• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ressurection

Amennyiben hazatértél, meglephetnél az ünnepekre valami kis szösszenettel, hogy halad a sulawsei kocka élete?
A vörös alga bírta a meleget?
 
Hát ide sem irtam egy ideje (lásd https://akvakertesz.hu/threads/szigeti-garnizon.7273/post-504010 ).
Az akva megvan, mindenki él és virul (vagy ez a "virul" mostmár nem jó poén? :) )
Vörös alga még nem került be (a virus miatt nem nagyon akartam kavarni), és mini sulawesi sincs még. Találtam Mini sulawesi Bécsi forrást, de 60€ a szállítási költség. Gondolkodtam hogy kiugrok autóval (Bécsben egyébként is mindig lehet találni megnélzni valót), de hát a helyzet nem kedvező ennek a tervnek.
A szivacsszűrőt kivettem, maradt a Eheim Exp150, amit kb 6-12 havonta takarítok

A garnélák jól vannak, szaporodnak rendesen. A pajzscsigák száma kissé megcsappant - de nem eléggé. Szerintem az egyetlen Süncsiga is elég sok kaját megeszik előlük, de kellene még segítség neki.
Kipróbáltam két Buce-t (amik amúgy mentek volna a kukába) hogy viselkednek ebben a környezetben: több mint fél éve megvannak, élnek, hoznak leveleket de nagyon kicsiket, és kissé sárgásak (tápozás csak egy minimális Green Aqua Micro: 1ml/hét). Lehet hogy kis nitrogént/macrot azért még adagolni kellene.

Kép:
8lMcs9Td-sJH3z?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg
 
Mondanám hogy ugyanazzal etetem őket mint a CRS-ket (próbáltam mindegyik kajájukat), de alapvetően Glass Garten 4in1 meg a Mineral jött be legjobban.
Az akva még nem került lefedésre, csak egyszerűen feltöltögetem 2 hétig az elpárolgott vizet két vizcsere között.
Amúgy nagyon jól szocializáltak, mert semmilyen csepegtetés és egyéb hókusz-pókusz nem kell a vizcseréhez, simán beleöntöm az 5L vizet kb 1 perc alatt!
 
Ez igen, gratulálok! Szép kis bagázs kapirgász nálad.:giggle:
Ez nem sok embernek sikerül, ezek itthon is ritkaságnak számítanak a garnélatartók között.👏
 
Back
Oldal tetejére