• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rhizoclonium "a legyőzhetetlen"

blackoutot en is csinaltam de nem sokat ert, nem tudom ha a szumatraiakat ra lehetne eheztetni :D
A black out csak annyit ért, hogy meggyengültek és a mollyk örömmel vetették rá magukat, kis pamacsokba szedegették ki a parvula közül...
 
Nálam is megjelent ez a rondaság a kérdésem az lenne hogy okozhatják e az újonnan beszerzett seiryu kövek? Nem savaztam csak lemostam és így kerültek bele a már működő akváriumba.
(Úgy vettem észre hogy ekkor kezdtek megjelenni)
Szerezzek be szilikát tesztet?
 
Az áramlás erősítésével és a higénia fenntartásával lehet ezeket a " szörnyeket" kordában tartani úgy hiszem.
Nálam is megjelent ez a rondaság a kérdésem az lenne hogy okozhatják e az újonnan beszerzett seiryu kövek? Nem savaztam csak lemostam és így kerültek bele a már működő akváriumba.
(Úgy vettem észre hogy ekkor kezdtek megjelenni)
Szerezzek be szilikát tesztet?
Szerintem nem kezelted le jól a követ, de ez csak tipp!
 
ááááá

1 napra félállásban maradt az befolyócső elzárója, tehát fél flow-on ment a szűrő... :(

hihetetlen, de ennyi elég is volt az aksinak, a parvula tele lett barna vattacukorral és rengeteg zöld szál jelent meg a növényeken, köveken.

mivel flow alig volt, a co2 sem tudott eljutni sok helyre, kék volt a drop checker.

elvileg, ha beáll újra a co2 szint, el kéne hogy tűnjön magától?

amit tudtam lefogkeféztem és kiszedegettem a parvulából, de azért nagyon sok megmaradt még így is.

a növények leveleiről pedig nem is tudom leszedni a zöld szakállt(szerintem az)

blackout nem olyan régen volt, nem kínoznám vele a növényeket újra...
 
Valami nagyon nem ok ezzel az akváriummal. Friss indítás de talán már elmúlt 1-2 hetes?
RO vízzel cserélsz? Vagy csapvíz megy?

meleg víz, rossz csap víz, elégtelen CO2. Ezekre voksolnék.

3 hetes az akvárium.
Teljesen RO vízzel cserélek (jelenleg 8-as víz jön belőle). SaltyShrimp GH+-al sózom vissza a vizet 130 körüli TDS-re.
Víz 22 fok környékén van.
A CO2-nél lehet valami nem okés szerintem.
A DC így néz ki:
IMG_3586.JPG
egy jbl teszt értékek(bár szerintem nem a legjobb ez a termék)
IMG_3580.JPG
pár videó:
én is a CO2-re gyanakszom, de nem értem, hogy mi a baj, mert elvileg ennyinek elégnek kell lennie.
 
CO2-t csavarj rá egy picit. Neked ha jól rémlik magasabb az akváriumod nem szabvány 60-as.
A felszín mozgás erős ez is lehet az oka, hogy kevesebb a gáz.
A talajra nem nagyon forog a CO2. Ez lehet magyarázat a gyep gyengélkedésére.

A Rhizo miatt ne aggódj. Most még rendben az akvárium sajna a gyeped innen eltart majd egy ideig mire felépül. Lehet pótolni kellene.

Ez a Rhizo! :) Úgyhogy látod nálad szinte minden rendben :) :)

18558583_1317196961734452_1677759175494512164_o.jpg
 
CO2-t csavarj rá egy picit. Neked ha jól rémlik magasabb az akváriumod nem szabvány 60-as.
A felszín mozgás erős ez is lehet az oka, hogy kevesebb a gáz.
A talajra nem nagyon forog a CO2. Ez lehet magyarázat a gyep gyengélkedésére.

A Rhizo miatt ne aggódj. Most még rendben az akvárium sajna a gyeped innen eltart majd egy ideig mire felépül. Lehet pótolni kellene.

Ez a Rhizo! :) Úgyhogy látod nálad szinte minden rendben :) :)

View attachment 31787
Csavartam feljebb egy picit :) addig fogom amíg kicsit lime nem lesz a drop checker.
Szűrőt kicsit visszavettem:
IMG_3588.JPG
ez még így oké vagy sok fojtás a szűrőnek?
40 cm magas az akvárium egyébként, tehát nem sokkal nagyobb mint a szabvány 60-as
 
Back
Oldal tetejére