• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rétegvíz, artézi

daszabo

Főkertész
Sziasztok,
Lenne egy elég furcsa kérdésem, ami abból fakad, hogy nem igazán értek a vízminőséget befolyásoló értékekhez...
Nem hiszem, hogy a csapvíz összes adatát be tudom szerezni, de szeretném mégis valahogy összehasonlítani egy artézi kútból folyó vízzel. A szempont az, hogy melyik lenne jobb a garnéláknak. (tudom a "garnélák" egy általánosítás, biztos mindegyiknek vannak igényei, de a víz minőségéről talán így is tudtok mondani olyat, amit felhasználhatok az összehasonlításban)

Egy weblapon találtam az említett artézi kút laboratóriumi vizsgálatáról adatokat, szeretném, ha megnéznétek és állást foglalnátok. Mi a jó, mi a rossz, mi az, ami kezelhető benne, mi az, ami miatt semmiképpen sem ajánljátok vagy mi miatt lehet esetleg mégis érdekes?
Mit szóltok?
Ja és még valami: a vizet (nem feltétlenül a réteg/artézi vizet) egy olyan akváriumba szeretném majd tölteni, ahol elvárom a növények fejlődését is:)

És következzenek az adatok:
Laboratóriumi vizsgálat Mért érték
kémiai oxigén (ps) 0,4 mg/l
fajlagos vezetőképesség 501 μS/cm
nitrit ˂0,02 mg/l
ammónium 0,13 mg/l
vas ˂0,03 mg/l
mangán ˂0,03 mg/l
nitrát 9,8 mg/l
klorid 12,3 mg/l
m. lúgosság 6,4 mmol/l
összes keménység (CaO) 158 mg/l
pH 7,33szulfát 26,9 mg/l
kálcium 56 mg/l
magnézium 34 mg/l
nátrium 22,6 mg/l
kálium 1,27 mg/l
hidrogén-karbonát 390,4 mg/l
karbonát 0 mg/l
fluorid ˂0,15 mg/l
cianid 0 μg/l
anionaktív detergensek 0 mg/l
alumínium 0 mg/l

Köszönöm segítő válaszaitokat!
Üdvözlettel,
Dávid
 
Bedobom újra.. Hátha.. :)
Én nem látok benne semmi igazán vészeset. Van benne egy kis ammónium, és egy picit nitrátos, de nem látok olyat, ami gáz lenne, sokaknál ennél rosszabb folyik a csapból.
DE!
Ami a rizikófaktor az a baktérium/vírus tartalom, mert ez tudtommal nem kap ugye semmilyen kezelést, így simán lehet fertőző, ezen kívül lehet bármilyen hirtelen szennyezés, amiből mérgezés lesz az akváriumban. Ivóvízen, vagy RO vízen kívül ÉN nem használnék mást, főleg garnéláknál, amik egyébként is még nagy odafigyelés mellett is időnként lefordulnak...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére