet is lőni.

3512E236-909E-4B1E-A93B-4F4F817DA54A.jpeg
 
Kezd megint alakulni a nyírás után. Amit rögzítenem kell, hogy az üvegen egy hét alatt kialakuló tényleg minimális algán kívül az összes algafajtám eltűnt. Az agancs már réges régen, a zöld fonál meg kb egy hónapja. Annyi változtatást csináltam, hogy nem nyomom kb másfél hónapja az excelt és kb 2-3 hete minden vízcsere után teszek bele 2ml vasat pluszban. A tápozásom 2-2ml GA m&m naponta. Nemrégiben nyomtam 2 db golyót is, de az sem okozott algabummot. @tsokee -ékat imádom jut eszembe. :D Nem is értem a GA miért nem árulja.

986854B0-3B5A-4F31-B292-374AB5101B3D.jpeg
 
Szuper, hogy igy bevalt! :) amugy nekunk is ugy volt, hogy az elso 1-2 alkalommal volt algabumm (elsonel durvabb), azota viszont semmi. Tenyleg jo cucc. ;)
Bocs, hogy mindig beidézlek titeket, de mindig eszembe juttok amikor használom. Ma is tettem egy üvegcserépbe vizililiom alá egyet. Úgy csináltam, hogy fogtam egy üvegcserepet tettem egy bogyeszt alulra, utána virágföldet és a tetejére 5-6 cm dekorkavicsot. Szóval ha csuklotok, miattam van. :ROFLMAO:
 
Majus végén, június elején indítok egy 30x20x20-as növény nevelő üveget, amiben mini needle leaf bucékat fogok tenni. Külön naplót nem indítok ennek. Azt gondoltam ki, hogy teszek bele földet és a növénykéket apró kövekre ragasztom egyenként és a földre teszem őket. Az a terv, hogy kb. másfél-két év múlva megfelelő mennyiségű mini bucém legyen az akvárium újra tervezéséhez.
Rendeltem egy mini dennerle fűtőt is, hogy esetleg később sulawesi garnis üvegként tudjam majd hasznosítani.
 
Remek ötlet mindkettő. Szerintem a bucékat inkább kötözd cérnával. Nálam jobban megmaradtak és gyorsabban fejlődtek, mint amikor ragasztottam őket, bár ebben legnagyobb tapasztalata @Luigi13 párosnak van, biztosan szívesen adnak tanácsot.
Amúgy kizárólag ezt az egyetlen fajtát fogod nevelni?
 
Remek ötlet mindkettő. Szerintem a bucékat inkább kötözd cérnával. Nálam jobban megmaradtak és gyorsabban fejlődtek, mint amikor ragasztottam őket, bár ebben legnagyobb tapasztalata @Luigi13 párosnak van, biztosan szívesen adnak tanácsot.
Amúgy kizárólag ezt az egyetlen fajtát fogod nevelni?
Igen. Falevélként szeretném majd használni, ha az lesz a végleges layout. Ha meg nem akkor meg lesz remélhetőleg egy csomó bucém. :D
 
Ilyesmit tervezel?
Igen, hasonlót. Persze csak idővel, mert ezt még szeretném nézegetni. Több gondolat is felötlött bennem, csak nagyobb üveg kellene hozzá, ahhoz meg teljesen új minden... Nem mostanában szeretném kivitelezni, így a gazdasági válság kezdetén.
 
Géb rendületlenül ás. Mindig megfogadom, hogy ott hagyom a kiásott földet, és mindig elrontom és kiveszem. Ő meg még többet ás a helyére. Lassan akaratom ellenére kezdhetek gondolkodni az újraindításról... Nagyom ki szeretném húzni még másfél évig.
Egyre több a kicsi garnéla. Múlt héten adtam el Máténak 15+ darabot, de nem is látszik a picik számán.

596F0619-2974-4869-8E32-768119718FA8.jpeg
Csöveket majd jövő héten takarítom és visszateszem a purigent is.
 
Elindítottam az irodában a nevelő medencét. Egyenlőre fényt csak a Szellőrétről kap. Majd átteszem a lámpát, ha megérkezik a chihiros. Dennerle tàptalajt és talajt használtam. Sokat nem fogok foglalkozni vele. Max egy-két garnélát teszek majd bele. Két doboz zselés bucét rendeltem, de az egyik gyakorlatilag már rohadt volt. Ilyet még nem is láttam eddig.

00AD5000-D31F-4E5E-8B0C-18BC6344E793.jpeg
 
Back
Oldal tetejére