• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Retro levegős akvárium szűrő megmentése. Ismeri valaki a típusát?

gazdi

Kertész segéd
Néhány éve találtam Németországban, 5 centi iszappal, törött csonkokkal már a kukás autót várta.
Nemrég elkezdtem felújítani.
Szétszedtem, többször átmostam.
A szimering hálistennek hibátlan, kezeltem kis szilikonzsírral.
Kapott új Perlon vattát.
Terveztem bele rozsdamentes csatlakozókat.
Kifúrtam lépcsősfúróval a régi törött csonkokat.
Ma volt a csonkok beragasztása.

Így lesz a két új 16mm es csőhöz gyártott csatlakozó ki és be menő vízcsatlakozó a tetején.
Egy kis levegő csatlakozó a vízforgatáshoz.
Egy kicsi a légtelenítéshez.

Valaki látott már hasonlót?

És mi lehet a harmadik kis csatlakozási lehetőség a tetején? :)
(Egy világos cső csatlakozik rá, és a fekete gyűjtőre megy az aljára.)


25863701_198776d7c3596770d13ad3af55a1ab56_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Néhány éve találtam Németországban, 5 centi iszappal, törött csonkokkal már a kukás autót várta.
Nemrég elkezdtem felújítani.
Szétszedtem, többször átmostam.
A szimering hálistennek hibátlan, kezeltem kis szilikonzsírral.
Kapott új Perlon vattát.
Terveztem bele rozsdamentes csatlakozókat.
Kifúrtam lépcsősfúróval a régi törött csonkokat.
Ma volt a csonkok beragasztása.

Így lesz a két új 16mm es csőhöz gyártott csatlakozó ki és be menő vízcsatlakozó a tetején.
Egy kis levegő csatlakozó a vízforgatáshoz.
Egy kicsi a légtelenítéshez.

Valaki látott már hasonlót?

És mi lehet a harmadik kis csatlakozási lehetőség a tetején? :)
(Egy világos cső csatlakozik rá, és a fekete gyűjtőre megy az aljára.)

mVaohXEGZd_YJhqPIYI2Lasat0pqrewRU0WOVhNcjvo




5G6Kbk_vLTpGQXB3SjRmCNEsEJczTEbewbktveLPfPo



ErgbFjzmRXBSk0Ou2gfS2YUqD1HycN-jGwYxDlWe4CE
Nekem nem látszódnak a képeid. Szerintem még nincs jogosultságod a feltöltésre?!
 
Köszönöm mindjárt megnézem mit lehet csinálni.
Dropbox ból osztottam meg.
Sajnos valami jogosultságot még álítanom kell hogy mindenki láthassa.
Felraktam közben máshova így talán már jó lesz.
 
Utoljára módosított:
@gazdi, amit @dexkill javasolt remek választás. Én még megkeresném Desze Tibort és Pasaréti Gyulát, hátha lesz javaslatuk. Akad egy elvetemült (a szó legpozitívabb értelmében :happy:) régi akvárium gyűjtő/készítő/felújító kolléga aki, akit szintén megtalálsz a FB-on, Ádám István néven.

Ha felmerülne benned, hogy nem tartod meg, én azt javasolnám, ajándékozd neki. Biztosan készülne egy igen részletes és fotókkal gazdagon tarkított leírása a felújításáról és (újra)felhasználásáról.
 
Hát ez most egy leendő akváriumhoz készül.
20 év után újra szeretnék akváriumot.
Ez lesz a szűrés egyik résztvevője.
Nem akarom elpasszolni. :)
Jelenleg már csak nyomáspróbára és a tetejéről a matrica maradvány eltávolítására vár.

82233962676_1020468640383.jpg
 
Én meghagynám a Eheim 2213 és sorba kötnék egy megálmodott szűrőanyaggal teli tartályt. :)

Nekem meg így perlonnal elég érdekes lesz.
De bízom benne hogy le fog ülepedni benne a mulm, és fokozatosan lentről felfele fog telítődni.

Több elképzelés is van a későbbi üzemeltetésre..
- Eheim 2075 elé ülepítőnek (előszúrőnek).
- Esetleg utánna finom szűrésnek.
- Vagy különállóan a saját tempójába levegővel hajtva.

De ez még odébb van....
 
Hát sikeres volt a nyomásteszt majd a csőveket húztam volna le ami jó passzos volt.
És a csonk ragasztása korábban engedett mint a cső. :O
Akvárium ragasztóval ragasztottam a rozsdamentes fémet az ismeretlen múanyaghoz, de igazán egyikhez sem tapadt oda.
Előbb a fémtől vált el aztán könnyedén lejött a múanyagról is egy erősebb húzásra.
A felület felvolt csiszolva majd por és zsírmentesítve.

Ki milyen ragasztót használna?


362ragaszt_s.jpg
 
Utoljára módosított:
Hát sikeres volt a nyomásteszt majd a csőveket húztam volna le ami jó passzos volt.
És a csonk ragasztása korábban engedett mint a cső. :O
Akvárium ragasztóval ragasztottam a rozsdamentes fémet az ismeretlen múanyaghoz, de igazán egyikhez sem tapadt oda.
Előbb a fémtől vált el aztán könnyedén lejött a múanyagról is egy erősebb húzásra.
A felület felvolt csiszolva majd por és zsírmentesítve.
Ki milyen ragasztót használna?
View attachment 56353

Nagyon szép esztergályos munka. (y)
De a helyedben nem bíznék az ismeretlen műanyag / fém ragasztóban. Semmilyenben. Inkább valami ilyesmivel próbálkoznék. Olyan is van, ami menetes / csőcsatlakozás.

