• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

Fára néhány példa. Szépen tapad csak addig kell rögzíteni amíg megkapaszkodik

17889175349_157cd0aee8_h.jpgIAPLC 2015 - rank 452 - ManGroove by Ádám Attila team by Viktor Lantos, on Flickr

18075418445_7a8c1a443e_h.jpgIAPLC 2015 - Rank 226 - Fine works - Distance by Viktor Lantos by Viktor Lantos, on Flickr

14079237919_f3ba388454_h.jpgMoss Forest by Viktor Lantos, on Flickr

12445632094_c1b7e62136_h.jpgIAPLC 2014 rank 179 - Tibor Szecsei by Viktor Lantos, on Flickr

9476594429_c090dddb01_h.jpgIAPLC 2013 #234 - Forest Lair by Tibor Szecsei by Viktor Lantos, on Flickr
 
Fára néhány példa. Szépen tapad csak addig kell rögzíteni amíg megkapaszkodik

View attachment 23280IAPLC 2015 - rank 452 - ManGroove by Ádám Attila team by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 23281IAPLC 2015 - Rank 226 - Fine works - Distance by Viktor Lantos by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 23282Moss Forest by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 23283IAPLC 2014 rank 179 - Tibor Szecsei by Viktor Lantos, on Flickr

View attachment 23284IAPLC 2013 #234 - Forest Lair by Tibor Szecsei by Viktor Lantos, on Flickr
Csodálatosak. Köszi akkor ezek szerint lehet kötözni.
 
Ha megégettem carboval, az a rész gatya és nyírjam vissza, vagy magától eldobja/cseréli azokat a részeket?
 
Profi riccardia tulajoktól kérdezném, mi kell ahhoz, hogy szép élénkzöld legyen a színe? Kb. 1 hónapja került az akváriumba, a 2. hét után elkezdett sötétebb lenni a színe, foltokban be is barnult.
Ezeket kapja 180l-re: ATI lámpa, Planter napi 6ml, NO3/PO4 15/1.5ppm, RO víz. Valamiből több kellene, vagy kevesebb? Iwagumi akvárium, sehol nincs árnyékban...
 
Profi riccardia tulajoktól kérdezném, mi kell ahhoz, hogy szép élénkzöld legyen a színe? Kb. 1 hónapja került az akváriumba, a 2. hét után elkezdett sötétebb lenni a színe, foltokban be is barnult.
Ezeket kapja 180l-re: ATI lámpa, Planter napi 6ml, NO3/PO4 15/1.5ppm, RO víz. Valamiből több kellene, vagy kevesebb? Iwagumi akvárium, sehol nincs árnyékban...
Szia Norbi.Foszfátot adagolhatnád azt nagyon szeretik nálam a mohák.De Te is tudod ez a Riccardia milyen k*csög is tud lenni ha úgy tartja kedve [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Én is tervezek egy kockában lávakövön tartani, CO2 lesz, fény is, de mivel garnélák jönnek majd ide, nem akarom agyontápozni.
Szerintetek minimál tápozással tud szép lenni? Vagy felejtős?
 
Szia Norbi.Foszfátot adagolhatnád azt nagyon szeretik nálam a mohák.De Te is tudod ez a Riccardia milyen k*csög is tud lenni ha úgy tartja kedve [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Foszfátot nyomom, nem is keveset, most 10ml-t naponta, saját keverés porból. 1.5 ppm körül van jelenleg, nagyon túllőni nem akarom. Most tényleg eléggé k.csögösködik, amikor beraktam az akváriumba, kicsattant, olyan szép zöld volt. Az az érdekes, hogy többeknek low-ba gyönyörűszép, high-tech-ben meg nem mutatja az igazi formáját. De erre is van ellenpélda, pl. @inadsz legendásan szép riccardia tenyészete, vagy a GA akváriumaiban.
Fene se érti ezt, egyelőre várok, hátha megembereli magát (n)
 
Utoljára módosított:
Foszfátot nyomom, nem is keveset, most 10ml-t naponta, saját keverés porból. 1.5 ppm körül van jelenleg, nagyon túllőni nem akarom. Most tényleg eléggé k.csögösködik, amikor beraktam az akváriumba, kicsattant, olyan szép zöld volt. Az az érdekes, hogy többeknek low-ba gyönyörűszép, high-tech-ben meg nem mutatja az igazi formáját. De erre is van ellenpélda, pl. @inadsz legendásan szép riccardia tenyészete, vagy a GA akváriumaiban.
Fene se érti ezt, egyelőre várok, hátha megembereli magát (n)
Biztos besértődött, hogy legútóljára tetted be az akvába. :D
Nálam úgy nőtt ilyen csodagombóccá, ahogy láttad, hogy a következőket kapta: CHD mini, üveg skimmer 24 órában, 2db C A601 az akva felett, no2 és po4 0 körül, no3 20-30 (ami tudom hogy a zöld pont miatt nem jó kombó) GA tápok EI szerint, semmi carbo (nem is szerette, mikor volt) 15ppm körüli 12 órás CO2
Szóval volt habzsi rendesen. ;)
Lowtech is elvan, de már nyúlik, sötétedik, pedig hazai vizek...

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Nálunk GA tápokkal a legszebbek. Szerintem csipázza a sok tápot. Ezért pl vékony tápozással igazán sosem olyan élénk zöld.
Persze így is működik. Pl itt: https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/24609349147/in/dateposted-family/

GA táppal inkább egy salátára hasonlít :) https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/35194405755/in/dateposted-family/

Megoldás lehet az extra foszfát vékony táp mellé, de annyira nem lesz élénk és nagylevelű mint EI mellett.
A korább akváriumokat EI szerint tápoztam, nálam akkor is barnult. Mondjuk akkor carbot is adagoltam.
Ami most van, annak inkább saláta forma levelei vannak, de nem az a szép üdezöld.
Hozza az új leveleket is, úgyhogy még visszatérhet az eredeti állapotába. Nem mondanám, hogy könnyű növény, ahogy a leírásában is szerepel, amilyen szép, olyan trükkös...



Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
 
Biztos besértődött, hogy legútóljára tetted be az akvába. :D
Nálam úgy nőtt ilyen csodagombóccá, ahogy láttad, hogy a következőket kapta: CHD mini, üveg skimmer 24 órában, 2db C A601 az akva felett, no2 és po4 0 körül, no3 20-30 (ami tudom hogy a zöld pont miatt nem jó kombó) GA tápok EI szerint, semmi carbo (nem is szerette, mikor volt) 15ppm körüli 12 órás CO2
Szóval volt habzsi rendesen. ;)
Lowtech is elvan, de már nyúlik, sötétedik, pedig hazai vizek...

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Gondoltam is rá, hogy visszaviszem, biztos megszokta a jó újpesti levegőt :D
Mondtam én neked, hogy ez nem lesz egyszerű történet, valamiért engem nem szeret ez a moha....

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
 
Profi riccardia tulajoktól kérdezném, mi kell ahhoz, hogy szép élénkzöld legyen a színe? Kb. 1 hónapja került az akváriumba, a 2. hét után elkezdett sötétebb lenni a színe, foltokban be is barnult.
Ezeket kapja 180l-re: ATI lámpa, Planter napi 6ml, NO3/PO4 15/1.5ppm, RO víz. Valamiből több kellene, vagy kevesebb? Iwagumi akvárium, sehol nincs árnyékban...
Nálam kb. ajánlott GA tápozás mellett egy kis plussz foszáttal (1 körül) jól érzi magát. CO2, carbo is megy. A fényt szereti, ahol kevesebb jut ott lesz ritkább. Csapvizet használok 12nk körüli általános keménységgel.
https://akvakertesz.hu/threads/ewoquian-cove.6970/#post-387521
 
Lehet pillanatragasztóval ragasztani? Balázsnak bevállt ahogy pala kövekre ragasztotta? Nem hal bele a ragasztásba?
 
Sziasztok!
Egy érdekességét szeretnék ebben a topikban megosztani. Pár éve kaptam Riccardiát melyből véletlenül került a kerti -tóba is egy kevés. Az adott évben ugyan fonalalgával egybenőve de annyira szaporodott, hogy folyamatosan le kellett a víz tetejéről szedni és kidobni. Ez még talán nem meglepő. De! Azóta éltelt pár év, tél, nyár, tél,... és azóta is folyamatosan nő és szaporodik. GA shop alapján 22-28 fokot a hőm.tartománya, de ezek alapján elég strapabírónak tűnik. Simán kibírja azt is, hogy a tó tetején befagy.😮
Valaki? Hasonló tapasztalat?
 
Back
Oldal tetejére