• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural River Bank Pico

Akvárium lassacskán növöget. Képet nem tudtam csináli, de vízcserét ma igen. Valószínűleg át fogom majd ősszel alakítani. Meglátjuk. Az alapvető probléma a fotózással az, hogy nem lehet fotózni, nem valami jó minőségű ez az üveg. Itt ütközik ki, hogy az opti white üveg mennyivel jobb.
 
Akvárium lassacskán növöget. Képet nem tudtam csináli, de vízcserét ma igen. Valószínűleg át fogom majd ősszel alakítani. Meglátjuk. Az alapvető probléma a fotózással az, hogy nem lehet fotózni, nem valami jó minőségű ez az üveg. Itt ütközik ki, hogy az opti white üveg mennyivel jobb.
Ááááá, ezzel nem úszod meg, Bálint! Szóval elő a fotóapparátoddal, és a görcs álljon az exponáló ujjadba. 📸📸📸
 
Ááááá, ezzel nem úszod meg, Bálint! Szóval elő a fotóapparátoddal, és a görcs álljon az exponáló ujjadba. 📸📸📸
Ím így nézünk ki ma:

D242C0EE-54D6-4102-99C2-B8CC4B68826B.jpeg
A15CEF6B-359B-425A-BD13-36739C28FA40.jpeg
Ha bontom két variáció lesz. Vagy növénynevelő üveget csinálok belőle, vagy el naturalt indítok megint. Tulajdonképpen a kísérletsorozatot nagyrészt sikeresnek minősítem. Egyedül a riccardia moháról bizonyosodott be, hogy nem tartható el naturalban hosszú távon. Még az utólag beültetett bucék is hozzák az új leveleiket. Sajnos őket megviselte menet közben az, hogy elnyomta a többi növény őket. Valószínűleg moha helyett velük kellett volna indítani (többi növény időszakos nyírása mellett) és most nem lenne ilyen randa a fa.
Tanulásnak jó volt.
 
Utoljára módosított:
Lehet megpróbálom a fissidens fontanust. Találtam otthon az 54-es river bankben. Még az elején tettem be, csak eltűnt a microsorum alatt, de a nagy nyírás után kiderült, hogy él és azóta is virul. Levágok belőle egy kicsit és megpróbálom.

Vagy a gyors eredmény érdekében karácsonyfa moha, amúgyis ritkítanom kell.
 
Ės a terra tape beváltotta a hozzá fűzött reményeket? Valóban az is olyan csodás találmány, mint mondták?
Fakadóban használtam. Tényleg nagyon jó, bár megvannak a korlátai. Kb 2-3 cm-t tudsz a víz fölé jönni vele, vagy talán kicsit többet is, ha nagyobb felületről párolog a víz alatta.
 
Megnyírtam kicsit, mert a fa már ki sem látszott a moha alól. Egy érdekes fajta alga volt/van az akváriumban. A növények/mohák levelein képez zöld szőrösödést. Ami fura, hogy azzal egy időben tűnt fel, hogy az üvegről visszaszorult az a makacs tapadós fajta. Az üveget szinte tisztítani sem kell. Úgy tűnik átvette a helyèt ez. A föld érzékelhetően kimerült. Hátsó szekció stagnál.

B523E0AA-483E-4D07-A58B-335E27D3008A.jpeg
 
Jövő csütörtökön átköltözik a “scape” egy 20 literes dennerle kockába. Azért indokolt az újraépítés, mert kimerült a talaj. A tápanyagok hiánya leállította a növények növekedését és egészségtelen algásodás alakult ki. A kísérlet eredménye tehát hozzávetőlegesen 1 év időtartam egy 10 literes akváriumban.
A növények nagy részét átmenekítem az új üvegbe, de kis változtatásokat is tervezek. Az előtérbe marsilea crenatat fogok ültetni, a fa mögötti hátsó traktus pedig blyxa japonicával fog kezdődni. Nem fogom a dekorhomokos hibát még egyszer megcsinálni. Kizárólag kavics lesz benne.
 
Jövő csütörtökön átköltözik a “scape” egy 20 literes dennerle kockába. Azért indokolt az újraépítés, mert kimerült a talaj. A tápanyagok hiánya leállította a növények növekedését és egészségtelen algásodás alakult ki. A kísérlet eredménye tehát hozzávetőlegesen 1 év időtartam egy 10 literes akváriumban.
A növények nagy részét átmenekítem az új üvegbe, de kis változtatásokat is tervezek. Az előtérbe marsilea crenatat fogok ültetni, a fa mögötti hátsó traktus pedig blyxa japonicával fog kezdődni. Nem fogom a dekorhomokos hibát még egyszer megcsinálni. Kizárólag kavics lesz benne.

Remek kis üveg volt!
 
Jövő csütörtökön átköltözik a “scape” egy 20 literes dennerle kockába. Azért indokolt az újraépítés, mert kimerült a talaj. A tápanyagok hiánya leállította a növények növekedését és egészségtelen algásodás alakult ki. A kísérlet eredménye tehát hozzávetőlegesen 1 év időtartam egy 10 literes akváriumban.
A növények nagy részét átmenekítem az új üvegbe, de kis változtatásokat is tervezek. Az előtérbe marsilea crenatat fogok ültetni, a fa mögötti hátsó traktus pedig blyxa japonicával fog kezdődni. Nem fogom a dekorhomokos hibát még egyszer megcsinálni. Kizárólag kavics lesz benne.
Szia.

Végigolvastam az akva történetét, tanúlságos volt...
Milyen szemcseméretű kavicsot fogsz használni?
 
Én is elolvastam minden bejegyzést, és nagyon sokat tanultam belőle. Megpróbálom a hiáidat elkerülni, és belekezdek én is egy 10 literes telepítésébe. Kell a számíógép mellé valami szép zöld, ami felszívja az elektroszmogot. :)
Köszönet a naplóért!
 
Back
Oldal tetejére