átvezető.jpg
 
Hát sikeres volt a nyomásteszt majd a csőveket húztam volna le ami jó passzos volt.
És a csonk ragasztása korábban engedett mint a cső. :O
Akvárium ragasztóval ragasztottam a rozsdamentes fémet az ismeretlen múanyaghoz, de igazán egyikhez sem tapadt oda.
Előbb a fémtől vált el aztán könnyedén lejött a múanyagról is egy erősebb húzásra.
A felület felvolt csiszolva majd por és zsírmentesítve.

Ki milyen ragasztót használna?


View attachment 56353
Én HDPE-re tippelnék azt elég nehéz -talán nem is lehet- ragasztani. Emlékszem amikor a hordós szűröt csináltam, én is sokat próbálkoztam, de végül az lett amit @elektrorudi javasolt. Btw szép munka, csak így tovább! ;)
 
Nagyon szép esztergályos munka. (y)
De a helyedben nem bíznék az ismeretlen műanyag / fém ragasztóban. Semmilyenben. Inkább valami ilyesmivel próbálkoznék. Olyan is van, ami menetes / csőcsatlakozás.

View attachment 56404
Sajnos a gyári adapterek nem igazán jók mert belől passzolni kell a szűrő további csövezéséhez.
Plusz elég közel is van a két csonk egy menetes megoldáshoz.
Azért nem zárom ki de azzal kezdődhetne újra a tervezgetés barkácsolás.
Szóval még a ragasztást próbálnám van egy olyan érzésem hogy a lehető legrosszabb ragasztóm volt.
 
Én HDPE-re tippelnék azt elég nehéz -talán nem is lehet- ragasztani. Emlékszem amikor a hordós szűröt csináltam, én is sokat próbálkoztam, de végül az lett amit @elektrorudi javasolt. Btw szép munka, csak így tovább! ;)

Most hogy említetted, néztem pár HDPE terméket (tusfürdős flakon, műanyaghordó stb), azt kizárnám az sokkal rugalmasabb ez inkább egy bakelit szerű rideg anyag.

Közben gondoltam letörlöm hígítóval az esetleges ragasztási maradványokat, még jó hogy kis felületen kezdtem mert oldja a hígító a tető felszinét.
De azonnal meg is szilárdul ahogy elillan a hígító.
Most keresnem kell egy pvc darabot hogy azt oldja e. :)
 
Hát ez most egy leendő akváriumhoz készül.
20 év után újra szeretnék akváriumot.
Ez lesz a szűrés egyik résztvevője.
Nem akarom elpasszolni. :)
Jelenleg már csak nyomáspróbára és a tetejéről a matrica maradvány eltávolítására vár.

View attachment 56284
Ez nagyon jol nez ki.(y)
Sracok ezek milyen elven müködnek?
Hasonloan mint a legpumpas szivacs belsö szürök?
 
Ez nagyon jol nez ki.(y)
Sracok ezek milyen elven müködnek?
Hasonloan mint a legpumpas szivacs belsö szürök?

Szerintem ugyan az.
De már látom hogy több mindenre kell figyelni mint egy sima pumpás megoldásnál.
Pl a szőrőből kimenő szűrt víz ágnak függőbe kell álnia különben összeállnak a buborékok és nem müxik a vízemelés rendesen.
 
Szerintem ugyan az.
De már látom hogy több mindenre kell figyelni mint egy sima pumpás megoldásnál.
Pl a szőrőből kimenő szűrt víz ágnak függőbe kell álnia különben összeállnak a buborékok és nem müxik a vízemelés rendesen.

Ha nem porlasztókővel juttatod a csőbe a levegőt, hanem a cseh átemelők mintájára, akkor sokkal kisebb bubikat lehet produkálni (kevésbé áll össze), és a vízhozam, illetve a hatásfok is sokkal jobb lesz. Persze ehhez a PVC csövön kellene alakítani egy pindurt.
 
Ha nem porlasztókővel juttatod a csőbe a levegőt, hanem a cseh átemelők mintájára, akkor sokkal kisebb bubikat lehet produkálni (kevésbé áll össze), és a vízhozam, illetve a hatásfok is sokkal jobb lesz. Persze ehhez a PVC csövön kellene alakítani egy pindurt.

Jó ötlet bár még csak felületesen ismerem azt a megoldást.
Mekkora fúraton jön ott át a levegő hogy az kissebb bubikat produkál?
Hirtelen ezt a követ és légpumpát (ELITE 801) tudtam berakni próbának.
Egy eheim 200 as vagy 400 as légpumpát néztem ki eddig nem tudom azzal mennyivel lenne más.

Közben vettem új ragasztókat.
Első rozsdamentes - rozsdamentessel próba...
A vinilfix 1 óra
Az epoxy kb 2 óra után kezdett kikeményedni
Holnap megpróbálom szétszedni mindkettőt.

97534066786_1020469365313.jpg
 
Back
Oldal tetejére