• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural River Bank Pico

Remélem nagy kárt az ökoszisztémában nem tettem, de így azért jobb a látvány.

Nem fog kárt okozni az akasztós szűrő. Esetleg ha nagyon csobogtatja a vizet és hetekig rajta van.
Ha leszeded az akasztóst, és utána visszajön a homály, akkor valami más praktikával kellene kidurrantani.
Normál esetben a homálynak elég gyorsan el kellett volna tűnnie magától az indítás környékén.
Ha visszajön a homály, akkor 1-2 vegyészkedési kísérletet meg lehet még próbálni. Vagy valami kisebb, lassan áramló belső szűrő ami mondjuk 50 mikron környékén a dolgokat kiszedi.
Szvsz előbb-utóbb megadja magát a homály magától is, de ki akarja annyi ideig nézni?
 
Utoljára módosított:
Havonta kb 2 órát van rajta. Nagyon lassan, de kezd visszajönni. Szerintem még két hét és ugyan olyan, mint clarity előtt. De majd meglátjuk. Február elején ráteszem a buce mini needle leafeket a mohák helyére. Megnézzük bírják-e.
 
Hát lehet befejezem lassan az el natural kísérletemet 10 literben. Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy miként lehetne egy másik üveg itt a hálószobában. Ugye feleségem nem enged több üveget. Próbáltam én meggyőzni, hogy milyen fantasztikus lenne a kis pico mellett egy kicsivel nagyobb akvárium, de csak nem tudtam meggyőzni. De rajtam aztán senki nem fog ki! Megtaláltam a kiskaput. Le kell cserélni ezt egy nagyobbra! Ezt még azért futtatom egy kicsit, mert most jönnek bele növények, de valószínűleg nyár elején-végén - vagy ha nem bírok magammal holnap :ROFLMAO: - indítom a nagyobbat.
 
Mondjuk az emers pinnatifida szép, de hamarosan lekörözöd Matyi horror ügyfélprojektes rémkockáit.:eek:
Van esetleg egy másik látószög, amiből jobban fest?
 
Mondjuk az emers pinnatifida szép, de hamarosan lekörözöd Matyi horror ügyfélprojektes rémkockáit.:eek:
Van esetleg egy másik látószög, amiből jobban fest?
Azért neem. :ROFLMAO: Ebben alga egy szem sincs. Csak nincsenek nyírva a növények.
Én nem versenyzek. :) Különben is ez csak egy kísérleti akva.
 
Utoljára módosított:
Megkérek egy moderátort, hogy ezt a fenti meggondolatlan bejegyzést hivatalosan is törölje. 🙏Nem gondolta komolyan!
Még eljössz pár WS-ra és belelendülsz!
Biztos nem. Hiszem, hogy tudnék hasonlóan szép üvegeket csinálni, mint amiket itt is csinálnak a többiek, de nem akarok. Sem időm, sem kedvem sincs hozzá. Josh Sim ws-án beszélgettünk kint @evavigh -el és @xman -el erről. Nekem az a problémám a versenyüvegekkel, hogy csinàlod pár hónapig, amíg le nem kattintod, aztán lényegében vége. Annak az állapotnak a fenntartása ami a versenyfotón látszik, a továbbiakban már szinte lehetetlen (legalábbis sok üveg esetében). Én tuti biztos ha ilyen versenyt csinálnék, kötelezném a díjazott résztvevőket (első 30), hogy a versenyfotó után további legalább két évig tartsák fenn az akváriumot. És küldjenek félévente egy fotót róla. Lényegében egy dinamikus díjat vezetnék be. A két év letelte után kaphatnák meg a végleges helyezéseket. Nyugodj bele, hogy visszajönne az élvonalba a NA és a zen vonal pillanatok alatt.
Szerintem így versenyezni semmi értelme, hogy utána nem tartják fenn.
 
@Bálint Nagy Az már az Aquascaping Olympics Games (AOG) amire te gondolsz. Ott lenne nény éved a címvédésre :D
Egyébként én teljesen megértem amit mondasz. Kinek mi. Én azddig élvezem ameddig építek és alakítgatok. Az állapot megőrzés számomra egy kicsit céltalan.
Viszont egyszer nagyon szeretnék egy Eheim Classic Iwagumit amit csak nírbálni kell és élvezni a gyönyörűségét. Egy olyan igazi vendégkápráztatóó, nappaliba valót.
 
@Bálint Nagy Az már az Aquascaping Olympics Games (AOG) amire te gondolsz. Ott lenne nény éved a címvédésre :D
Egyébként én teljesen megértem amit mondasz. Kinek mi. Én azddig élvezem ameddig építek és alakítgatok. Az állapot megőrzés számomra egy kicsit céltalan.
Viszont egyszer nagyon szeretnék egy Eheim Classic Iwagumit amit csak nírbálni kell és élvezni a gyönyörűségét. Egy olyan igazi vendégkápráztatóó, nappaliba valót.
Hát igen, én is kacérkodom az iwagumis gondolattal. :D Csak hát le vagyok tiltva. A bettás üveg is egy jól megcélzott kiskapu.:ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére