• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Retro levegős akvárium szűrő megmentése. Ismeri valaki a típusát?

Mekkora fúraton jön ott át a levegő hogy az kissebb bubikat produkál?

1-es fúróval fúrtam a lyukakat körbe a csövön, annyira közel egymáshoz, amennyire ügyetlenségem engedte.
Lehet találni nagyon jó leírást, pontos cső és minden hozzávaló méretezéssel, valamint ha más csőátmérővel készítené az ember, segítséget pl. az O-gyűrű helyes méretezéséhez vagy a külső kamra megfelelő méretezéséhez.
 
1-es fúróval fúrtam a lyukakat körbe a csövön, annyira közel egymáshoz, amennyire ügyetlenségem engedte.
Lehet találni nagyon jó leírást, pontos cső és minden hozzávaló méretezéssel, valamint ha más csőátmérővel készítené az ember, segítséget pl. az O-gyűrű helyes méretezéséhez vagy a külső kamra megfelelő méretezéséhez.
Kolléganő vágja a témát!
Elismerésem!:)
 
Kolléganő vágja a témát!
Elismerésem!:)

Köszönöm! :)
Az oldalrekeszes akva, ami most Crimson valley néven fut, először 2 saját gyártású cseh átemelős pipával volt hajtva. Működött hibátlanul, csak kicsit hangos volt a légpumpa, illetve rátaláltam a Hydor pico pumpákra, amik fogysztásilag pariban vannak a légpumpával, a vízhozam viszont többszörös.
 
Közben megtörtént a törésteszt az epoxy sokkal erősebben ragaszkodott a lemezhez.
És a polírozott lemezről vált le előbb.
Így hát az előző ragasztásnál még fényes felületeket összekaristoltam csiszolóvászon és csiszolókő segítségével.. :)
Alkohollal por és zsirmentesítettem.
Az epoxy két komponensét kb 1,5 - 2 percig kevergettem.
(Az előző 30 másodperces keverésnél is jól elkevertem, de így érezhetően gyorsabban köt.)
Mindkét ragasztási felületre felvittem az epoxy ragasztót majd óvatosan egyirányba forgatva beleengedtem a helyére a csonkokat

Az előkészület és a végeredmény. --->

80620180531_080948.jpg

75720180531_082525.jpg
 
Ezt a gyönyörű és hatékony metódust nehogy eloszűrőnek használd! Itt tényleg megvalósul a lassú áramlási sebesség a magas oxigén beoldás mellet. Még a mostani anyagokhoz képest alacsony szűrő felület is remek lehet ilyen körülmények között!
 
Ha a 2 anyag ragasztása nem sikerül, akkor inkább azt javasolnék hogy a rozsdamentes csonkokra vágassál menetet, és utána a fémmel vágsz menetet a műanyagba. Loctite tömítő szalaggal meg betekered.
 
Szerintem ugyan az.
De már látom hogy több mindenre kell figyelni mint egy sima pumpás megoldásnál.
Pl a szőrőből kimenő szűrt víz ágnak függőbe kell álnia különben összeállnak a buborékok és nem müxik a vízemelés rendesen.

Számomra tisztára olyan, mint egy intervallum szűrő őse. Benne van a cseh átemelő technikája is, csak a nagyobb hengerbe helyezve megbolondították a szűrőhengerekkel, ezzel is növelve a hasznos felületet.
Most hirtelen az jutott eszembe, ha jó két maréknyi K1 médiát tennél, és egy külső után kötnéd sorba, ez lehetne a tökéletes vízpolírozó. :)
 
Back
Oldal tetejére