• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Remény

Nagyon szép akva [emoji106] [emoji15]
Köszönöm. Egyedül a zöld ponttal nem bírok, de a következő setup-ban változtatok a tápozáson, hátha...
Tanultam belőle, főleg a hibáimból, amiket elkövettem.
De lassan már a következő berendezésre koncentrálok...;)
 
Köszönöm. Egyedül a zöld ponttal nem bírok, de a következő setup-ban változtatok a tápozáson, hátha...
Tanultam belőle, főleg a hibáimból, amiket elkövettem.
De lassan már a következő berendezésre koncentrálok...;)
Nekem a zöld pont a legkevesebb [emoji16]
A szűrő kifolyóján van egy kevés.
Ha csak annyi volna, elégedett volnék [emoji16] [emoji41]
 
Kedves akvakertész kollégák!
Lassan végéhez közeledik ez a napló, persz nem akarom még temetni. Sok mindenre megtanitott, föleg arra, hogy milyen fejlödesen ment keresztül az akvarisztika abban a nehany evben is, mig nem akvarizaltam. (2011-2016).
Egy kis intermezzo: csütörtökön este kifogyott a CO2 palackom, gyorsan el is mentem cserelni, üzembe helyezve 2016. julius vegen lett a palack!! Igaz, hogy csak egy 20 mm atmeröjü diffivel dolgozom, de ez a 2 kg palack, gyakorlatilag 8,5 honapig birta ebben a 325 literes akvaban, tehat elegedett vagyok ...
Visszaterve a naplora, lassan tervezem szetbontani az akvariumot es valami ujba belekezdeni, mellyel esetleg meg versenyre is neveznek, ha nem lesz egy algatenger belöle...
Egyebkent bamulatos ez a hobbi, ezer arca van, melyet erdemes kiprobalni, belefogni mindig valami ujba, eppen nemreg kaptam engedelyt a nejemtöl egy harmadik akvarium inditasara...persze azt csak ideiglenesen terveztem beüzemelni, mig a nagy atrendezesre kerül, de lehet, hogy veglegesen maradni fog az etkezöben, igaz, hogy ott csak belsö szürövel üzemelne, de az is valami. Meglatjuk majd. Szoval lassan elkezdödnek a tervezesek, kell meg rendelnem nehany dolgot, aztan, ahogyan idöm engedi, lassan bontasra kerül ez az akvarium. Elfelejteni nem fogom, van sok fotom szerencsere rola.
A nejemtöl ajandekba kapott Takashi Amano Biografiaja cimü könyvet elkezdtem olvasni...igazan nagyszerü es egyben elmeny a mester gondolotait olvasni, kicsit elmerülni benne, hogy mit hogyan elt meg ö egykoron. Tisztelem azt, ahogyan ö ebbe a hobbiba belefogott, es amit elert, pedig meg csak a könyv elejen jarok. Ajanlom mindenkinek olvasasra. Igy lehet igazan megerteni azt, amit tett ö ezert a hobbiert...
Husvetkor festettem egy tojast is az ö emlekere..:)
 
Sziasztok!

Befejezem ezt a naplot, a hetvegen bontasra kerül az akvarium, ha nem borul fel az eredetileg tervezett program....Köszönöm mindenkinek a hozzaszolasat, erdeklödest, es a segiteseget is amiket kaptam. Ujabb fotokat mar nem keszitek az akirol, utobbi 2-3 hetben a viz cseret sem ugy csinaltam, ahogyan kell, tapozasa sem ugy ment, fel is ütötte a fejet a zöld ször egy kicsit, de mar bontva lesz az akva.
Megkerem az adminokat, hogy tegyek at a naplot a befejezettek köze (@inadsz @danyi03 vagy @viktorlantos).

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére