• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rineloricaria lanceolata - Díszes Boszorkányharcsa

ideoda

Legenda
Rineloricaria lanceolata - Díszes Boszorkányharcsa

c4f7493eb14a293a00585bbc1a9d0975.jpg
  • Tudományos név: Rineloricaria lanceolata (Günther; 1868)
  • Szinonímák: Loricaria lanceolata, Hemiloricaria lanceolata
  • Magyar név: Díszes boszorkányharcsa
  • Csoport: Harcsák
  • Származás: Dél-Amerika; Peru, Brazília
  • Testhossz: 9-10 cm
  • Természetes élőhely: A dél-amerikai fehérvizű és tisztavizű folyókban, a növényi törmelékek és levelek között a homokos talaj közelében.
  • Viselkedés: Békés harcsa, tarthatjuk pontylazacokkal, Apistogramma fajokkal és már algaevő harcsákkal is. Agresszív halakkal ne tartsuk, mert félénké válik és sokszor az ételért folyó küzdelemben is alulmarad. Szaporodáskor területvédő lehet.
  • Táplálkozás: Mindenevő; a tereptárgyakon található biofilm réteget legeli, valamint apró rovarlárvákkal táplálkozik a természetben. Akváriumban elfogadja a száraz tápokat is, ezen kívül adjunk nekik forrázott zöldségeket is (spenót, uborka).
  • Szaporítás: Elég könnyű
  • Medence: Minimum 85 literes
  • Halnépesség: 150 literre 4-5 hal
  • Dekoráció: Homokos aljzat, amelyre száraz tölgy és bükk leveleket szórunk. Fűzfaágak és különböző gyökerek díszíthetik a medencét, valamint kövekből építsünk barlangokat, amelyek búvóhelyül szolgálnak. Kerüljük a túl erős megvilágítást.
  • Hőmérséklet: 25-28°C
  • pH: 6-8
  • Keménység: 5-20 NK°
  • Várható életkor: 8-12 év
Forrás: diszhal.info
 
Van valakinek tapasztalata ezekkel a gyönyörűségekkel kapcsolatban? Milyen algát eszik? Mennyire aktív? Növényes aksiba is tartható? Mernnyire rombol?
 
Gyönyörű formája van. A testhosszra 9-10cm-t írnak, de a teste hátrafelé nagyon vékony, és emaitt egyáltalán nem tűnik nagynak.
Rilan_u1.gif
 
Szia!

A Remény cimü naplomban van is egy kep rola. Nalam mar kb. 8-9 cm-es, es imadnivalo. Nyugodt, abszolut bekes halfaj, eteteskor elöjön, imadja a növeny alapu szaritott garnelatapokat.
Sokat rejtözködik, bujkal a sürü növenyzetben, de lehet latni tereptargyakon is, az üvegen viszont szinte soha, ellentetben az Ancistrus fajjal.
En nagyon szeretem, most hogy emlietetted, kellene vennem egy part neki...
 
Sziasztok. Hozzá jutottam 4 db Loricaria simillima (panda boszorkányharcsa)-hoz. A nagy gondom hogy a Red Cherry garnélákhoz nem tudom hogyan viszonyulnak. 16 RC-ből 4-5 hasas van és a rák ivadékokat nem szeretném nagy veszélynek ki tenni. Hozzá tenném hogy van egy nagy tündérhínár dzsungel amiben a rákok előszeretettel vannak.
 
Sziasztok. Hozzá jutottam 4 db Loricaria simillima (panda boszorkányharcsa)-hoz. A nagy gondom hogy a Red Cherry garnélákhoz nem tudom hogyan viszonyulnak. 16 RC-ből 4-5 hasas van és a rák ivadékokat nem szeretném nagy veszélynek ki tenni. Hozzá tenném hogy van egy nagy tündérhínár dzsungel amiben a rákok előszeretettel vannak.
Azt olvastam, hogy ragadozok, a tablettas es fagyasztott kajat preferaljak, de en nem hinnem, hogy a garnikra veszelyesek lennenek, de ki tudja.
Bar a faj, amit most szereztel, azert nagyobbra nö mint a lanceolata.
Vadon az altalad megnevezett faj, 25 cm-re is meg nö. Akvariumban nyilvan kisebb marad valamennyivel.
 
Jelenleg 7cm körüli példányok vannak. 14-15 cm a maximális mérete akváriumban amit szerintem el is ér mivel egy amazóniai biotóp közösségben élnek és az akvárium is 100x40x50-es nem túl telepített. Majd úgy is látom ha meg fogyatkoznak a garnélák és jelzem hogy mást ne érjen meglepetés.
 
Jelenleg 7cm körüli példányok vannak. 14-15 cm a maximális mérete akváriumban amit szerintem el is ér mivel egy amazóniai biotóp közösségben élnek és az akvárium is 100x40x50-es nem túl telepített. Majd úgy is látom ha meg fogyatkoznak a garnélák és jelzem hogy mást ne érjen meglepetés.
Ha mar szepen beszoktak, dobhatsz be ide 1-2 fotot meg infot roluk, hogy vegül hogyan viselkednek a garnikkal.
 
Ahogy este villany oltás után láttam sok garnéla elő jött. Volt pár akik a harcsák mellett kutakodtak de nem bántották a halak őket. Érdekes bennük hogy amint a világitást le kapcsolom egyből neki állnak úszkálni, kutakodni. Világitás alatt alig mozognak (éjjeli világítás alatt se túl aktívak (3 db öngyújtóból ki operált led)) Este üvegre tapasztható tápot adtam nekik amit 1 óra múlva el is fogyasztottak. Tubiflexet meg eszik. A tubi etetésénél visszább vágott kupakot használok hogy ne menjenek be a talajba. Ma ki próbálom a forrázott uborkát és a spenótot. Egyenlőre ennyi észrevételem van velük kapcsolatban.
Ui: a fákon, növényeken, díszeken lévő fonál algát le legelték, a talajt nem ássák, a Micranthemum Sp. Monte Carlora veszélytelenek ahogy észrevettem.
 
Raktam fel képeket Facebook oldalamra aqua mappába. (a képfeltőltéses képek értékelhetetlenek voktak)
 

Attachments

  • 20180205v00n9cq3d.jpg
    20180205v00n9cq3d.jpg
    6.7 KB · Megtekintések: 25
  • 20180205v00n5fhmf.jpg
    20180205v00n5fhmf.jpg
    7 KB · Megtekintések: 25
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Mi a helyzet ezekkel a kis szépségekkel?Garnélatenyésztő képein láttam garnis akiban, és nagyon tetszenek. Van most három-eddig volt egy, néhány hete, és hoztam mellé 2 tesót. Az érdekes, hogy nálunk szürle és piros -ezek a megnevezések. Teljesen nem vagyok biztos benne melyik faj van nekem.
Eddig jámbor jószágnak tűnnek...
Remélem a továbbiakban sem lesz velük probléma és nem esznek garnélát:vamp:...
Mert akkor drasztikusan el fogom őket( :punch:!!!) költöztetni, és este már a halakkal alszanak!:bucktooth:
(nem, semmi esetre sem bántanám őket, csak humorizálok :facepalm:)
 
Tapasztalatom szerint abszolút békések, növényeket, garnélákát, még gazdit sem bántanak..
 
Back
Oldal tetejére