• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Revival

Nos, vidékről nem a pagoda vagy wabi képeket hoztam, hanem egy újonnan indított akvárium (40x30x30). Ebből, 9 darab van.
A cél, caridina tartása, kevés macerával.

Ez most egy újabb teszt, amihez csak 2 hetente fogom látni, és hozzányúlni, ha szükséges.
Ha ez sikeresen indul, akkor követi a többi 8, és küllőn naplót fogok nyitni.

Technikai adatok:
méret: fentebb leírtam
fény: kínai csíptetős led lámpa. (12,00 – 19,00)
víz: RO visszasózva, 160 TDS.
a többi meg látszik a képen

IMG_20210110_142416.jpg

IMG_20210110_142358.jpg
 
Olyan bosszantó, hogy hiába van bekapcsolva a követés, csak most jelent meg egy értesítés, és egy decemberi posztnál indított. :mad:
Nagyon izgalmas, hogy egy ilyen kalandba belefogsz. Jól sejtem, hogy garnélák irányába indítod a projektet?
 
Olyan bosszantó, hogy hiába van bekapcsolva a követés, csak most jelent meg egy értesítés, és egy decemberi posztnál indított. :mad:
Nagyon izgalmas, hogy egy ilyen kalandba belefogsz. Jól sejtem, hogy garnélák irányába indítod a projektet?
Jó a sejtésed. :) ;)
 
Vidék:
A "Pagoda" berendezés megszünt. 59 garnélát szedtem ki belőle. Ez jó, ahhoz képes hogy 6 vagy 8 darabbal indítottam.
A köveken kívül, minden kuka.
Most felkerült a helyére, ahova tervezem.
Most csak a új scape kell kitalálnom.

IMG_20210124_011749.jpg

A nejem, felkeltette a figyelmemet, hogy itt meleg lesz, és hogy ne keljen mennie álandónak a ventilátornak, nem e tudok valami melegebb vizes berendezést
A terv, valami bonsai fás volt.
Elgondolkodtató a sulawesi berendezés.
Aki jártas ebben, nyugodtan, adhat tanácsokat, hardscape, és növényzet.
 
Január első hetében, mikor egy hétig vidéken voltam, kifogyott a CO2. A három akvárium közül, ezt viselte meg legjobban. Következő nap, ki is cseréltem a palackot. Beborított a alga. Kapott egy 5 napos BO. Növény nyírás és ritkítás, és szűrő takarítás.

A 10 kg palack,3 akváriumra, 454 (+ -2nap, mert nem tudom pontosan, mikor fogyott ki)) napig volt elegendő.

Kezd visszaállni a normális kerék vágásba.

A mostani állapot:

IMG_20210125_192348.jpg
 
Nagyon szépek lettek!

Sulawesi akváriumba nem sok növény marad meg a 28-30 fok miatt. A scape is inkább a bujkálást szolgálja. Ráadásul a siker titka a full algás fal és dekor, mert ezek szinte csak a biofilmet legelik.
Ebbe azért valami komolyabb kellene.
 
Folytatom, azzal ami a tegnap lemaradt, szintén vidék.

A 4 deszantos közül, csak 3 maradt meg. Nagyon bujkálnak, és ezen nem is csodálkozom.
Azon csodálkozom inkább, hogy még élnem, ilyen paramétereknél amit mértem.:D

Víz hőfok: 13 fok
TDS: 203ppm
PH: 7,4
Fe: 0,03 körüli
PO4: 0,02
NO3: 0,05

Csináltam 10 literes vízcserét, és ezt már nem is sóztam, és így lett a TDS 168ppm.

Fel porszívóztam a talajt, mert a csigák elégé be💩:D
Beüzemeltem egy 25W fűtőt, 20 fokra beállítva.

IMG_20210207_132829.jpg


Ezeknél semmi baj, ők már megszokták ezt a pincei 13 fokos klímát. Most is láttam köztük, vagy 3 petés mamit.
IMG_20210207_132905.jpg

IMG_20210207_132936.jpg
 
Sulawesi akváriumba nem sok növény marad meg a 28-30 fok miatt. A scape is inkább a bujkálást szolgálja. Ráadásul a siker titka a full algás fal és dekor, mert ezek szinte csak a biofilmet.
Tudom, már utána olvastam. Lenne vagy 5 növény ami bírná ezt a hőt.

De már eldöntöttem, nem lesz sulawesi-s, mert nekem egy kicsit bonyolult. Vagy inkább azt mondanám, hogy több odafigyelést igényel. És úgy hogy csak 2 hetente látnám, ezt inkább hanyagolnám. Talán majd ha oda költöztünk.

De a bonsai fáról is lemondtam, mert Balint ezt már elsütötte.:D
Ebbe azért valami komolyabb kellene.
A komolyabbat, én inkább egyszerűbbnek mondanám. Van egy pár fa darab, növényesítve, ami áznak vödrökbe.;)
 
Tudom, már utána olvastam. Lenne vagy 5 növény ami bírná ezt a hőt.

De már eldöntöttem, nem lesz sulawesi-s, mert nekem egy kicsit bonyolult. Vagy inkább azt mondanám, hogy több odafigyelést igényel. És úgy hogy csak 2 hetente látnám, ezt inkább hanyagolnám. Talán majd ha oda költöztünk.

De a bonsai fáról is lemondtam, mert Balint ezt már elsütötte.:D

A komolyabbat, én inkább egyszerűbbnek mondanám. Van egy pár fa darab, növényesítve, ami áznak vödrökbe.;)
Dehogy sütöttem el. Annyi féle bonsai stílus van, hogy az csak na.
 
Back
Oldal tetejére