• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rhizoclonium "a legyőzhetetlen"

Sziasztok!

Nálam is belepett mindent az alga, és rá is eresztettem Amanokat, de úgy nézem, nem igazán tesznek az ügy érdekében semmit (nem eszik az algát :( ) Mit tegyek, hogy kicsit belelkesítsem őket?

Ha rhizod van ne az amanokra varj. Co2 vagy levegő csővel simán szìvd le, el fog tűnni.
 
Easy carbot, CO2-őt elméletben ez se szereti, de nálunk mindenféle alga (Rhizo nem volt) visszaszorult Phyton Git használatával, amint abbahagyjuk, kezdenek visszajönni. Talán egy támogatás Phyton Gittel jó lenne a növényeknek. Amit csak tudsz, szedd ki manuálisan, tekerd fel fogpiszkálóra vagy fogkefére. Az állatokra pedig jellemző, hogy vannak kedvenc ételeik és másokat csak akkor fogyasztanak, ha ráfanyalognak. Szóval ha van más finomabb alga vagy halkaja vagy valami a vízben, akkor lehet, hogy addig nem fognak hozzányúlni. Nálunk az amanok pl a kékalgát csak letépkedték és a szűrő szívta fel, szóval nem biztos hogy egyáltalán megeszik, még akkor se ha éheztetve vannak.
 
Sem ez az alga sem az előző nem tápozás miatt van/volt. Így ez a mostani sem a táp hibája.
Vannak bizonyos esetek amikor megjelenik, de ha egyszer leírtod rendesen utána sosem jön vissza.

Próbáld meg a peroxidot ellene. Black out-ot sem szereti. A döglődő algát pedig örömmel fogyasztják az amano garnélák. Ha kellő számú van belőle.

Több helyen lehet olvasni, hogy megnövekedett szilikát-ra jelenik meg, de olyan helyen is megjelenik, ahol nincs ilyen probléma.
Nekünk egyszer volt szerencsénk hozzá, akkor egy nem akváriumba való követ tettünk be és nagy valószínűséggel ez borította az egyensúlyt.

Szedd le kézzel amit le tudsz szedni. Adagolj rá bőséges peroxidot. Ha tudod növeld meg az amanokat az akidban. Az alga ki fog pusztulni.
Twinstarral egyutt is lehet adagolni a peroxidot?:D
 
Most nekem is előjött ez a csúnyaság,és nehezen birkózom meg vele. Volt már black out (3 nap), takarítottam aljzatot, emeltem a tápot, és még a flowt is feljebb nyomtam. 112 liter, ex 1200 lily nélkül, csak magában a cső, 5-6 ml micro macro, 3 ml carbo, most lett csere lámpa quad 4X24w lámpa, co2 már estefele sárgában, és még mindig terjed. Főleg előtérben monte carlon illetve a parvulán, de bőségesen van a mohán is. Naponta szedtem / szedem ki, de kb ugyanannyi vissza is jön. Annyi hogy nem szoktam inkább csak 2 hetente vizet cserélni. ph 6 körül (neptun cseppteszt). Összkemény: 10 Karbonát: 5
Elfogyott az ötlet. Egy probléma, hogy szinte nincs benne élőlény, mert egy helena meg néhány kis pajzscsiga grasszál benne. Tudom, hogy oto meg amano kicsit javítana, de itt nem könnyű őket beszerezni, meg egyébként is a kiváltó okot szeretném megszüntetni. Ötlet? Előre is köszönöm.
kac
 
Szia! Nekemis volt tavaly en ugy szuntettem meg h hetvegere co2 es tapozast leallitottam csak feny es szures ment. Hetfore minden algatipus eltunt es a novenyek is ugrottak egy nagyot. Nemtudom h ez altalanosan mukodik-e vagy csak pont jokor es jot csinaltam ezzel de ha semmi nem hasznalt egy probat megerhet de nem 100% h mukodni fog, azis lehet h rosszabb lesz.
 
  • Like
Reactions: kac
Ja igen es ha teheted cserelj elotte vizet, ha van ra mod full ro legyen igy minimalizalod az algasporak bejutasi modjat. Es hasznald a lilyt :)
 
És ettől tényleg eltűnt? Hmm.. legyen kipróbálom, sokkal rosszabb már úgysem lehet. Köszönöm.
 
Én is úgy 2 napja lekapcsoltam a CO2-t, és most nem "szőrösödik" az üveg, de most meg az amanóim őrült módjára száguldoznak az akváriumban.
 
Levegoztess szerintem egesz nap hatha penyugszanak ha nem szerintem a ph-val lesz gond
Én is erre tippelek, mert múltkor is próbálkoztam a CO2 elzárásával, akkor is megőrültek, mikor meg kinyitottam, egy idő után lenyugodtak. Most is visszadugtam de csak fél gőzzel megy, 2-3 másodpercenként 1 bubi.
 
Végigolvasva a témát olvastam pár megoldást ez ellen a rondaság ellen.Én sajnos nem birom legyőzni:confused:
Az aki kb 3 hetes,30 as kocka.A szűrést egy tetra600 végzi.Emeltem a co2-n.Üzembe helyeztem egy twinstar minit is.
A tápozás 1 ml/nap heti 2 vizcsere.Regelente tápozok de vizet délután van időm csak cserelni,ilyenkor többet is kéne tápozni ? De mikor hogy ?
Köszönöm ha valaki tud segiteni illetve kijavitani,hogy mit is kéne másképpen.:)
 
Lehet, hogy nekem nem is fonál algám van, hanem ez?! :(
Holnap vízcsere előtt csinálok pár képet és megkérdezlek benneteket. :)
 
Nekem a takarítóbrigád és a lámpaemelés segített nagyon sokat. Ha teheted ezekkel próbálkozz. Sok sikert
 
Lehet, hogy nekem nem is fonál algám van, hanem ez?! :(
Holnap vízcsere előtt csinálok pár képet és megkérdezlek benneteket. :)

Nos, kivel állok szemben? :)
564123462image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

307047510image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Sikerült nálam is megtelepednie a majd 4 hetes akváriumban. Manuálisan szedegetem valamennyire, de csak kihuzogatnám a növényeket, szóval csak óvatosan. Az amanoim a Ramirezik miatt bujkálnak csak éjjel dolgoznak, nem bírnak vele.
Kérdésem az lenne, hogy Twinstar használ-e ellenük valamit?

üdv.: Norbi
 
mit tanacsoltok ha a rizo egy low techbe jelenik meg , ahol se tap se sok feny nincs, viszont jo szures ?
 
Back
Oldal tetejére