• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Revenant

Lenartz

Kertész szaki
Sziasztok!

Két év kihagyás után, költözés után az új lakásban van lehetőségem visszatérni a hobbiba. A régi cuccaimból megtartottam sokmindent, ami a Genshirin alatt futott
https://www.akvakertesz.hu/threads/genshirin.5429/


Akvárium:

65 x 36 x 36 (bruttó 80l) normál csiszolt üveg
DIY ADA sílusú festett bútor MDF-ből

Szűrés:
Tetratec 1200, kerámiagyűrű, matrix, siporax, Bio Rio, Eheim Substrat Pro, perlon, Seachem Purigen
Lily pipe üveg befolyó

CO2:
5 kg linde palack, CO2Art reduktor mágnesszeleppel (3 bar fix kimenő nyomás), tűszelep, Dennerle bubiszámláló, UP atomizer

Talaj ADA rendszer szerint:
Ada Amazonia talaj 9+3+3 kg (amennyi kell majd a scape-hez, annyit használok be)
Power Sand Special - S táptalaj
ADA aljzatadalékok

Világítás:
Chihiros A 601 Plus LED

Dekor:
Maga a scape még nincs eldöntve ...

Tápozás:
ADA new line
ECA
Carbo

RO:
D&D 190


A két évvel ezelőtti szetthez képest a legnagyobb változás a komolyabb világítás és az ADA rendszer talajban és tápozásban.
Egyenlőre csak a cuccokról tudok dobni egy-két képet, a naplót is azért indítottam, hogy magamat is kényszerítsem kicsit a mielőbbi indításra.

29784392737_f7b1c5d75d_k.jpgimage by Zoltan Lenart, on Flickr

29784411257_3626f6b125_b.jpgimage by Zoltan Lenart, on Flickr

Kérdésem is lenne, mindjárt kettő.
1. Hogy pakoljam meg a szűrő 4 db 1.5 liter körüli rekeszét?

Belevaló van bőven: 1 liter EHEIM Substrat Pro, 2 liter BioRio, 1.5 liter Matrix Trop, 0.8 liter sima kerámiagyűrű, 1 liter körüli siporax, és persze szivacs, perlon. Nem fér bele ennyi cucc, csak ha kihagyom a sima kerámiagyűrűt, ami eddig legalul volt, és nem rakok mondjuk perlont sem ...

2. Tudtok ajánlani Bp-en, lehetőleg Újpesttől emberi távolságra valami co2 palack töltési, csere lehetőséget? Az enyém most ki van száradva...


Kösz, hogy benéztél
üdv
Zoli
 
Sziasztok!

Két év kihagyás után, költözés után az új lakásban van lehetőségem visszatérni a hobbiba. A régi cuccaimból megtartottam sokmindent, ami a Genshirin alatt futott
https://www.akvakertesz.hu/threads/genshirin.5429/


Akvárium:

65 x 36 x 36 (bruttó 80l) normál csiszolt üveg
DIY ADA sílusú festett bútor MDF-ből

Szűrés:
Tetratec 1200, kerámiagyűrű, matrix, siporax, Bio Rio, Eheim Substrat Pro, perlon, Seachem Purigen
Lily pipe üveg befolyó

CO2:
5 kg linde palack, CO2Art reduktor mágnesszeleppel (3 bar fix kimenő nyomás), tűszelep, Dennerle bubiszámláló, UP atomizer

Talaj ADA rendszer szerint:
Ada Amazonia talaj 9+3+3 kg (amennyi kell majd a scape-hez, annyit használok be)
Power Sand Special - S táptalaj
ADA aljzatadalékok

Világítás:
Chihiros A 601 Plus LED

Dekor:
Maga a scape még nincs eldöntve ...

Tápozás:
ADA new line
ECA
Carbo

RO:
D&D 190


A két évvel ezelőtti szetthez képest a legnagyobb változás a komolyabb világítás és az ADA rendszer talajban és tápozásban.
Egyenlőre csak a cuccokról tudok dobni egy-két képet, a naplót is azért indítottam, hogy magamat is kényszerítsem kicsit a mielőbbi indításra.

View attachment 63465image by Zoltan Lenart, on Flickr

View attachment 63466image by Zoltan Lenart, on Flickr

Kérdésem is lenne, mindjárt kettő.
1. Hogy pakoljam meg a szűrő 4 db 1.5 liter körüli rekeszét?

Belevaló van bőven: 1 liter EHEIM Substrat Pro, 2 liter BioRio, 1.5 liter Matrix Trop, 0.8 liter sima kerámiagyűrű, 1 liter körüli siporax, és persze szivacs, perlon. Nem fér bele ennyi cucc, csak ha kihagyom a sima kerámiagyűrűt, ami eddig legalul volt, és nem rakok mondjuk perlont sem ...

2. Tudtok ajánlani Bp-en, lehetőleg Újpesttől emberi távolságra valami co2 palack töltési, csere lehetőséget? Az enyém most ki van száradva...


Kösz, hogy benéztél
üdv
Zoli
Udv ujra.
A sima kerugyurut hagyd ki. Alulra siporaxot tennek a szokasos szivaccsal, es lentrol felfele szemcse meret szerint csokkeno sorrendben. A perlont se hagyd ki.
Ujpesthez legkozelebb Dunakeszi plazma iv kft. Helyben cserelnek toltenek stb. Ha nem kersz szamlat szepen csokken az ar. Sok sikert es varjuk a folytatast.
 
Kösz a tippet Henrik! Holnap be is nézek az üzletbe. A BioRio-hoz még vennem kell szűrőanyag zsákot, mert elég apró szemű. Alsó polcra Én is a siporax/szivacs kombót gondoltam. A Substrat Pro-hoz még a kosárba befér a perlon, ezért azt gondoltam legfelülre, a méretre viszont nem. A két középsőt meg lehet tölteni a Bio-val meg még jut hely egy kis matrix trop-nak is, de asszem még egy lityi seachem matrixra is jut a büdzséből ... most nem garasoskodom, megkap minden a kicsike ;)
 
Kösz a tippet Henrik! Holnap be is nézek az üzletbe. A BioRio-hoz még vennem kell szűrőanyag zsákot, mert elég apró szemű. Alsó polcra Én is a siporax/szivacs kombót gondoltam. A Substrat Pro-hoz még a kosárba befér a perlon, ezért azt gondoltam legfelülre, a méretre viszont nem. A két középsőt meg lehet tölteni a Bio-val meg még jut hely egy kis matrix trop-nak is, de asszem még egy lityi seachem matrixra is jut a büdzséből ... most nem garasoskodom, megkap minden a kicsike ;)
Mondanam, hogy tul sok lesz a jobol, de a jobol sosem eleg. Nem semmi kozeg lesz.
 
Alakulunk. Ma összepakoltam az EX1200- as szűrőt, végül alsó tálcába került a siporax, felette 1 liter substrat pro és durva szivacs, felette egy teljes tálca bio-rio zsákban, legfelsőben matrix top zsákban és perlon. Biológiai szűrőanyagból nincs hiány asszem .... ;)

Beállítottam a CO2 láncot is. Ada co2 csővel nagyon jól lehet dolgozni, mert nem olyan merev, mint az ipari csövek. Ami viszont csalódás, hogy a lekapcsolás után szépen elindul visszafelé a bubiszámlálóból a víz a csövön a palack felé. Az Ada visszafolyásgátlóját raktam be a készletből. Annyit csináltam, hogy olyan kevés vizet hagytam a bubiszámlálóban, hogy ha teljesen kiürül, akkor sem ér el még a visszafolyásgátlóig sem.

Scapet is összeraktam
 
1.jpg 2.jpg 3.jpg

Az első képért elnézést kérek a teljes akvarista társadalomtól :)

A lakással örökölt akváriumon gyári tető volt, ami elromlott, és nem javítható, ezért ráraktam a T5-ös Dualt, ami persze bedurrantotta a zöldalgákat. Holnap kap egy nagytakarítást.

Az akiban még csak 9 liter talaj van, még megy bele 6 liter. Megemelem a baloldali köveket, és egy kicsit több lesz a talaj elöl is. Nagyon hasonlít a előző scap-hez ... abból főztem, ami volt otthon.
 
Nem semmi cuccot dobtál össze az induláshoz. Várjuk a további részleteket.
Durva az a sarokpolc az akváriummal, nem félsz h leszakad?
 
Bérlem a lakást, és a tulaj csinálta így. Vmi fengshui elvek alapján. Emiatt aggódjon Ő, meg az alsó szomszéd ;) Egyébként brutál masszív, meg nem rezzent még soha.
Ha elindul az enyém, akkor a fentit leállítom, és az egyszem hal a mostoha körülmények között tanúsított kitartásának jutalmaként átkerül a tutiba
 
Bérlem a lakást, és a tulaj csinálta így. Vmi fengshui elvek alapján. Emiatt aggódjon Ő, meg az alsó szomszéd ;) Egyébként brutál masszív, meg nem rezzent még soha.
Ha elindul az enyém, akkor a fentit leállítom, és az egyszem hal a mostoha körülmények között tanúsított kitartásának jutalmaként átkerül a tutiba

Ha a fentit leállítod akkor a rajta lévő piláccsal mit fogsz csinálni?[emoji16]
 
2. Tudtok ajánlani Bp-en, lehetőleg Újpesttől emberi távolságra valami co2 palack töltési, csere lehetőséget? Az enyém most ki van száradva...
Zoli[/QUOTE]

Karom Bt, Vaspálya utcában vannak a Köki mellett, tök jófejek és várni sem kell mert kapsz egy cserepalackot :)
 
2. Tudtok ajánlani Bp-en, lehetőleg Újpesttől emberi távolságra valami co2 palack töltési, csere lehetőséget? Az enyém most ki van száradva...
Zoli

Karom Bt, Vaspálya utcában vannak a Köki mellett, tök jófejek és várni sem kell mert kapsz egy cserepalackot :)[/QUOTE]


Kösz a tippet, a Henrik által ajánlott hegesztőboltban cseréltem tőlem 5 percre. Nekem is cserélték, rámnéztek és már kérdezték is, hogy akváriumhoz kell, mi? Nem nézték ki belőlem, hogy tudok egy egyenes varratot húzni :)
 
Sziasztok!

Ahogy látom, elröppent három hónap a scape összerakása óta. Szárazon állt az aki, az amazónia úgy összeszáradt, hogy kicsit össze is esett. Nade a mai napon megtörtént, aminek meg kellett történni. Röpke nyolc óra alatt elkészült az aki.

Reggel még elmentem a hegesztőboltba, mert észrevettem, hogy ereszt a reduktornál a rendszer, kulcsom meg nem volt, így tele palack másodikról le, kocsiba be, stb..... Egyébként már októberben kicseréltem a palackot, összeraktam a rendszert, ami szépen úgy is maradt, főcsap kinyitva, mágnesszelep lezárva, és akkor is rossz volt a tömítés, múlt héten már egy üres palackkal akartam bubikat varázsolni a számlálóba. Beszippantottam az 5 kiló co2-t a nappaliban. :mad::) Múlt héten kicseréltem a palackot, de most már jobban figyeltem, szappanos vízzel lefüleltem a szökési kísérletet. A biztonság kedvéért elindítottam tegnap este a szűrőt is, mert éveket állt, és szilikon zsírozás ide-szilikon zsírozás oda, volt esélye hogy elkezd ereszteni, és akkor ma feladta volna a leckét. De szerencsére a Tetra most sem hagyott cserben, szépen ketyeg.

Így nézünk/néztünk ki este. Amikor elkezdtem nézegetni az elkészült képet, a jobboldal nem nagyon tetszett. Mivel a lámpa még nem kapcsolt le, a microsorumokkal játszottam kicsit, még holnap finomítani kell, de már sikerült eltüntetni azt a nagy csupasz és sötét részt a fa és a kövek találkozásánál. Holnap még kicsit igazítok rajtuk, ahol össze van házasítva a régi, tisztességben megfeketedett redmoor az újjal, azt a részt is próbálom takarni kicsit, most nagyon elüt egymástól ... viszont szép a mintázata és később összeérnek a színek.


IMG_3144.JPGIMG_3147.JPGIMG_3148.JPG
 
Már lassan akartam kérdezni, hogy mi újság az indítással. Erre nem is kell kérdezni itt van! Pazar lett!
 
Sziasztok!

Lassan két hetesek vagyunk. Vízcserék mennek. Semmi máshoz nem kellett még nyúlnom. A növények kezdenek megerősödni, alga szerencsére nincs.
Tetszik az A 601 fénye, főleg az, hogy a vízfelszín fodrozódása is látszik kicsit a köveken. Nem úgy, mint egy halogén lámpa alatt, de a fénycső alatt egyáltalán nem látszott.

Néhány kép.
IMG_3163.JPGIMG_3164.JPGIMG_3167.JPGIMG_3171.JPGIMG_3172.JPG
 

Attachments

  • IMG_3169.JPG
    IMG_3169.JPG
    532.4 KB · Megtekintések: 16
Sziasztok!

Lassan harmadik hete indultunk. Hétfőn volt egy nagyfeszültségű karbantartás a lakóparkban. Nagyon örültem neki. Számítottam rá, hogy kicsit megborul a rendszer. Este, amikor hazaértem, a világítás nem ment. A digitális időkapcsoló elfelejtette a programot az áramszünet alatt. Egy fórumtárstól vettem, de elfelejtette megemlíteni, hogy már ledarálta a spec csavarok fejét, de mivel nem boldogult vele, inkább úgy döntött, hogy eladja újként. Ezúton is köszönöm.

Egyébként másnap azonnal megjelent egy kis poralgaszerűség az üvegen a talaj közelében, de egy kis sikálás és vízcsere után újra rendben vagyunk. A szűrőbaciknak biztos nem tett jót ez a nap, de egyenlőre még mindig rendben vagyunk, majd két naponta cserélek valamennyi vizet még mindig.
A növények nem sprintelnek, látszik, hogy gyökérre gyúrnak, viszont az indítás óta egyetlen szálat sem kellett újraültetni, vagy kivenni, egyszerűen nem nyúltam semmihez hetek óta.

Néhány pillanatkép

72630726317263272633


Visszafogottan tápozok. Ha nincs vízcsere, akkor csak 2-2.5 nyomás flakononként. Az ADA tápok nagyon bejönnek. Lehet, hogy kicsit sznobizmus, de annyira jó adagolója van, hogy még megnyomni is jól esik. Az ECA-nak pedig tömény BBQ szósz illata van :)
 
Mit gondoltok, 3 hét után jöhetnek halacsok az akiba? Amazónia miatt kérdezem, sajnos csak kH, Ph, Foszfát tesztem van.
Milyen halakat ajánlanátok? Kisebb méretű, bátor, pörgős halakat szeretnék, amik bejárják az akit, nem bújkálnak a susnyásban.
 
Back
Oldal tetejére