• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Riccardia Chamedryfolia - Mini Pelia

Köszi Barnapl megtaláltam, tetszik is nagyon :) Csak találjam ki hol s mire alkalmazom majd :) ez a turmixolás azért hidegrázós :)
 
Ezt a joghurtot ki kell próbáljam.

Én már kipróbáltam, meg azt is hogy kihagyom a joghurtot a keverékből :)
Egy lávakövet bedörzsöltem egy kis mohával, azt ment a párába, fény alá és naponta néhányszor be lett permetezve RO vízzel. Néhány hét után már szépen elindult a riccardia és mehetett a víz alá. Low tech-ben szép lassan fejlődik azóta is.

26075492234_616b7f308c_c.jpgP1160392 by Zsolt, on Flickr

Lehet csak nekem nem jött be annyira a joghurtozás, de én maradok a sima joghurtmentes verziónál :)
 
Egyszer volt, hol nem volt,Takashi Amanonak egy videoja,ahol egy bárddal aprította a mohát, mintha petrezselymet vágna.
Az elkészült masszát rákente a sziklákra még a feltöltés előtt.Szép lett :)
 
Tapasztalt riccardia tartokhoz lenne kerdesem. Full ADA system mellett kell-e neki adagolni plus foszfatot vagy special lights? Mert lassan egy honapos a cucc es csak algafogonak volt jo. :D
 
Érdekes amikor valamit az elejéből elolvas az ember milyen kis infó kincsekre talál. 2010-ben ennyire nehéz volt megszerezni a növények királynőjét? Változnak az idők. Most meg mindenhol van és talán nem is keresik annyian mint akkor. Pedig szerintem nem sokat változott külsőre vagy igényre, max annyit, hogy mostanság ha valaki vesz kéz alól, nyomokban garnélát tartalmazhat.
Viccet félre téve Ragasztottam már kőre fára, a johurutos megoldást kihagyom mert nincs hozzá hely, és üres akva sem. Kérdésem az lenne, hogy kötözni lehet gyökérre? Most összegyűlt egy kisebb mennyiségem és lenne hova tenni de nem tudom mennyire állja meg a helyét ha gyökérre kötözném. És ha igen lehet akkor miként? Vékonyan felpakolva esetleg pikkelyenként? Ha valaki tudna benne okítani, esetleg némi gyakorlattal rendelkezik, szórhatna egy kis infó töredéket amit felhasználva nagyobb önbizalommal szedném le a kövekről.
Köszönet.
 
Back
Oldal tetejére