• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Microsorum nyírás után:

AEA5A6AC-CE55-4283-BABF-18528509E9F1.jpeg
A microsorum a képen az a gombóc formájú rizómatömeg. Hát vagy 30 adag növény jött le, vagy talán még több is. Sajnos ki kellett szedni a fát. Természetesen a súlynak használt követ elengedte a ragasztó, ezért maradt a gyorskötöző. Amíg a növényt szuper gyorsasággal vagdostam, mint valami kínai séf, feleségem a tálcáról mentette a babagarnélákat. Összesen 14-et sikerült megtalálni, valószínű ennél sokkal több volt, de ekkora növénytömegben ami a tálcán volt, ez is szép eredmény. A leveleket és a lementett növények felét kidobtam, a másik fele, ami egy böszme tejfölös dobozban landolt, megy @Molnár Máté -nak holnap.
 
Utoljára módosított:
Sajna elemes légpumpám nincs. A szűrőben lévő bacikon nem is segített volna nagyon. Az elmúlt időszakban boldogabb vadászmezőkre távozott az utolsó két gyöngy dánióm és az egyetlen megmaradt kubotaim is. Ez utóbbi rendkívül gyanús körülmények között. @mmccannon -al felvettem a kapcsolatot és csináltam egy gyors kúrát a borarasoknak és a ma hirtelen felindulásból beköltöztetett 8 zöld neonnak. Kb két órával később nagy szűrőpuceva (üvegtisztítás most nem) és 60% vízcsere. Adtam egy nagy adag bacikoktélt is a vízbe, ezért kicsit még homályos a víz. A nagyobbik géb áldásos tevékenységének köszönhetően a barlangrendszer tovább nőtt és már a partfal mellől is be lehetett kukucskálni egy lyukon. Nem volt mit tenni, az üveg előtt annyira lenyomtam a monte carlót, hogy eltűnjön a lyuk. Most tényleg egyre jobban leomló parfal hatását kelti az a rész.

4BA9F89D-81C8-4D57-BE69-911620A466D5.jpeg
 
Nagyon szépséges garnélák bukkannak fel a képeken. Mennyi bújhat meg a hatalmas crypto bokorban a sarokban?
Rengeteg lehet benne. Amikor a microsorumot nyírtuk, alig győztük menteni őket. Folymatosan jönnek elő a pici garnélák. Szerintem jelenleg olyan 80 lehet benne. KH-t próbálom most levinni, mert felment 2-ről 3-ra. Remélem a mostani ro vizes cserével újra 2 lesz. A probléma az volt, hogy a PH felment 6,9-re. Most olyan 6,6 környékén van megint, mert megemeltem a CO2 beoldás idejét. Ugye lámpa 12-20-ig megy. Korábban a CO2 10-19-ig ment, de most 8kor indul. Növények is jobban bubiznak. Amit csináltam még, hogy felemeltem a lilyt, hogy lehetőleg ne szökjön el a kis bubikban a gáz, hanem benyomja az egészet az áramlás.
 
Szenzációs! Neked sikerült megvalósítani, amiről mindig is álmodtam: igazi kis swinger club!;)
Imádom ezt a sokféleséget együtt!:love:
Azért arra nagyon kíváncsi vagyok ám, hogy ezeknek lesz-e utódjuk vagy az ennyire keverékek már nem szaporodnak egy idő után tovább? Drukkolok!👍
 
Szenzációs! Neked sikerült megvalósítani, amiről mindig is álmodtam: igazi kis swinger club!;)
Imádom ezt a sokféleséget együtt!:love:
Azért arra nagyon kíváncsi vagyok ám, hogy ezeknek lesz-e utódjuk vagy az ennyire keverékek már nem szaporodnak egy idő után tovább? Drukkolok!👍
Szerintem lesz utód. Én is szeretem nézegetni. Érdekes látni a gének továbbélését. Volt benn az elején még egy éve egy piros tigris mama, ami azóta eltűnt. Az utódok azonban tovább szaporodtak. egész sok pici piros tigris van bennt. Kíváncsi leszek, hogy a galaxy és panda gének megjelennek-e majd egy későbbi generációban.
Nem tudom említettem-e már korábban a naplóban, de a heti vízcseréknél szoktam adni egy fél kupak dennerle vital elixirt a halaknak. Valószínűleg a rákokra is jó hatással van.
 
Az a hatalmas crypto bokor is Máténál landolt?:unsure:
Nem, ezt simán csak tövig nyírtam. A komposzton landolt. Gyökerek bent vannak. Itt bele is ütköztem egy problémába. Annyira tömören egymás mellett vannak a tövek, hogy nem tudtam a gyökértápot lenyomni közéjük. Kézzel kellett először szétfeszítenem egy részt és oda nyomtam be. Szórtam a tetejére talajt is vékonyan, mert az is eltűnt. Szerintem felhasználták a növények az utolsó morzsáig. Onnét tudom, hogy elfogyott, mert kilátszott a műagyag virágcserép amibe a barna mini cryptot ültettem az elején.
 
Back
Oldal tetejére