• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remény

View attachment 24324 View attachment 24323 Még néhány pillanatkép egy kis felszíni hártyával....:D
szia ne csüggedj ezen az oldalon sok felkészül,profi,és kezdő is van mind segítőkész a növényezés szerelmese a gondokra mindíg van megoldás nem csúnya a medencéd.nem vagyunk egyformák mindenkinek más tetszik.van sok gyönyörű medence kinek mit enged meg a pénztárcája de a lényeg az hogy örömöd legyen benne.
 
szia ne csüggedj ezen az oldalon sok felkészül,profi,és kezdő is van mind segítőkész a növényezés szerelmese a gondokra mindíg van megoldás nem csúnya a medencéd.nem vagyunk egyformák mindenkinek más tetszik.van sok gyönyörű medence kinek mit enged meg a pénztárcája de a lényeg az hogy örömöd legyen benne.
Köszi, messze nem csüggedek én. Már az elején tudtam, hogy nem egy ADA szintű akvàt dobtam össze...örömöm van benne, főleg, hogy remélhetőleg megszabadultam ettől a betegségtől.
Nekem a nappali dísze így is...a lényeg, hogy az enyém!:)
 
IMG_0800.JPG IMG_0799.JPG

IMG_0797.JPG
:nailbiting:Hoztam nektek pár képet.
A lakók rendben vannak szerencsére....
@viktorlantos ,@Beni, @oRphEus megjött a 18 Euros lámpa is....nem is olyan rossz, mint gondoltam. Működik is, de sajnos az egyik akasztót letörték a szállításkor...:mad:
Egy kis tisztítás, izzócsere és kész is. Még arra gondoltam lefújom fekete fémre való festékkel, úgy szebb lenne, de így sem szörnyű. Megérte.
 
Üdv mindenkinek!

Hetvegen elkövettem egy kis takaritast az akvariumban, minimalis atrendezessel.
Lenyirtam a nagyon elhatalmasodo Rotala-t, egy reszet visszaültettem, egy reszet pedig kidobtam. Kiszedegettem a folyami görgeteg kövek nagy reszet es bazalttal helyettesitettem, remelem nem lesz gond. Savazni nem savaztam a bazaltot, csak lemostam öket többször illetve atöblitettem, aztan bekerültek az akvariumba. Hogy kicsit a talaj "termökepessegen" fokozzak, Dennerle Nutri ball került atalajba, 13 kis golyocska, meg lehet, hogy az elkövetkezö hetekben belenyomkodok par darabot, de csak miutan megtapasztalom a hatasat a felhasznalt tapgolyoknak.
Sokkal szellössebb, atlathatobb lett az akvarium. A jobb hatso sarokban levö Microsorumot elöre-közepre tettem, hatul csak szenvedett, nem kapott eleg fenyt sem, es az Anubias is elnyomta.
Ket fontos dolgot tervezek meg: szeretnek atallni RO viz hasznalatra (ha megjönne vegre az a tet...es RO kütyü, amit rendeltem:mad:), illetve az occon beszerzett HQi lampat szeretnem hadrendbe allitani. Most keszitem a felfüggesztest hozza, illetve meg valahonnan kettö uj izzot szeretnek vasarolni. Mindenkeppen szeretnem kiprobalni, mert jobb lenne, ha az akva nyitott lenne a matatasok miatt, meg esztetikusabb is lenne;)
Majd este lövök nektek 1-2 fotot is.
 
IMG_0826.JPG IMG_0825.JPG Most, hogy az esőztetőket is kitisztítottam, sokkal hatékonyabb a szűrés. Alga is volt benne, meg sok-sok apró csigahàz...
A víz kristàlytiszta, és a purigent még vissza sem tettem...
Nekem meg közben megjött a Jézuska..:D
 
...és remélhetőleg, (ha közben az oldalborda nem nyír ki), még meglepem magam néhány aprósággal.
A legfontosabb a HQI lámpa üzembe helyezése lesz, emellett terveztem még pár dolgot...:):D
 
Most rákerestem, és nagyon jó árban van!

Ez egy RO berendezés, egy német szűréstechnikával foglalkozó cégtől rendeltem. Ami miatt ezt válssztottam az az, hogy nem kellett külön a bejövő vízhálózathoz csatlakoztatnom, hanem van egy adapter, amivel a csaptelephez csatlakoztatom. Sem a konyhában, sem a fürdőben nincs helyem alulra beépíteni. Így nekem ez praktikus.:)
 
Én másfél éve várok 2 actioncamre, 2 üveg lilyre és 3 db karórára. Mindenhol visszakerestettem, és mindig volt igazolás, hogy a Magyar Postáig eljutott......

Igen, kicsit a szállítás tartott tovább, de elnézést kértek. Üzembe is helyeztem már. Van még egy ettől olcsóbb is, az is megfelelő lehet.
Egyenlőre minden rendben vele.
 
Én másfél éve várok 2 actioncamre, 2 üveg lilyre és 3 db karórára. Mindenhol visszakerestettem, és mindig volt igazolás, hogy a Magyar Postáig eljutott......
WTF???
A lóvéd is ugrott? Vagy azt sikerült visszaszerezned? Ez azért nem hangzik jól.
 
IMG_0832.JPG Na, nagynehezen felszereltem az óccó lámpát...
Még izzót kell bele szereznem, aztán meglátjuk, próbaüzembe helyezem.
Találtam 150W izzót, 6000 K. Egy próbát megér. Nem egy ADA izzó.... de arra nem fussa.
 
Back
Oldal tetejére