• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Ressurection

Jalos

Főkertész
A korábbi első akvám, a 30l Nano-t újraélesztettem (https://akvakertesz.hu/threads/zoeldseg-by-zoeldfuelu.6652/). Igazság szerint már 3 hónapja jár, de akik miatt indítottam Ők majd csak most jönnek.


Technika:
  • Dennerle 30l Nano üveg
  • Eheim EXP150 szűrő + matrix, üveg ki/befolyók (spin).
  • Ista Dupla szivacs szűrő , L-s méret + Tetra APS 50 légpumpa
  • Up Aqua Pro LED ET 30 világítás + időzítő óra.
  • Fűtő : Aquael Ultra Heater: Ultra Heater 50W
  • Oase digitális Hőmérő
  • Oxydator Nano
Aljzat/talaj: Dennerle Plantahunter Baikal dekorkavics, némi JBL Sansibar Dark
A Dark nem lett igazán fekete ahogy a leírása szerint kellene, továbbra is az a szürkés színű homok maradt :(. Alapvetően a tervezett etetési hely környékén próbáltam vele a kavicsot elfedni hogy a kaja maradék ne hulljon be a kavicsok közé.

Fuji Lávakő + redmoor

Víz:
RO + Saltyshrimp Sulawesi Mineral 8.5, ajánlás szerint (Innen már sejthető hogy kik lesznek a lakók.)
28 fok
TDS: 150-200
PH: 7.5-8

Vízcsere: 2 hetente (vagy ha sok lesz a párolgás, emiatt sok vizet kell pótolni akkor lehet hogy hetente): 5l.



Megpróbáltam pár növényt betenni:
  • Lomariopsis lineata: jól elvan,de nem nagyon nő, vagy csak nagyon minimálisan.
  • Salvinia Natans: Ő is vegetál, talán kicsit szaporodik.
Élőlények az új jövevények előtt:
Nem direkt betelepítés de maguktól megjelentek: pajzscsiga + cyclops


Folytatás következik.. (+képek)
 
Utoljára módosított:
Abból kiindulva, mennyire sikeres lett a PRL projekted, remélem, ez is olyan remekül alakul majd!
Sok sikert hozzá, feltétlenül követni fogom.
 
@star67 : Remélem így lesz, pedig nem csinálok semmi extrémet, csak odafigyelek.

Ime a leendő lakhely:
75216P3300066 by Lajos Szabo, on Flickr

A lakók megérkeztek, 17-18 db Spinata, @Szmóki-tól (köszönet érte).
És a lakók is ellenőrzik a lakást mielőtt hivatalosan is átvennék:

75217P4010070 by Lajos Szabo, on Flickr


A garnélák korábbi akvavizének TDS-e kicsit magas volt nekem (konkrétan a duplája mint az Én akvám), ezért extrém hosszú 24 órás átszoktatást használtam, de a végén birtokon belülre kerültek:

75218P4020075 by Lajos Szabo, on Flickr


Majd próbálok Macro obival jobb képeket is késziteni.
PS: az fórum motorral extrém könnyűnek tűnik a képek beillesztése, lehet hogy ezután nem leszek annyira lusta képeket postolni.
 
Nagyon szépek és különlegesek!
Jó kis kecót pattintottál össze nekik, remélhetőleg meghálálják majd.
 
Helyzetjelentés: találtam pár garniruhát elől (remélem hogy üresen, mert nem tudom hogy a spinata milyen színű lesz ha elhullik).
Sajnos elég félősek lettek: ha már megközelítem 1 m-re az akvát akkor van olyan ami nagyot ugrik és elbújuk, meg vannak nem annyira ugrálósak, de ha közel megyek akkor szépen lassan bearaszolnak egy biztos helyre - így elég nehéz Őket számolni, de 8-10db-t meg tudok számolni 10perc alatt. Reményeim szerint ez nem azt jelenti hogy már csak ennyien vannak (és a CRS-knél is hasonló tapasztalat volt hogy nagyon nezezen lehetett Őket számon tartani).


A spenót 3 nap után egyszerre csak eltűnt (nem volt nagy, csak két körömnyi), addig éppen csak piszkálták.
Fénykép: valami nem ok, nem tudok éles képeket csinálni a macro obival, utána kell majd néznem.
 
Nem hiszem hogy simán folpack ok, mert az akván kivülre lóg:
1-1 oldali világítás tartó
1-1 ki/befolyó
1* szivacszsűrő levegő
1* fűtő tápkábel.
1* etetőcső

Ezeket mind kikerülni folpackkal nem hiszem hogy egyszerű.
Mondjuk egy ötletet adtál: drótból hajlítani keretet, amire már folpack-t (van ipari vastagabb is) rá lehet húzni.
De a legjobb lenne plexiből kivágni. Van már plexim itthon valahol, csak neki kellene állni. De előtte meg kellene csinálnoma fűtés biztonsági vezérlését (a fűtés termosztátot kivül egy külső második termosztátot is beiktatni, nehogy megfőjenek egy fűtőhiba miatt).
 
Közkívánatra (@star67) néhány fotó. A helyzet amúgy változatlan, a garnélák félősek, nagyrészük (lehet hogy mind?) megvan.
A 28 fokos vízhez naponta 1/2 litert kell utántölteném, lehet hogy kellene valamilyen tetőt eszkábálnom a párolgást csökkentendő.

View attachment 76234P4110025 by Lajos Szabo, on Flickr

View attachment 76235P4110026 by Lajos Szabo, on Flickr

View attachment 76236P4110032 by Lajos Szabo, on Flickr
Valami bátorító cseppeket kellene adagolni nekik, mert nagyon szépek, jó lenne, ha mind szem előtt matatna.
Majd, ha beindul a szaporulat és 100 fölött lesz az egyedszám, nem tud mind elbújni! @evavigh adagol szexcseppeket, ezeknél is működhet.:unsure:
A képeket köszönöm.
 
Vasárnapi vízcsere után az alábbi kép fogadott, ahol 2 (de összesen láttam vagy 4-t) garnéla kipirosodott. Tegnap esetére megszűnt ez az állapot, és remélhetőleg mind megvan még, mert gyorsan 12-t meg tudtam számolni. Mondjuk WEB-n található képeken ilyen színűek szoktak lenni, ami nem csoda mert így szebbek.

Azt veszem észre hogy egyesek ugyanazokon a területeken mozognak, ugyanaz a búvóhelyük. Ha gyors mozgást észlelnek, akkor hátrálva gyorsan behúzódnak a fedezékbe. Megpróbálom egyszer állvánnyal, remote controllal levideózni.

46822532635_5d406643bc_o.jpgP4280094 by Lajos Szabo, on Flickr
 
Nem lehet, hogy a stressz, a víz minősége, hőfoka alapján változik a színük? Vagy párosodás előtt lesznek sötétebbek vagy világosabbak?
Nekem mindkét színárnyalat tetszik amúgy.
 
Vasárnapi vízcsere után az alábbi kép fogadott, ahol 2 (de összesen láttam vagy 4-t) garnéla kipirosodott. Tegnap esetére megszűnt ez az állapot, és remélhetőleg mind megvan még, mert gyorsan 12-t meg tudtam számolni. Mondjuk WEB-n található képeken ilyen színűek szoktak lenni, ami nem csoda mert így szebbek.

Azt veszem észre hogy egyesek ugyanazokon a területeken mozognak, ugyanaz a búvóhelyük. Ha gyors mozgást észlelnek, akkor hátrálva gyorsan behúzódnak a fedezékbe. Megpróbálom egyszer állvánnyal, remote controllal levideózni.

View attachment 76368P4280094 by Lajos Szabo, on Flickr

Szia,
a garnéláid nagyon szépek, de ez nem lep meg senkit már.
A fotókkal az a baj, hogy az objektíved frontlencséje nem párhuzamos az üveggel - így az torzít, olyan, mint ha egy plusz lencsetag lenne benne.
Ha makró, nyomd nyugodtan az üveghez, vagy szerezz be egy wc pumpát az elejére!
 
Sikeresen felcseperedtek a picurkák és követték őket újabb apróságok? Hogy állsz a spinata projekttel? Mennyivel nehezebb, bonyolultabb, mint a caridina vagy neocaridina fajok tartása?
Hát igen, régen nem postoltam ide.
Minden megy a maga útján, folyamatosan szaporodnak (habár sokkal lassabb ütemben mint akár a caridiniák).
Semmilyen extra kezelést nem kapnak, lassan egészen rideg tartást kapnak (nem foglalkozok csepegtetéses vizcserével stb). Heti 5l (30-s akvában) vizcsere, előre bekevereve. Arra figyelek hogy a cserevíz hőmérséklet ne legyen nagyon hideg (főleg ilyenkor télen rá kell fűteni). Összességében talán még egyszerűbb is mint egy növényesben caridiniákat tartani. Nincs CO2, nem nyirom a nővényeket (na ez nem teljesen igaz, a lineata nagyon jól érzi magát, már ritkitani kellett), kevesebb a vizcsere. Nincs növény tápozás. Kellene egy kis átrendezés, és tervezek vörös algát beszerezni.


Egyéb lakók: a pajzscsigán és hidrákon kívül megjelentek a kagylósrákok is. Bekerült egy Süncsiga, ami a korábbi lowtech növényesben éppen csak éldegélt (pár másik társával eggyütt), de a többeiek elhullottak, csak Ő maradt, ezért átkerült ide, ahol igen látványosan növekszik.

Tervezek még csigát (a pajzscsigák ellenszereként is), de majd csak ha hazajöttem a modern növényes akvarisztika hazájából :). Nem akvarisztika a cél, de azért csak megnézek pár akvás boltot. Sajna az Nature Aquarium galéria nagyon kiesik a tervezett úttól.
 
Sikerült megküzdened a pajzscsigákkal és kagylós rákokkal? Ha jól emlékszem, anno hasonló problémával küzdött Attila és Niki is a karidinás akváriumukban. Rájöttél, mi okozhatja vagy hogyan írthatók ki?
Szereztél vörös algát?
 
Back
Oldal tetejére