• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rhizoclonium "a legyőzhetetlen"

Ebben ne legyél biztos, max a tápozást kihúzhatod a felülvizsgálandók listájáról :D
Biztos vagyok benne (pszichológiai hadviselés :twisted: )... amúgy is teljesen elrákosítom az akvit hamarosan amanokkal.
Tegnap megint megellett az egyik redcherry... már így is kb. 8-at sikerült megszámolnom a 3 nagyon kívül... mi lesz itt?! :wtf:
 
Hali!
Gondoltam,ide is rögzítem,az amanok gyönyörűen megoldották a problémámat és kipucolták az gyepet,eltüntették a rhizot!
Köszi a tanácsot,csak ajánlani tudom mindenkinek! :)
 
Sziasztok!

Hát az a nagy csúnya helyzet ,hogy nekem is megjelent ez a szörnyűség... Elmesélem ,hogy is kezdődött.. Egy szép napon kapot az akim egy red moort amit gyönyörűen bevontam mohával. A mohán kezdett elszaporodni az alka és borzasztóan beterítette... ezért kivettem az akiből és próbacseresznye beleraktam a garnélásba amiben 22 amano és egyéb nagy számban meggtalálható garnéla közé. A tapasztalatom az volt ,hogy teljesen megtisztították. Nos időközben a nagy akiban maradt egy kis darab és ez lett a fertő mert ,hogy átváltottam 50%-os vízcserére és levettem az esőztetőt a szűrőről ,hogy nagyobb flow legyen. Nos ez volt nagy hiba mert szélsebesen elterjedt minden növényemre :( Katasztrófa így visszaáltam az 1/3-os vízcserére és beszereztem egy raj amanot illetve visszaraktam az esőztetőt az egyenletesebb flow kedvéért na meg ,hogy az álatkák tudjanak mozogni. Most kivárás van hamarosan elmesélem a tapasztalataimat ,de bízok az amanokban :)
 
Hála istennek nekem is megjelent vagy 2 hete, előtte BGA volt azt blackout-tal eltüntettem, most meg megint megkaptam ezt a trutyi algát párosítva néhol megjelenő staghornnal az előző setup is ezért lett szétszedve mert rá lett fogva a bazalt kövekre az alga megjelenése. A mostanit nem is nevezném setup-nak mert nincs benne se kő se fa csak Manado, Co2 megy ezerrel, a flow-n állítgattam szemre jónak tűnik, 2 eheim (2224,2226)dolgozik a szűrésen ebből az egyik elvileg beállt szűrő a világítás okés. A tápozásom az egy kicsit érdekes, heti vízcseréknél 130 literre 20 ml tropica PTN és naponta 2 ml webshop link moderálva-es kevert macro ez a kombó lehet nem a legjobb!!!
Mindennap leszedem amit tudok, de másnap reggel mikor benézek az akiba, kb. mintha előtte nap ki se szedtem volna azt a trutyit! Nagyon utálom, gusztustalanul néz ki, belep mindent, megfolytja a növényeket, hullámzik mint annó Pekinkben az ötkarikás játékokon a nézők, a a blackout se nagy fegyver ellene, a csúnya rozsdabarna színéről nem is beszélve.
A nagy helyzet az, hogy tanácstalan vagyok ezzel az algával szemben, fogalmam sincs mit kéne tennem ellene. Eddig sima csapvizet használtam, most már veszek RO vízet, eddig 20 liter került bele vízcserekor és amin meglepődtem, hogy ezek után is 10-es a KH teszt, pedig a sima csapvizem 11-12 KH-s. Valahol olvastam, hogy a 3%-os hidrogén-peroxid kinyírja, de meddig 2 hétre eltünteti aztán jön megint, na meg a rákjaimnak sem akarok rosszat, szóval a cél, hogy meg kellene találnom az okozóját ennek, a gyökereinél elfolyatni ezt a trutyi algát!!!
 
Sem ez az alga sem az előző nem tápozás miatt van/volt. Így ez a mostani sem a táp hibája.
Vannak bizonyos esetek amikor megjelenik, de ha egyszer leírtod rendesen utána sosem jön vissza.

Próbáld meg a peroxidot ellene. Black out-ot sem szereti. A döglődő algát pedig örömmel fogyasztják az amano garnélák. Ha kellő számú van belőle.

Több helyen lehet olvasni, hogy megnövekedett szilikát-ra jelenik meg, de olyan helyen is megjelenik, ahol nincs ilyen probléma.
Nekünk egyszer volt szerencsénk hozzá, akkor egy nem akváriumba való követ tettünk be és nagy valószínűséggel ez borította az egyensúlyt.

Szedd le kézzel amit le tudsz szedni. Adagolj rá bőséges peroxidot. Ha tudod növeld meg az amanokat az akidban. Az alga ki fog pusztulni.
 
Köszi Viktor a tanácsot, a peroxidnál a 3% az valami keverési arány? Ezt így lehet venni? Valamint van 3 amanóm, nem fognak kimúlni szegények tőle?
 
hectorvti said:
Köszi Viktor a tanácsot, a peroxidnál a 3% az valami keverési arány? Ezt így lehet venni? Valamint van 3 amanóm, nem fognak kimúlni szegények tőle?

Így lehet venni patikában. Kikeverik neked. Ócsó ;) Ne a garnikra fújd, akkor nem lesz gond.
 
Köszi a segítséget, akkor elvileg a tápozásom jónak tűnik: 1 héten 1x vízcsere után 130 literre 20 ml tropica PTN és naponta 2 ml webshop link moderálva-es macro ?!
 
hectorvti said:
Köszi a segítséget, akkor elvileg a tápozásom jónak tűnik: 1 héten 1x vízcsere után 130 literre 20 ml tropica PTN és naponta 2 ml webshop link moderálva-es macro ?!

Ezt inkább a forgalmazótól kellene megkérdezned, nem ismerem a tápot.
 
Szia Viktor!

Ez a peroxid projekt engem is nagyon érdekelne, ezért lenne pár kérdésem. Nem vagyok vegyész, ezért az első kérdés lehet, hogy banális. Peroxidként, vagy hidrogénperoxidként kell kérni? 160 literes akihoz mennyi 3%-os oldatot kell kérni a patikában? Egyáltalán hogyan kell használni. Csak beöntöm és kész, vagy...? Most tervezem, hogy a "barna trutyit! én is megint eltávolítom kézzel /+ fogkefe/ amennyit csak tudok, és ezzel egyidejűleg ezt a peroxid bulit is bevetném. Ja, még csak Oto harcsák vannak. Bírni fogják?
Köszönöm szépen.
Üdv: tipegő
 
tipego said:
Szia Viktor!

Ez a peroxid projekt engem is nagyon érdekelne, ezért lenne pár kérdésem. Nem vagyok vegyész, ezért az első kérdés lehet, hogy banális. Peroxidként, vagy hidrogénperoxidként kell kérni? 160 literes akihoz mennyi 3%-os oldatot kell kérni a patikában? Egyáltalán hogyan kell használni. Csak beöntöm és kész, vagy...? Most tervezem, hogy a "barna trutyit! én is megint eltávolítom kézzel /+ fogkefe/ amennyit csak tudok, és ezzel egyidejűleg ezt a peroxid bulit is bevetném. Ja, még csak Oto harcsák vannak. Bírni fogják?
Köszönöm szépen.
Üdv: tipegő

3 %-os Hidrogén Peroxid oldat. 160 literes akváriumhoz vehetsz 150ml-t legalább. Ez kb 1 kezelésre el is megy ha túlságosan fertőzött az akvárium.
Ha meg kell ismételni, akkor megint kell egy ilyen mennyiség 3-4 nap múlva. Ne használd két egymást követő napon, mert a H2O2 megkínozza a növényeket is és a gyors ismételt kezelésnél már nem lesznek annyira ellenállóak a kezeléssel szemben.

Fogsz egy fecskendőt. Felszívod a cuccot az üvegből. Lekapcsolod a szűrőket kb 15-20 percre. És beinjekciózod a kérdéses területeket.
Fontos! Ahogy a Carbo ez is extra káros hatással lehet néhány növényre, ami a carbora is drasztikusan reagál. Pl érzékeny mohák, Cryptok stb nem szeretik. Lehetőleg rájuk ne nyomj direktbe.

Az algás területek rendes bubizásba kezdenek majd. A szűrő visszakapcsolás után pedig 3-6 órával a gyenguszabb algák feladják a küzdelmet. A többieknek kell pár nap.
Ecsetre több kell, de pl fonálra, barna algára, cyanora kevesebb.

Érdemes a kezelés után vízcserét nyomni 1-2 nappal.

Otocinclusnak nem lesz baja.
 
Hûû ezt a módszert még nem hallottam. 63l-es aksiba mennyit kell rakni? Nagyon elszaporodott nálam. Az állatoknak nem lesz bajuk? Tele van octokkal cherry amano garnikal neon halakal.
 
Nekem bevált, ezt a peroxidos dolog, kipucolta az akit, az már a szomorú valóság, hogy 3-4 nap múlva kezd visszajönni, szóval nálam valami nem stimmel! De a kezelés sokat segített, minden élőlény megmaradt, a viselkedésük sem változott meg és még az amanók is simán átvészelték!
 
hectorvti said:
Nekem bevált, ezt a peroxidos dolog, kipucolta az akit, az már a szomorú valóság, hogy 3-4 nap múlva kezd visszajönni, szóval nálam valami nem stimmel! De a kezelés sokat segített, minden élőlény megmaradt, a viselkedésük sem változott meg és még az amanók is simán átvészelték!


Mikor indítottad az akit? Ez a fránya alga álltalában ilyenkor jelentkezik, de okozza gyenge szűrés, ammónia jelenléte, Co2 probléma, vagy helytelen tápozás /alacsony tápanyagszint/ is. A világításon mindenképpen vegyél vissza, amíg teljesen meg nem szűnik kb napi 4-5 óra 1/2 teljesítményen, napi vízcsere, ilyenkor távolíts el annyi algát amennyit csak lehet, pár nap esetleg 1 hét aztán el kell tünnie ha mindened rendben van. érdemes egy alapos nyírást csinálni, parvula, lilaeopsis, esetében mindíg bevált-persze ha minden más OKÉ ! A peroxid csak tüneti kezelés.

Ui: szerintem a legkönnyebben leküzdhető alga.
Üdv:w-rig
 
w-rig said:
hectorvti said:
Nekem bevált, ezt a peroxidos dolog, kipucolta az akit, az már a szomorú valóság, hogy 3-4 nap múlva kezd visszajönni, szóval nálam valami nem stimmel! De a kezelés sokat segített, minden élőlény megmaradt, a viselkedésük sem változott meg és még az amanók is simán átvészelték!


Mikor indítottad az akit? Ez a fránya alga álltalában ilyenkor jelentkezik, de okozza gyenge szűrés, ammónia jelenléte, Co2 probléma, vagy helytelen tápozás /alacsony tápanyagszint/ is. A világításon mindenképpen vegyél vissza, amíg teljesen meg nem szűnik kb napi 4-5 óra 1/2 teljesítményen, napi vízcsere, ilyenkor távolíts el annyi algát amennyit csak lehet, pár nap esetleg 1 hét aztán el kell tünnie ha mindened rendben van. érdemes egy alapos nyírást csinálni, parvula, lilaeopsis, esetében mindíg bevált-persze ha minden más OKÉ ! A peroxid csak tüneti kezelés.

Ui: szerintem a legkönnyebben leküzdhető alga.
Üdv:w-rig

Az aki már pöfög vagy 4 hónapja, szóval szerintem a szűrésemnek rendben kellene lennie (2226 és 2224), amit megfigyeltem, hogy az üvegemen kezd pont alga is jönni nem sok de van. A fény az úgy van hogy 70W-al kezdek, ami 13:30-kor kapcsol, erre rá még 70 watt 4-kor a 140W megy egészen este 8-ig utána csak 70W este 9-ig. A tápozásom 130 literre a következő vízcsere után TPN 20 ml/hét, TPN+ kéthetente 20 ml <--- szerintem ezzel lesz a probléma, a CO2 nagynyomású difúzorral beoldva!
 
Ekkora fénynél kevés a tápozásod. Porokból keverj macrot, azt add a sima TPN mellé naponta. A sima TPN-ből heti 2-3x adnék kb. 13 ml-t. A TPN+ nem kell.
 
hectorvti said:
Az aki már pöfög vagy 4 hónapja, szóval szerintem a szűrésemnek rendben kellene lennie (2226 és 2224), amit megfigyeltem, hogy az üvegemen kezd pont alga is jönni nem sok de van.

Azért nézz rá, hogy van e mindenhol rendes áramlásod. Amióta betettem egy 1600-as Koraliát a 2075 mellé, nekem megállt a BBA.
Egyébként miért világítasz 140W-al? A 70-et kevésnek találod? Nálam 40W LED megy a 126 literhez 8 órán át, így nagyjából annyi fényem van mint a gyári 2x24W T5-el, és minden fejlődik rendesen.
 
Igen,itt a fő problémát a fénynél látom,1w/l -nél többet nem igazán érdemes világítani,mert már így is egy csúcsra járatjuk az akit.Meg lehet csinálni,de akkor már a szűrésszel,forgatással ,táppal ,co2-vel is utána kell menni,különben jönnek a problémák.Etetjük fénnyel a növényeket,de co2,tápot nem adunk annyit,hogy elég legyen.Egyre több fény,egyre több co2,táp....
Az sem szerencsés,hogy szétdarabolod a világítást.Nyilván érzed,hogy sok,ezért folyamodtál ehhez.Emeld inkább feljebb,ha nem tudod másképp megoldani.(ezt én kétségbe vonom nálad :) )
Egyszerre kapcsoljon az összes fény.Nálam 4x24 megy egyszerre,de csak 6órát(102l),15cm-re vannak a csövek,de nyugodtan emelhetném feljebb is.

Egyébkén nekem is volt az előző akiban ilyen algám,a megemelt táp hozott eredményt,miután eltűnt,visszaálltam a normál adagra.
 
Ne csodálkozz, nagyon gyengén tápozol :!: ! Én 140 Literre 14 Ml TPN. 8Ml GA. Macro 7Ml Easy Carbo,-ez naponta + 1MLl Easy Life Fosfo/2 naponta.Vízcsréknél dupla adag táp megy!
-A TPN-ről jó ha tudod , ki kell számolni megvilágítástól függően a pontos adagot, ezt a GA. oldalán a TPN. tápnál megtalálod a képletet hozzá. A TPN+ nagyon kevés káliumot tartalmaz azt mindenképen pótolni kell. Valószínű tényleg a táppal lessz a bibi! Mondjuk én 1W/L felett világítok!

Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére