• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Rendelés külföldről

Amennyiben nem magánszemélyként rendeled.
Magászemélyeknek jóval alacsonyabb az értékhatár.
Tudom, Jebao tápadagoló rendelésekor meg is szívtam...
Igen tudom! 22 euróig nem is vámolnak. Csak az a zavaró, hogyha a DHL csinálja a vámolást akkor alapban lehúz 6 ezer forint+ÁFA-ra még ha 22 euró alatt is vagy
 

Attachments

  • Ügyféltájékoztató - Vámkötelesség 2017.pdf
    98.7 KB · Megtekintések: 5
Szívás de szerintem ez nem is biztos, hogy jogszerű...
A szállítást ők végezték? Ha nem, annak költsége benne volt a 22 EUR-ban?
Magyar Posta 4000 Ft-ér végzi ugyanezt a VÁM eljárást (igaz kb. két hét alatt:)).
 
Szívás de szerintem ez nem is biztos, hogy jogszerű...
A szállítást ők végezték? Ha nem, annak költsége benne volt a 22 EUR-ban?
Magyar Posta 4000 Ft-ér végzi ugyanezt a VÁM eljárást (igaz kb. két hét alatt:)).
Nekem bemagyarázta a magyar posta, hogy ugyan azt a rubrikát kell beikszelni, de ha az értéknyilvánítás illetve igazolás, miszerint nem éri el a cucc a 22 eurót hiteles, azt nem kell kifizetni. DHL-nél meg fizeted a hatezer valamennyit mint a kisangyal, különben nem kapod meg, pedig már elvileg kifizetted a cucc árát postaköltséggel együtt a weboldalon ahonnan vetted.
 
Sziasztok!

Nem tudtok valami jó JPG-PDF konvertert ami tud olyant, hogy a fektetett képernyőképet is megcsinálja? Eddig 2x jó volt a vámosoknak, hogy feltöltöttem az indafotóra a képeket és megkapták a linket. de most meg PDF-ben kell nekik, vagy képként mellékletben, de akkor meg igencsak romlik a kép minősége.
 
K
Köszi! Kipróbálom legközelebb. Tegnap már elküldtem neki worldbe beilesztett pdf mentéssel. El is fogadták. De szerintem csak időhúzás volt megint. Olyan mintha minimum 2 levélváltást kellene az ügyintézőiknek elvégezni mielőtt továbbengedni a csomagot.
 
Azt tudtam, hogy állja a Paypal a visszaküldés költségét, de az új, hogy már 180 napra kitolódott a reklamáció időtartama. Bár nemhinném, hogy az esetleges vámot és ÁFÁ-t is megtérítenék, főleg ha DHL-el jön akik kapásból lerántanak 6 ezer forinttal.:mad:
az még a behozatalhoz tartozik nem a visszaküldéshez ;)
 
Bár nemhinném, hogy az esetleges vámot és ÁFÁ-t is megtérítenék
Erről még az is eszembe jutott, hogy több gyártó illetve webshop már lehetőséget biztosít ún. "European Direct Mail" szállítási mód választására, amely esetében nem kell ÁFÁ-t és vámot fizetni. Aliexpress-en mondjuk még nem találkoztam ezzel, de Banggood-on meg Gearbest-en igen.
 
Csak "el ne tévedjen" a csomag!
Legutóbb volt egy érdekes esetem. Ugye kínai rendelésnél az embert vagy megvámolják vagy nem, persze reménykedünk, hogy az előbbi, de ha nagyobb, nehezebb akkor nagy rá az esély.
Több dolgom volt úton, és egyik nap jött a DHL SMS-e, hogy érkezett egy csomagom, és a vámoláshoz küldjek egy e-mail nekik, utána kapom a további instrukciókat. Igen ám, de a megadott csomagazonosító nem szerepelt a rendeléseim közt (úton 3 volt), ráadásul DHL-el sem adta fel egyik sem. Írtam mindháromnak, hogy nem-e esetleg rosz a csomagszám amit az aukciós oldalra kitettek, de biztosítottak, hogy jó. Sejtettem, hogy melyik lehet az, meg állítólag meg is röngenezték az azonosításhoz, és mikor megjött akkor érdekes jelenség volt a csomagoláson. Fogták és kivágták az eredeti csomagcimkét és ráragasztottaák a DHL sajátját. Mintha csak a futárcég lecsapott volna a raktárban a nagyobb és nehezebb csomagokra amiért ők is tudnak a címzettől pénzt lehúzni.
 

Attachments

  • IMG_20180801_161428.jpg
    IMG_20180801_161428.jpg
    200 KB · Megtekintések: 3
Csak "el ne tévedjen" a csomag!
Legutóbb volt egy érdekes esetem. Ugye kínai rendelésnél az embert vagy megvámolják vagy nem, persze reménykedünk, hogy az előbbi, de ha nagyobb, nehezebb akkor nagy rá az esély.
Több dolgom volt úton, és egyik nap jött a DHL SMS-e, hogy érkezett egy csomagom, és a vámoláshoz küldjek egy e-mail nekik, utána kapom a további instrukciókat. Igen ám, de a megadott csomagazonosító nem szerepelt a rendeléseim közt (úton 3 volt), ráadásul DHL-el sem adta fel egyik sem. Írtam mindháromnak, hogy nem-e esetleg rosz a csomagszám amit az aukciós oldalra kitettek, de biztosítottak, hogy jó. Sejtettem, hogy melyik lehet az, meg állítólag meg is röngenezték az azonosításhoz, és mikor megjött akkor érdekes jelenség volt a csomagoláson. Fogták és kivágták az eredeti csomagcimkét és ráragasztottaák a DHL sajátját. Mintha csak a futárcég lecsapott volna a raktárban a nagyobb és nehezebb csomagokra amiért ők is tudnak a címzettől pénzt lehúzni.

http://lmgtfy.com/?q=mpl+dhl
;)
 
Ok, csak az eladó valami 4PX céggel adta fel, és Shenzhen-ben, Chinában és teljesen más csomagszámon mint amit a DHL nekem küldött. Mikor meg nekem jött az SMS abban Singapore szerepelt mint feladó, illetve ha parnercég akkor minek kapott másik csomagszámot, kivágva a régit ?
Dear friend,
Feel sorry for the trouble,
we indeed have sent the item to you very early by 4px
here is the tracking number: 300454399569
and you can only view the information on 4px
https://track.aftership.com/4px/300454399569?
you see, here is the information i have checked for you,
Jun 12, 2018
03:16 pm
Depart from facility to service provider.4PX
Shenzhen,China
could you please contact with 4px in case the information has been updated?
please do not worry, I am the customer service here,
if any problem, please let me know firstly.
I promise I will try my best to help you to solve any problem in a friendly way, is it fine?
best wishes
 
Ok, csak az eladó valami 4PX céggel adta fel, és Shenzhen-ben, Chinában és teljesen más csomagszámon mint amit a DHL nekem küldött. Mikor meg nekem jött az SMS abban Singapore szerepelt mint feladó, illetve ha parnercég akkor minek kapott másik csomagszámot, kivágva a régit ?

Itthon minden ilyen csomagot tudtommal a posta kezel bárhonnan érkezik. Nem hiszek az összeesküvés elméletekben, egy telefont megér a DHL felé.
 
Back
Oldal tetejére