• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes River Bank

Tegnap kitisztítottam a szűrőt. Hihetetlen mocsok volt benne. Ennyire soha nem volt még koszos. A probléma gyökere, hogy a pázsit alatt a malaya finom szemcsés föld már teljesen elporladt. Minden alkalommal amikor nyíráskor, vagy vízcserekor mulmozás közben bolygatva van, egész nagy mennyiség szabadul fel. A következő layout kialakításakor finom szemcsés földet biztos nem fogok hasznàlni. Úgy számoltam, hogy már csak két ilyen szűrőtisztítást kell csinálnom. Időközben vettem 10 kiló dragon követ és ragasztót. Már csak valami normális fát kellene találnom. Láttam egy jót a tűzhalban, de pont fordított irányú volt, mint ami kellene. Egyet biztosan eldöntöttem. Következőre algázó gébet nem teszek bele. Teljesen tönkreteszi a layoutot. Ebben már nem küzdök vele. A gyep alatt teljes barlangrendszert csinált magának. Amikor ás, sokszor annyi port kavar fel, hogy az csuda. Középen van egy lyuk, amin ki szokott kukucskálni.

4B29DF56-1253-4EC0-901E-D8AD46F4E6E1.jpeg
 
Nyírtam egyet a hétvégén, ma pedig kipróbáltam az új RO-t. Amennyire örültem anno a nyomásfokozó pumpának, annyira örülök ennek az új készüléknek. Nagy előkészületek voltak, mert a fürdőkádban szoktam csinálni, de sajna az előző zuhanyzós csap megadta magát. Ki kellett cserélni, az újra meg feltettem azt a kis elzárós-kinyitós ro/csap toldalékot. Jelenleg 20 liter vizet 35 perc alatt készítettem. :love:
 
Nemsokára befejezem ezt a naplót és ezt a layoutot. A növények közül csak a pangolinot és a malabaricumot tartom meg. Szóval akinek kell Győr környékén belőle növény, az írjon és a szétszedés után megkaphatja. Fonal és ecset alga fordul elő benne imitt amott teljesen kezelhető mennyiségben. Ugyanitt két algázó géb keresi szerető új gazdáját.
 
Nemsokára befejezem ezt a naplót és ezt a layoutot. A növények közül csak a pangolinot és a malabaricumot tartom meg. Szóval akinek kell Győr környékén belőle növény, az írjon és a szétszedés után megkaphatja. Fonal és ecset alga fordul elő benne imitt amott teljesen kezelhető mennyiségben. Ugyanitt két algázó géb keresi szerető új gazdáját.
Mi bevállalnánk a gébeket, csak nem járunk Győr felé.
 
Back
Oldal tetejére